Fotó: dvtk.eu

NB I: Fejesek okozták a ZTE vesztét Diósgyőrben, már öt meccse veretlenek a miskolciak - videók

A sok helyzetet kialakító ZTE pont nélkül maradt Diósgyőrben.
Nyikes Zoltán 2024. szeptember 28., szombat 16:55
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. szeptember 28., szombat 16:55

Az idegenben még nyeretlen Zalaegerszeg az elmúlt két meccsén egyaránt gól nélküli döntetlent játszó Diósgyőrhöz látogatott az NB I 8. fordulójának szombati játéknapján.

1. félidő

Az gyorsan eldőlt, hogy zsinórban harmadjára nem fog 0-0-t játszani a DVTK, hiszen a 10. percben Sanicanin középre adása után Rakonjac fejelt a jobb sarokba 6 méterről, 1-0.

Hamar reagált a ZTE, a 14. percben Ipalibo passza után Dénes került helyzetbe, de 11 méterről a jobb alsó mellé lőtt, majd nem sokkal később ismét Dénes szerezhetett volna gólt, de ezúttal Sentic védett nagyot.

A 27. minutumban egy labdavesztés után Franchu tört be a 16-oson belülre, majd helyzetbe is hozta magát, lövésébe azonban belevetődött Evangelou. Még a szünet előtt Szendrei jobbról laposan adott középre, a labda tökéletes volt Sajbánnak, aki 5 méterről fölé lőtt, majd Dénes 16-oson kívüli kísérlete kevéssel ment el a bal sarok mellett.

2. félidő

A fordulás után is a ZTE volt a veszélyesebb, öt perc telt el a második etapban, amikor Dénes jobbról érkező beadásánál Sentic ütötte Chorbadzhiyskira labdát, akiről a hálóba pattant a játékszer, de a mellettük érkező Fucák lesen állt, így érvénytelenítették a gólt.

Az 54. percben Szendrei két ellenfelét is becsapva húzott befelé a jobb oldalról, majd 16 méterről kevéssel lőtt a jobb felső sarok fölé, néhány másodperccel később azonban már megérkezett a megérdemelt egyenlítés: Dénes beadása után Mim fejelt a bal sarokba 14 méterről, 1-1.

A 68. percben aztán ismét a DVTK-nál volt az előny: Rharsalla szögletét Szatmári fejelte öt méterről a bal sarokba, 2-1.

Az újabb kapott gól megfogta a ZTE-t, már kevésbé voltak olyan lendületesek a támadások ezt követően, pedig érkezett a pályára Spoljaric és Croizet is, hogy felpörgessék a játékot.

A 86. percben Croizet és Szendrei kísérletet is elakadt a hazai játékosokban, előbbié Acolatséban, utóbbié Szendreiben, majd egy kezezés gyanús szituációt is vizsgált a VAR, de végül nem ítélték úgy, hogy tizenegyest kell adni a zalaiaknak. Nagy lehetőséget azonban a hétperces hosszabbításban sem tudott már kialakítani a ZTE, így a DVTK otthon tartotta a három pontot.

NB I, 8. forduló

Diósgyőri VTK-Zalaegerszegi TE FC 2-1 (Rakonjac 10., Szatmári 68., ill. Mim 54.)

DVTK: Sentic – Szatmári, Lund, Chorbadzhiyski, Sanicanin – Vallejo (Pozeg Vancas, 65.), Holdampf, Franchu (Klimovich, 57.) – Jurek (Acolatse, 57.), Rakonjac (Kampetsis, 84.), Gera (Rharsalla 57.).

ZTE: Gundel-Takács – Szendrei, Evangelou, Várkonyi, Csóka (Medgyes, 46.), Mim – Kiss (Spoljaric, 71.), Sankovic, Ipalibo (Nyíri, 82.) – Sajbán (Fucák, 46.), Dénes (Croizet, 71.).

Hajnal: "Mindig nyerni akarunk, de nem szabad elszakadni a realitásoktól" - a sportigazgató szerint a Fradi a kihívók közé tartozik az EL-ben
Hajnal Tamás úgy látja, a Fradi szempontjából a legrosszabbkor jött az edzőváltás az Anderlechtnél.
Hosszabbítottak a magyar tehetséggel
Fenyő Noah szerződését 2029 nyaráig meghosszabbította az Eintracht.
Kozármisleny
Őszintén beszélt a számokról a tulajdonos
Feleki Attila elárulta, maximum 500 ezer és 1 millió forintot fizettek játékosért, egyszer viszont 7 millióért adtak el valakit. Azt is elmondta, hogyan tudták megtartani Kirchner Krisztiánt, az előző szezon társgólkirályát.
La Liga-klubhoz igazolt a kapus
A Várda Labdarúgó Akadémián nevelkedett 16 éves kapus, Fedir Tkacsenko 2027 nyaráig szóló profi szerződést írt alá a Real Betisnél. Más akadémisták is váltás előtt állnak, ők portugál és osztrák kluboknál feleltek meg.