Fotó: fehervarfc.hu

NB I: Három pontot ért az ETO villámrajtja a Vidi ellen, másodszor nyertek a szezonban a győriek - videó

Az ETO 12 perc után már kettővel ment a Vidi ellen, majd a fehérváriak szépítettek, de így sem tudtak ponttal távozni Győrből.
Csakfoci.hu 2024. október 5., szombat 16:29
Szerző: Csakfoci.hu 2024. október 5., szombat 16:29

Az ETO a mérkőzés elején irányította a játékot, és már a 9. percben megszerezte a vezetést. Sahli jobb oldali szöglete után Bitri fejjel továbbította a labdát a rövid felső sarok elé, ahol Daniel Stefulj érkezett, és közelről szintén fejjel a kapuba juttatta a labdát (1–0).

Nem sokkal később, a 11. percben Zeljko Gavric növelte az előnyt, amikor egy gyors akció után a bal alsóba talált be. Bár először úgy tűnt, les miatt érvénytelen a találat, végül megadták a gólt a VAR segítségével (2–0).

A Fehérvár próbált reagálni, de a győriek védelme jól zárt, és Holender lövése egy védőn akadt el. A 23. percben újabb fordulópont következett: Bitri szabálytalankodott a kapu előtt, ami után a VAR segítségével büntetőt ítéltek. Szabó Bálint magabiztosan értékesítette a tizenegyest, bár Gyurákovics jó irányba vetődött, de nem tudott hárítani (2–1). A 33. percben Vera távoli lövése veszélyes volt, a labda megpattant Bedi hátán, majd a keresztlécről pattant ki. A félidő végén Stefanelli kísérlete következett, de 18 méterről leadott lövését a győri védők blokkolták, így 2-1-re az ETO vezetett a szünetben.

A fordulást követően a Vidi volt aktívabb: Stefanelli remekül adott középre, Gradisar azonban közelről kapu fölé fejelt. A folytatásban Bitri fejelt a kapu mellé egy szöglet után, míg Ouro 17-ről leadott próbálkozása szintén nem talált kaput.

A félidő további szakaszában kissé leült a mérkőzés, egyik kapu sem forgott veszélyben. Mindkét tréner kihasználta a cserelehetőségeit: a Vidiben az a Kalmár Zsolt is pályára lépett, aki épp a győrieknél nevelkedett. A 86. percben a padról beszállt Boldor az első labdaérintéséből gólt szerezhetett volna, de 5 méterről a kapu fölé fejelt. A 92. percben Stefulj lövése jócskán elment a kapu mellett, azonban egy perccel később egy remekül felépített győri támad végén Boldor közelről a kapuba lőtt (3-1), ezzel az ETO begyűjtötte a három pontot, és megszerezte második győzelmét a szezonban.

NB I, 9. forduló

ETO FC Győr-Fehérvár FC 3-1 (Stefulj 9., Gavric 12., Boldor 93. ill. Szabó B. 25. - 11-esből)

ETO: Gyurákovics - Bitri, Szépe, Heitor - Vera (Marku, 62.), Tóth, Ouro (Boldor, 85.), Stefulj - Sahli (Diarra, 62.), Benbouali (Krivokapic, 72.), Gavric

(cserék: Petrás, Ruisz, Bánáti, Boldor, Diarra, Kasa, Krivokapic, Krpic, Marku, Skvarka, Vianna, Vingler)

Vidi: Dala - Simut, Serafimov, Spandler, Bedi (Katona, 60.) - Csongvai - Holender (Milicevic, a szünetben), Pető (Kalmár, 60.), Szabó, Stefanelli (Kovács P., 77.) - Gradisar (Tóth, 77.)

(cserék: Nagy, Milicevic, Kalmár, Kovács M., Kovács B., Kovács P., Huszti, Tóth, Babos, Katona)