Fotó: ujpestfc.hu

NB I: Hátrányból fordítva győzött az Újpest Kecskeméten, Fiola és Horváth is debütált - videó

Az Újpest hátrányból fordítva győzött 3-1-re Kecskeméten, a vendégeknél először lépett pályára Horváth Krisztofer és Fiola Attila.
Csakfoci.hu 2024. szeptember 1., vasárnap 16:52
Szerző: Csakfoci.hu 2024. szeptember 1., vasárnap 16:52

Az OTP Bank Liga 6. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén a Kecskemét az Újpest csapatát látta vendégül. A IV. kerületieknél már ott volt a meccskeretben Fiola Attila és Horváth Krisztofer is.

A mérkőzés első fél órájában egyáltalán nem forgott veszélyben egyik kapu sem, a legígéretesebb lehetőség Lukács előtt adódott, ő bő negyed óra játékot követően, ballal lőtt jócskán a kapu fölé. A KTE aztán egy szögletet követően magához ragadta a vezetést: egy baloldali sarokrúgás után Katona Levente a védője mellől bólintott a a jobb alsóba, Piscitelli mozdulni sem tudott a bólintásra (1-0). Nem kellett sokat várni az újpesti egyenlítésre sem, a 34. percben Mucsányi Geiger passzát követően 11-ről, picit balról, ballal a jobb alsóba lőtt, ezzel - Katonához hasonlóan - első élvonalbeli gólját szerezte.

A játékrész hajrájában még Piscitelli fogta könnyedén Májer távoli lövését, több helyzet azonban nem született, így 1-1-es döntetlennel vonultak szünetre a csapatok.

Az Újpest jött ki aktívabban a második félidőre, a fordulást követően Varga Bence két alkalommal is nagyot védett: előbb Ljujic fejesét, majd Mucsányi közeli lövését hárította nagy bravúrral a KTE hálóőre. Az 53. percben aztán Geiger is próbára tette Vargát, aki ezúttal is védett. Később aztán ott volt a gól Pálinkás fejében a túloldalon, de a hazaiak csatára négy méterről a bal alsó mellé fejelte Katona beadását.

A 66. percben született meg az Újpest második gólja, Tamás balról adott középre a csereként beállt Horváth Krisztoferhez, aki Brodic felé tolta a labdát, ő pedig 12 méterről, jobbal lőtt a jobb alsóba (1-2).

A lényegi kérdések a 76. percben dőltek el, Horváth indult meg a középpályán, majd remekül indította a kilépő Brodicot, aki önzetlen volt, és ballal a második hullámban érkező Ljujic elé passzolt, aki ballal a jobb alsóba lőtt (1-3).

A 80. percben Brodic járt közel a duplázáshoz, de ziccerét lábbal tudta kitolni Varga. A 85. percben Fiola Attila váltotta Tamás Krisztiánt, így először lépett pályára tétmeccsen új csapatában a Fehérvárról távozott magyar válogatott futballista. A végső hármas sípszóig még feljegyezhettünk egy pontatlan Ljujic-lövést, így az Újpest 3-1-re nyert Kecskeméten, és jelenleg a tabella második helyén áll.

NB I, 6. forduló

Kecskemét-Újpest 1-3 (Katona L. 30., ill. Mucsányi 34., Brodic 66., Ljujic 76.)

KTE: Varga B. - Szabó A. (Nagy K., 82.), Belényesi, Katona L. - Májer, Nikitscher, Vágó, Zsótér (Meszhi, 66.), Zeke - Lukács (Katona B., 58.), Pálinkás (Vattay, 82.)

(cserék: Kersák, Bocskay, Derekas, Katona B., Kotula, Kovács K., Meszhi, Nagy K., Papp M., Polyák, Vattay)

Újpest: Piscitelli - Nunes, Duarte, Gergényi - Tamás (Fiola, 85.), Geiger (Onovo, 75.), Tajti (Lacoux, a szünetben), Bese - Mucsányi (Horváth K., 58.), Brodic (Dénes, 86.), Ljujic

(cserék: Banai, Genzler, Baranyai, Dékei, Dénes, Fiola, Horváth K., Kobouri, Lacoux, Onovo, Radosevic, Simon)

Hosszabbítottak a magyar tehetséggel
Fenyő Noah szerződését 2029 nyaráig meghosszabbította az Eintracht.
Kozármisleny
Őszintén beszélt a számokról a tulajdonos
Feleki Attila elárulta, maximum 500 ezer és 1 millió forintot fizettek játékosért, egyszer viszont 7 millióért adtak el valakit. Azt is elmondta, hogyan tudták megtartani Kirchner Krisztiánt, az előző szezon társgólkirályát.
La Liga-klubhoz igazolt a kapus
A Várda Labdarúgó Akadémián nevelkedett 16 éves kapus, Fedir Tkacsenko 2027 nyaráig szóló profi szerződést írt alá a Real Betisnél. Más akadémisták is váltás előtt állnak, ők portugál és osztrák kluboknál feleltek meg.