NB I: Egy pontot érő gólt lőtt, majd brutálisan megsérült a DVTK védője az Újpest elleni bajnokin - videó

A DVTK Szatmári találatával egy pontot megmentett az Újpest ellen, a diósgyőri gólszerző azonban a hírek szerint bokatörést szenvedett.
Póczik Dávid 2025. február 1., szombat 21:26
A DVTK Szatmári találatával egy pontot megmentett az Újpest ellen, a diósgyőri gólszerző azonban a hírek szerint bokatörést szenvedett.
Szerző: Póczik Dávid 2025. február 1., szombat 21:26

I. félidő

A 7. percben még csak tapogatóztak a felek, de a 10. percben Brodic már veszélyeztetett, lövését Danilovic bravúrral hárította. A DVTK fokozatosan egyre több helyzetet alakított ki: a 16. percben Acolatse közeli lövését Piscitelli védte, majd a szöglet után Sanicanin fejese ment a kapufa mellé.

A hazai csapat továbbra is aktív volt, a 18. percben Jurek beadására Acolatse érkezett, de fejese fölé szállt. A helyzetek ellenére a vezetést a vendégek szerezték meg a 21. percben: Karamoko betört a tizenhatoson belülre, lövése Lundon irányt változtatva a kapu rövid oldalában kötött ki (0–1).

A 24. percben Gera estében próbálkozott, de lövése a kapufa mellett hagyta el a játékteret. A félidő hajrájában Brodic nagy helyzetet hagyott ki, miután végigcselezte magát a hazai térfélen, Danilovic eszén már nem tudott túljárni. Az utolsó percben Kaczvinszki fejelt fölé egy szöglet után, így a csapatok vendégelőnnyel vonultak az öltözőbe.

II. félidő

A második félidő 56. percében Jurek balról érkező beadását a védők mögé érkező Szatmári kapásból a hálóba lőtte, ezzel kiegyenlítve az állást (1–1).

Két perccel később Gera próbálkozott egy lövéssel jobbról, de a labda keresztben elgurult a kapu előtt. A túloldalon Horváth beadását Kaczvinszki magasan a kapu fölé fejelte. A 65. percben aztán Kaczvinszki Dominik piros lapot kapott a VAR segítsége után, mert Szatmárit buktatta, aki az első hírek szerint bokatörést szenvedett. A fiatal védő szabálytalansága nem tűnt durvának, azonban a játékvezető végül a kiállítás mellett döntött.

A 76. percben Jurek balról érkező szögletét a vendégvédelem kifejelte, majd Tiéhi újabb beadása sem jutott el a társakhoz. Egy perccel később Acolatse estében lőtt kapura, de Piscitelli bravúrral kipiszkálta a labdát a keresztléc alól. Ment előre a győzelemért a DVTK, a 86. percben hatalmas lehetőség maradt ki, ekkor Rakonjac hat méterről a kapufa mellé lőtt egy lecsorgó labdát, így az 1-1-re végeztek egymással a felek.

NB I, 18. forduló

Diósgyőr-Újpest 1-1 (Szatmári 56., ill. Karamoko 21.)

Kiállítva: Kaczvinszki 65-

DVTK: Danilović - Szatmári (Rakonjac, 67.), Lund, Bárdos - Gera, Klimovich (Tiéhi, a szünetben), Vallejo (Bényei, 91.), Saničanin - Acolatse, Edomwonyi, Jurek

(cserék: Odyntsov, Huszár, Bánhegyi, Bényei, Sáreczki, Rakonjac, Skribek, Požeg Vancaš, Kállai, Tiéhi, Komlósi, Szakos)

Újpest: Piscitelli - Kaczvinszki, Duarte, Nunes, Gergényi - Lacoux, Rasak (Onovo, 88.) - Karamoko, Tucic, Horváth - Brodic (Tajti, 88.)

(Banai, Ljujić, Sarkadi, Ganea, Kobouri, Simon, Tajti, Genzler, Dénes, Onovo, Dékei)

Az OTP Bank Liga állása:
# Csapat LM Gy D V Gk P
1. PUSKÁS AKADÉMIA FC 28 16 5 7 14 53
2. FERENCVÁROSI TC 27 15 8 4 20 53
3. PAKSI FC 28 15 7 6 19 52
4. ETO FC GYŐR 28 11 10 7 9 43
5. MTK BUDAPEST 27 12 5 10 9 41
6. DVTK 28 10 9 9 -7 39
7. ÚJPEST FC 27 8 10 9 -7 34
8. FEHÉRVÁR FC 27 8 6 13 -7 30
9. DVSC 28 8 5 15 -7 29
10. ZTE FC 28 7 8 13 -7 29
11. NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 27 7 6 14 -16 27
12. KECSKEMÉTI TE 27 4 9 14 -20 21

Neked ajánljuk
Átigazolások
Magyar foci
Bódog munkába állna
A legutóbb a Herthánál dolgozott Bódog Tamás szerint nem hátrány, ha olyan népszerű klubokkal hozzák szóba őt, mint az Újpest.
Pénzügyőr
Mátyus János lett a csapat vezetőedzője
A hunfoci.hu cikke szerint a Pénzügyőr családi okok miatt szerződést bontott Gál István vezetőedzővel, akinek helyét a szakmai igazgató, Mátyus János veszi át.
Légiósok
Babos Gábor
Újabb egy évre aláírt Hollandiában a korábbi magyar válogatott játékos.
Tovább az összes átigazoláshoz