Fotó: mtkbudapest.hu

NB I-es felkészülés: Az MTK európai csoportkörös csapattal játszott értékes döntetlent

A tavaly az Európa Konferencia Ligában csoportkörös ukrán FK Zorja Luhanszk ellen 1-1-es döntetlent játszott az MTK Budapest a szlovéniai edzőtábora második felkészülési mérkőzésén.
Csakfoci.hu 2024. július 2., kedd 19:30
Szerző: Csakfoci.hu 2024. július 2., kedd 19:30

Az MTK az ukrán első osztályú FK Zorja Luhanszk ellen lépett pályára Ljubljanában, és nagyszerűen kezdte a keddi találkozót, hiszen már a 3. percben megszerezte a vezetést: egy labdaszerzés után Polievka szépen pörgetett Jurina elé, aki a bal felsőbe tekert (0-1).

A gól után is támadásban maradt az MTK, előbb, a 7. percben Bognár veszélyes szögletét ütötte ki a kapus, egy perccel később Hej jobb oldali beadását tenyerelte az ukrán hálóőr Horváth Artúr elé, aki 11-ről lőtt, de ezt is védte a Zorja kapusa - írja az mtkbudapest.hu.

Volt dolga azért Demjénnek is, aki a 41. percben Ndur közeli próbálkozását, majd a 44. percben Antyuk 18 méteres lövését is védte. A 45. percben azonban egyenlített a Luhanszk, miután Kirjuhancev kapáslövése utat talált a jobb felső sarokba - így 1-1-es állásnál jött a szünet.

A második félidő elején inkább az ukránok akarata érvényesült, de igazán nagy ziccert nem sikerült kialakítaniuk. A 61. percben Stieber szemfülesen emelt kapura 25 méterről, a labda a kapu fölé pattant a felsőlécről.

A 72. percben Stieber ezúttal szabadrúgásból próbálkozhatott, de a sorfalról szögletre pattant a labda. A 81. percben Molnár vezetett hosszú szólót a bal oldalon, a lövésre azonban már nem maradt erő, így azt védte a kapus. Újabb lehetőség a hajrában már nem adódott, 1-1-es döntetlennel zárult a szlovéniai találkozó.

Felkészülési mérkőzés, Szlovénia:

FK Zorja Luhanszk – MTK Budapest 1-1 (Kirjuhancev 45., ill. Jurina 3.)

MTK, I. félidő: Demjén – Kocsis, Beriashvili, Nagy Zsombor – Hej, Horváth Artúr, Végh, Bognár, Kovács Patrik – Jurina, Polievka

MTK, II. félidő: Rácz – Kocsis, Beriashvili, Varju – Kovács Mátyás, Horváth Artúr (Merényi, 72.), Végh (Szőke, 72.), Stieber, Antonov – Kenesei, Jurina (Molnár, 60.)

Vidi: Hiába az aláírt szerződés, folytatódhat a szappanopera az egyik legígéretesebb erősítés ügyében
Továbbra sem vehető biztosra, hogy George Dobson a Vidi játékosa lesz a következő szezontól, miután információink szerint a középpályás családi okokra hivatkozva visszalépne a megállapodástól.
Komáromi Szlovéniában folytatja
A Puskás 22 éves támadója a 16-szoros szlovén bajnok Maribornál folytatja. Sallai Roland után Komáromiért kapta a második legtöbb átigazolási díjat a felcsúti klub.