Fotó: facebook.com/ztefc.hu

NB I: Három gólt is szerzett a ZTE, mégis izgulnia kellett a győzelemért Kövesden - videó

Mance duplájával elhozta a három pontot Mezőkövesdről a ZTE, a horvát támadó két gólja között Evangelou a saját kapujába talált be.
Nyikes Zoltán 2023. október 7., szombat 14:39
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. október 7., szombat 14:39

A 11., kiesőhelyen álló Mezőkövesd fogadta a közvetlenül előtte lévő Zalaegerszeget szombaton, az NB I 9. fordulójában.

1. félidő

Egy percet kellett várni az első helyzetre, ekkor Mance kapott remek labdát, majd kissé kisodródott szögből, 11 méterről lőtt, de Piscitelli leért és oldalra ütötte a játékszert.

A 12. percben a túloldalon is feljegyezhettünk egy lehetőséget, Babunski középen remekül ugratta ki a jobboldalon a védők mögé beinduló Kállait, aki meg is előzte a kapujából kimozduló Gyurjánt, de emelése mellé ment.

Négy percre rá a saját térfelén veszített labdát Lukic, Mance indult meg a játékszerrel, majd kitette a jobbján érkező Croizet-nak, aki 15 méterről kevéssel tekert a jobb sarok mellé.

A 24. percben az addig legnagyobb helyzet következett: Bedi és Spoljaric remekül játszott össze a 16-oson belül, előbbi még egy cselt is megcsinált Kállai mellett, amivel nagy helyzetbe került öt méterre a kaputól, de Piscitelli jól mozdult ki és védeni tudta a ziccert. A 34. minutumban aztán összejött a gól a vendégeknek: Mance kapott Beditől egy kiugratást a baloldalon, majd megindult a kapu felé, befelé húzott, a behátráló Lukic mellett pedig 14 méterről kilőtte a hosszú, bal felső sarkot, 0-1.

A szünet előtt még adódott egy ígéretes esély a hazaiak előtt, amikor Vajda jobbról érkező beadása megtalálta a hosszún érkező Nahirnijt, de a szélső csúnyán az égbe lőtt 15 méterről.

2. félidő

Az 52. percben Croizet indult meg a középpályáról, szabálytalankodni sem tudtak ellene, majd a 16-os előteréhez érve kitette a labdát Mancénak, aki egy igazítás után, 13 méterről célba vette a jobb alsót, de Piscitelli bravúrral védett. A 60. percben is a ZTE állt nagyon közel a gólhoz, amikor Bedi passzolt a 16-oson belül álló Croizet-hoz, ő a frissen beállt Meshackhoz továbbított, aki egy kis szerencsével megtartotta a labdát, majd lövése a lécen csattant.

A 65. percig kellett várni a második félidőben az első kövesdi lehetőségre, ekkor Ugrai szabadrúgása után Lukic elé pattant a labda, aki 10 méterről a jobb sarok mellé lőtt. Két perccel később aztán egy jó nagy adag szerencsével össze is jött az egyenlítés: Molnár jobbról érkező beadását Evangelou a saját kapujába fejelte Gyurjánt megelőzve - öngól, 1-1.

A 72. percben Croizet indult meg a kövesdi kapu felé a félpályáról, négy ellenfelén is átjátszotta magát, majd Meshack elé került a labda, de lövésében nem maradt erő. Nem úgy, mint Ugrai kísérletében nem sokkal később a túloldalon, de Gyurján védte a bombát. A 82. percben Kállai kiugratásával Drazic indult meg a kapu felé, kicselezte Gyurjánt, de kisodródott helyzetben nem volt esélye kapura lőni, majd befelé húzott és végül lövését az egyik védő blokkolta.

A 85. percben Croizet lépett meg egy kontránál, majd a 16-oson belül Meshackhoz passzolt, aki azonnal továbbított Mancéhoz, a támadó pedig hét méterről a bal sarokba lőtt, 1-2.

A hatperces hosszabbításban még Huszti is megkínálta Piscitellit, a kapus védeni tudott, a hazaiaknak viszont már nem volt esélyük egyenlíteni, így a ZTE nyerte az alsóházi rangadót.

NB I, 9. forduló

Mezőkövesd Zsóry FC-Zalaegerszegi TE FC 1-2 (Evangelou 67. - öngól, ill. Mance 34., 85.)

Mezőkövesd: Piscitelli - Kállai, Zahary (Molnár, 46.), Lukic, Pillár, Nahirnij (Filip, 63.) - Cseke, Illés (Brtan, 26.), Babunski (Ugrai, 63.) - Vajda (Cseri, 87.) - Drazic.

ZTE: Gyurján - Todoroski (Huszti, 64.), Evangelou, Csóka, Medgyes (Szalay, 77.) - Sankovic, Bedi - Croizet, Szendrei, Spoljaric (Meshack, 55.) - Mance.

NB I: A felsőházba ugrott a ZTE, kiesőhelyen az Újpest – megmondjuk a “tutit” az eddigi igazolásokról
Átigazolási erősorrend az NB I-ben, avagy így igazoltak a csapatok - tabellával. Legutóbbi cikkünkben még holtversenyben a 7. helyen állt az Újpest, ezúttal viszont már kieső, míg a ZTE előrelépett az első hatba.