NB I-es felkészülés: Kétszer állt fel a Nyíregyháza a horvát élcsapat ellen

Döntetlenre végződött a Nyíregyháza második ausztriai felkészülési mérkőzése.
Csakfoci.hu 2024. július 7., vasárnap 22:30
Szerző: Csakfoci.hu 2024. július 7., vasárnap 22:30

Az NB I-be hosszú évek után visszatérő Szpari ellenfele ezúttal a horvát élvonalbeli NK Osijek csapata volt az ausztriai Bad Kleinkircheimben.

Az eszékiek már a 10. percben előnybe kerültek Jugovic fejesével, az első félidő további helyzetei viszont kimaradtak a folytatásban, így a szünetre maradt a 0-1.

Az 56. percben sikerült egyenlítenie a Nyíregyházának: Akinyemi ment el a bal oldalon, tökéletesen passzolt a középen érkező Gresóhoz, aki 14 méterről nagy erővel a kapuba bombázott (1-1) - írja a nyiregyhazaspartacus.hu beszámolójában.

A 66. percben viszont ismét az Osijek talált be, Omerovic 22 méterről lőtt a kapuba (1-2). A hajrában Pusic távoli lövését tolta ki a léc alól Tóth, majd Pinte beadása után Beke fejelt alig mellé. A 88. percben Akinyemi is csak centiket tévedett egy fejessel, majd egy perccel később a csereként beállt Beke Péter végzett el gyorsan egy szabadrúgást, és 22 méterről a kapuba lőtt (2-2).

Több gól nem esett, így döntetlen lett a végeredmény vasárnap.

Felkészülési mérkőzés, Ausztria:

NK Osijek - Nyíregyháza Spartacus 2-2

Nyíregyháza: Fejér (Tóth B. 60.) - Rjasko, Alaxai, Temesvári (Tamás O. 60.) - Navrátil (Pinte 60.), Kesztyűs (Kovács 60.), Nagy D. (Gengeliczki 60.), Nagy B.(Horváth 60.) - Kovácsréti (Oláh 60.), Babic (Akinyemi a szünetben), Gresó (Beke 60.)

400 milliós Fradi-ajánlatról írnak külföldön - ismerős brazil lehet a kiszemelt
Azeri lapinformációk szerint a Ferencváros 1 millió euró körüli ajánlatot tett a Qarabag brazil középpályásáért, Julio Romaóért, de klubja nemet mondott.
Komáromi Szlovéniában folytatja
A Puskás 22 éves támadója a 16-szoros szlovén bajnok Maribornál folytatja. Sallai Roland után Komáromiért kapta a második legtöbb átigazolási díjat a felcsúti klub.