Fotó: mtkbudapest.hu

NB I: Hátrányból fordítva nyert a Fradi, Varga Barnabás és az új igazolás is betalált - videó

A Ferencváros hátrányból fordítva nyerte meg a 7. forduló nyitómeccsét.
Csakfoci.hu 2024. szeptember 20., péntek 21:52
Szerző: Csakfoci.hu 2024. szeptember 20., péntek 21:52

A 4. percben Ben Romdhane próbálkozott egy 20 méteres lövéssel, de nem találta el a kaput. Tíz perccel később ismét ő került helyzetbe, amikor a bal oldalon befelé húzva lőtt, de a labda a kapu fölé szállt.

A 18. percben Ramírez szabálytalansága miatt az MTK büntetőhöz jutott. A védő sárga lapot kapott, a jogos 11-est pedig Bognár higgadtan a jobb alsó sarokba lőtte, megszerezve a vezetést (1-0).

Az MTK nem sokáig örülhetett, hiszen a 25. percben Makreckis húzott el a jobb szélen, majd remek beadással találta meg az érkező Varga Barnabást, aki fejjel egyenlített (1-1). A következő helyzetek gyorsan érkeztek: a 33. percben Traoré veszélyesen lőtt, de az MTK-védők blokkolták próbálkozását, majd egy perccel később Zachariassen beadása után Varga fejelt mellé.

A 43. percben Rommens próbált szerencsét 23 méterről, de a lövés a sorfalról szögletre pattant. A félidő vége előtt azonban újabb gól született: a 45. percben egy kapu előtti kavarodás után Raul Gustavo volt a leggyorsabb, és a labdát a hálóba lőtte, így 2-1-re az FTC vezetett a szünetben.

A második félidőben a 58. percben Zachariassen nagy helyzetben lőhetett, de Demjén védte a próbálkozását. A 61. percben Kehinde lövésszerű beadását is hárította a kapus. A 63. perc legelején Bognár szabadrúgását nagyszerűen szedte ki a bal sarokból Dibusz.

A 67. percben Varga Barnabás beadását épphogy menteni tudta az MTK védelme, míg a 73. percben Makreckis ütközött Kosznovszkyval, és le is kellett cserélni a Fradi-védőt. A 79. percben Saldanha megindult a jobb oldalon, egészen a kapuig vezette a labdát, de lövését Demjén védte. Két perccel később viszont már betalált a csereként beállt támadó: Traoré lövése lepattant, a labdát Saldanha a bal sarokba lőtte (1-3).

NB I, 7. forduló

MTK Budapest-Ferencváros 1-3 (Bognár 18. - 11-esből, ill. Varga 25., Raul Gustavo 45., Saldanha 81.)

Fradi: Dibusz - Makreckis (Botka, 76.), Cissé, Gustavo, Ramirez (Civic, 76.) - Rommens, Ben Romdhan - Traore, Zachariassen, Kehinde (Saldanha, 66.) - Varga B.

(cserék: Varga Á., Botka, Civic, Gartenmann, Gruber, Kady Borges, Maiga, Pászka, Pesic, Saldanha, Szalai G., Tóth A.)

MTK: Demjén - Hej (Kádár, a szünetben), Varju, Beriashvili, Kovács P. (Antonov, 63.) - Kata, Horváth A. (Végh, a szünetben) - Kosznovszky, Bognár (Stieber, 76.), Polievka - Jurina (Németh, 76.)

(cserék: Csenterics, Rácz, Kádár, Nagy Zs., Antonov, Végh, Szőke, Molnár R., Molnár Á., Stieber, Németh K., Kenesei)