Fotó: pfla.hu

NB I: Gera nem tudta megállítani a zuhanó Kecskemétet – itt a hatodik vereség zsinórban

Az edzőt váltó KTE immár Gera Zoltánnal próbálta megtörni a csapat rossz szériáját, sikertelenül. A Puskás Akadémia simán nyert Kecskeméten.
Csakfoci.hu 2024. október 20., vasárnap 14:52
Szerző: Csakfoci.hu 2024. október 20., vasárnap 14:52

A Puskás kezdte jobban a meccset, a 10. percben Szolnoki labdája után Nagy Zsolt lőtt éles szögből, de nem talált kaput. Négy perccel később ugyanez volt a forgatókönyv, azzal a különbséggel, hogy Nagy lövését Varga bravúrral szögletre ütötte. Sok volt a kemény belépő ekkor, a KTE masszívan védekezett. Félóra után a hazai közönség Szabó Istvánt, a héten leváltott vezetőedzőt kezdte el éltetni.

A 31. percben a kecskeméti védelem nem figyelt Colley-ra: Favorov beadását 10 méterről a léc alá fejelt a felcsúti támadó. A 36. percben Katona Levente buktatta Nissilát a tizenhatoson belül, Berke 11-est ítélt, amt Nagy Zsolt a bal sarokba vágott.

A 41. percben Katona Bálint lövését Golla a gólvonalon blokkolta, a bíró szerint kézzel, így 11-est adott és kiállította a lengyel védőt. A VAR azonban közbeszólt, és miután Berke visszanézte az esetet, megváltoztatta a döntését, mivel kiderült, hogy Golla lábbal mentett, onnan pattant a kezére a labda.

A 49. percben Nikitscher szépíthetett volna, de 14 méteres lövését Pécsi lábbal védte.

A második félidőt támadóbb felfogásban kezdte a Kecskemét. Lukácsnak volt egy jól helyezett fejese, de Pécsi védett. Támadtak ugyan a hazaiak, de a Puskás remekül védekezett.

A 68. percben Lukács tüzelt 18 méterről, Pécsi szépen védett.

A 75. percben eldőlt a meccs: Soisalo az alapvonalról adott középre, Nissila pedig 6 méterről a hálóba passzolt. Nem sokkal később Szolnoki ugratta ki Nagy Zsoltot, akinek a lövését védte Varga, a kipattanót Soisalo mellé rúgta. A 85. percben Berki egy csel után 7 méterről próbálkozott, Pécsi azonban fogta a labdát.

Mindez azt jelenti, hogy Gera első edzőként megvívott NB I-es meccsén vereséget szenvedett csapatával.

A Puskás győzelmével az élre ugrott, a Kecskemét maradt az utolsó.

OTP Bank Liga, 10. forduló:

Kecskemét - Puskás Akadémia 0-3 (Colley 31., Nagy Zs. 36. – 11-esből, Nisilla 75.)

Kecskemét: Varga B. – Nagy K., (Berki 83.), Szabó A., (Rjasko 68.), Belényesi, Katona L., Zeke – Vágó (Montel 76.), Nikitscher, Katona B., (Vattay 83.),  Zsótér (Pálinkás 46.) – Lukács D.

Puskás Akadémia: Pécsi - Maceiras, Stronati, Golla, Favorov - Nissila (Vékony 90.), Szolnoki (Mondovics 81.), Levi (Duarte 63.) - Soisalo, Colley (Plsek 63.), Nagy Zs.