Fotó: dvsc.hu

NB I-es felkészülés: Nagy verésbe szaladt bele a Loki, a 90. percig úgy tűnt, győzni fog a Puskás Akadémia - videó

Kedden lejátszotta első felkészülési mérkőzését a DVSC az ausztriai edzőtáborban, az ellenfél a jó erőkből álló cseh első osztályú Slovan Liberec volt - elég sima lett a vége. Közben 1-1-es döntetlennel zárult a Puskás Akadémia első nyári felkészülési mérkőzése.
Csakfoci.hu 2024. július 9., kedd 22:11
Szerző: Csakfoci.hu 2024. július 9., kedd 22:11

A Loki a keddi mérkőzésen elővigyázatosságból nélkülözte néhány kisebb sérüléssel bajlódó játékosát a dvsc.hu beszámolója szerint.

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, az első helyzet pedig a csehek előtt adódott, a 9. percben Visinsky találta el közelről a jobb kapufát. A 20. minutumban Icha távoli bombáját védte Megyeri Balázs, majd a 26. percben egy szép támadás végén Bárány Donát gurított mellé.

A 29. percben a Liberec megszerezte a vezetést, Icha 17 méterről lőtt a kapu bal oldalába (0-1). A DVSC ezután igyekezett nagyobb nyomást gyakorolni az ellenfélre, azonban ez nem hozott eredményt.

A második játékrész legeleje a Lokié volt, a 48. percben Kocsis Dominik lövését fogta a csehek kapusa, ám rögtön ezután 11-eshez jutott a Liberec, Frydek pedig értékesítette is a büntetőt (0-2). Félórával a vége lőtt Bárány Donát lőtt fölé, majd nem sokkal később Oleksandr Romanchuk került közel a gólszerzéshez, de a labda mellé szállt. A csehek viszont betaláltak, Dulay a 64. percben nem rontotta el a ziccerét (0-3).

A végjátékban jöttek a cserék, Dulay bombagóllal duplázott, így ki is alakult a 0-4-es végeredmény.

A DVSC felkészülési programja szerdán edzésekkel folytatódik.

Artem Favorov első félidei találatára a 90. percben, büntetőből érkezett az osztrák együttes válasza a felcsútiak ausztriai edzőtáborának első mérkőzésén, így a Puskás Akadémia és a St. Pölten találkozója 1-1-s döntetlennel ért véget.

A rendes játékidő végéhez közeledve a játékvezető büntetőt ítélt a jobbára veszélyesebben futballozó felcsútiak ellenfélnek, miután a csereként beállt Maceiras lerántotta Sharnert a magyar kapu előtt, a tizenegyest pedig Stefan Nutz magabiztosan értékesítette.

Felkészülési mérkőzések:

DVSC Slovan Liberec 0-4 (Icha 29., Frydek 50., Dulay 64., 70.).

DVSC: Megyeri – Stojkovic, Lagator, Romanchuk, Ferenczi – Ojediran, Manrique – Kocsis, Dzsudzsák, Domingues – Bárány

Cserék: Pálfi, Szuhodovszki, Szécsi, Hornyák, Senaga, Kohut, Polizhy

Puskás Akadémia FC – SKN St. Pölten 1-1 (Favorov 31. ill. Nutz 90. 11-esből)

PAFC: Markek (Pécsi, 46.) – Farkas (Maceiras, 46.), Golla (Pál, 46.), Markgráf (Stronati, 46.), Ormonde-Ottewill (Vitályos, 46.) – Favorov (Plsek, 46.), Kocsis (Szolnoki, 46.), Nissilä (Vékony, 46.) – Komáromi (Bévárdi, 46., Tiscsuk, 81.), Soisalo (Dusinszki, 46., Mondovics, 78.) – Colley (Puljic, 46.)

Nagy bejelentés Debrecenben: Több évre aláírt a szezon felfedezettje - hivatalos
A Loki 2027-ig szóló szerződést kötött az előző szezon felfedezettjével, Vajda Botonddal.
Komáromi Szlovéniában folytatja
A Puskás 22 éves támadója a 16-szoros szlovén bajnok Maribornál folytatja. Sallai Roland után Komáromiért kapta a második legtöbb átigazolási díjat a felcsúti klub.