Fotó: pfla.hu

NB I: Fölényes Vidi-veréssel maradt a Fradi nyakán a Puskás Akadémia - videó

A Puskás Akadémia 3-0-ra győzte le vasárnap a Fehérvárt a Fejér megyei NB I-es rangadón, így a felcsútiak pontszámban megint holtversenyben állnak az egy meccsel kjevesebbet játszott Ferencvárossal. A jövő hét a két csapat egymással játszik a Groupama Arénában.
Csakfoci.hu 2024. szeptember 22., vasárnap 18:28
Szerző: Csakfoci.hu 2024. szeptember 22., vasárnap 18:28

A Vidi hagyta ki a megyei rangadó első nagy helyzetét a 8. percben, ekkor Pető közeli lövését Pécsi bravúrral és lábbal védte. Az első gól viszont a hazaiaké lett: a 12. percben, Soisalo pontos beadása után Colley 5 méterről lőtt a hálóba (1-0).

Lendületben maradt a Puskás Akadémia a gól után és három lehetősége is volt arra a következő percekben, hogy növelje előnyét. A legnagyobb helyzet Nissilä előtt adódott, aki a kapujából kifutó Dala mellett is elvitte a labdát, majd az üres kapuba passzolt volna, ha nem érkezik vissza Milicevic, aki egy önfeláldozó mozdulattal szögletre mentett.

A folytatásban a fehérváriak is próbálkoztak ugyan, de igazán nagy gólhelyzetig nem jutottak.

A hétvége legaranyosabb NB I-es jelenete: A magyar válogatott játékos kislánya a pályán - videó
Alighanem a hétvége legaranyosabb jelenete zajlott le a felcsúti Pancho Arénában vasárnap.

A fordulás után a fehérvári Gradisaré volt az első lehetőség, de közeli fejese épp a hazai kapus kezében landolt. Válaszul Spandler is a kapura bólintott, alig célt tévesztve, majd Puljic került nagy helyzetbe, de 10 méterről elpuskázta azt lábbal.

A 61. perc hozta a meccs talán legszebb jelenetét, Gradisar 14 méterről, ollózva lőtt kevéssel a léc fölé. A 62. percben jött a második hazai gól: megint Soisalo ment el a jobb oldalon, majd újra pontosan centerezett, az érkező Nissilä pedig 6 méterről nagy erővel fejelt a kapu közepébe (2-0).

A 70. percben Melnik jéárt közel a szépítéshez, de 16 méteres löketét kiszedte a bal felsőből Pécsi. Nyolc perc múlva pedig minden eldőlt: alig állt be Levi a pályára, Nissilä átadása után hatalmas gólt vágott 20 méterről a jobb felső sarokba (3-0).

A 87. percben Puljic tett kis híján kiütésessé a hazai sikert, de Dala nagyot védett a csatár ziccerénél. Végül 3-0-ra nyert a Puskás Akadémia, amely ugyanúgy 15 ponttal áll, mint a Ferencváros (és jobb gólkülönbséggel), de a felcsútiak egy meccsel többet játszottak (és egyszer már ki is kaptak). A két csapat jövő vasárnap egymás ellen játszik majd rangadót a Groupama Arénában.

A Vidinek pedig Kalmár Zsolt régóta várt visszatérése adhatott némi vigaszt.

OTP Bank Liga, 7. forduló:

Puskás Akadémia - Fehérvár FC 3-0 (Colley 12., Nissilä 62., Levi 78.)

PAFC: Pécsi – Maceiras, Golla, Stronati, Brandon (Levi, 76.) – Favorov (Duarte, 63.), Plsek, Nissila – Soisalo (Kerezsi, 63.), Colley (Puljic, 36.), Nagy Zs.

Fehérvár: Dala – Melnyik, Serafimov, Spandler, Milicevic – Csongvai, Bedi (Stefanelli, 46.) - Katona M. (Szabó B., 63.), Pető (Kovács B., 80.), Holender (Kovács M., 46.; Kalmár Zs., 75.) - Gradisar

19:00: ETO FC - Paksi FC 2-1

Bognár előre tudta, hogy nem lesz jó a csapata: "Időt húztak, én is ezt csináltam volna" - így látták az edzők
Így látták a szakvezetők a vasárnapi NB I-es meccseket Felcsúton és Győrben. Értékekelések.
MTK Budapest
Remek üzletet kötöttek Miovskival
Polyák Balázs, az MTK klubmenedzsere elismerte, Cristiano Ronaldo csapata tízmillió dollárt fizetett volna Vancsáért, akiért egy PL-csapat is bejelentkezett. Kata iránt Hollandiából és az USA-ból érdeklődtek.
Nagy Zsolt az átigazolási terveiről
Nagy a jövőjéről elmondta, voltak hazai klubok, amelyek érdeklődtek iránta, de nem váltana a magyar élvonalon belül. Az öt legerősebb bajnokság közül bármelyikben megméretné magát.