Fotó: paksifc.hu

NB I: Gera sereghajtó Kecskemétje Pakson is pont nélkül maradt - videó

A papírformának megfelelően nem Pakson kezdte meg a pontgyűjtést az NB I-ben sereghajtó Kecskemét, 1-0-ra nyert vasárnap Bognár György együttese.
Csakfoci.hu 2024. október 27., vasárnap 17:09
Szerző: Csakfoci.hu 2024. október 27., vasárnap 17:09

Az otthon hibátlan Paks a KTE ellen is folytatta volna jó sorozatát, eközben a Kecskemét első pontját-pontjait próbálta megszerezni Gera Zoltán vezetésével.

A mérkőzés jó ideig nem túl gólveszélyes mezőnyjátékot hozott mindkét csapat részéről, egyedül talán a pontrúgásokban volt benne a potenciál, de azok sem voltak elég pontosak. A két kapusnak, Kovácsiknak és Vargának sokáig a beadások mellett egy-két kósza távoli lövéssel volt némi dolga.

A 42. percben aztán jött a meccs addigi legnagyobb helyzete: Papp Kristóf lövése a bal kapufáról pattant ki, majd Tórh Barna az ismétlése nem talált kaput.

A félidő utolsó másodpercében végül aztán vezetést szerzett a Paks. A Tóth Barnával szemben elkövetett szabálytalanságért Derdák Marcell játékvezető - a VAR segítségével - 11-est ítélt, amit Ötvös értékesített biztos lábbal (1-0), majd a bíró le is fújta a játékrészt.

A szünetben kettőt cserélt a KTE és bátrabban is futballozott, mint az első félidőben. Az egyenlítéshez a 65. percben jártak először közel a lila-fehérek, de Lukács éles szögből leadott lövésénél bravúrral védett a jobb alsónál Kovácsik. Bognár György beküldte a pályára Böde Dánielt és Varga Rolandot és a két ex-válogatott támadó majdnem össze is hozott a 71. percben egy gólt, de Böde passza után és Varga lövésénél hatalmasat mentett a névrokon, Varga Bence.

A 79. percben hatalmas tűzijátékot rendezett a KTE a Paks kapujánál, Berki és Kovács Barna ziccerét is védte Kovácsik, igaz, mint kiderült, lesállás előzte meg már az első kísérletet.

A 86. percben a csereként épphogy beállt Győrfi mutatott be ügyes cseleket a bal oldalon, de a jó befejezése elmaradt, a fiatal paksi végül Varga Bence kezébe emelte a labdát. A négyperces ráadásban aztán az eredmény már nem változott, maradt az 1-0.

A zsinórban negyedik győzelmét aratő Paks sikerével felépett a tabella első helyére, jobb gólkülönbséggel megelőzve az eddigi éllovas Puskás Akadémiát, igaz, a Ferencváros mindkettejüket megelőzheti még a fordulóban, ha legalább egy pontot szerez Győrben. A KTE továbbra is sereghajtó az OTP Bank Ligában, Gera Zoltán pedig tovább vár első pontjára és góljára is NB I-es veeztőedzőként.

OTP Bank Liga, 11. forduló:

Paksi FC - Kecskeméti TE 1-0 (Ötvös 49. - 11-esből)

Paks: Kovácsik - Osváth, Ötvös, Vas, Szabó J., Silye (Győrfi, 83.) - Vécsei, Mezei (Varga R., 67.) - Windecker, Papp K. - Tóth B. (Böde, 67.)

KTE: Varga B. - Nagy K. (Berki, 76.), Szabó A., Belényesi, Vágó - Nikitscher (Zsótér, 84.), Vattay (Pálinkás, 46.), Meskhi (Kovács B., 46.), Zeke - Katona B., Lukács

Nyíregyháza - ZTE 1-1

17:45: ETO FC - Ferencváros

A Debrecen durva végkielégítést fizethet az elküldött Máté Csabának és stábjának
Ahogy arról beszámoltunk, a Debrecen szerződést bontott Máté Csaba vezetőedzővel. Ennek azonban komoly anyagi vonzata van.
Kerkez aligha lesz a Chelsea vagy az MU játékosa
Fabrizio Romano szerint a Chelsea jelenleg nem akarja, a Manchester United pedig túl drágának tartja őt.
Máté Csaba
Eldőlt a sorsa a DVSC nyeretlen vezetőedzőjének - itt a hivatalos bejelentés.
Máté Csaba jövője kérdéses
Elképzelhető, hogy még a DVSC keddi, Mezőkövesd elleni Magyar Kupa-mérkőzése előtt leül az edző és a vezetőség, hogy beszéljenek a tréner jövőjéről.