Fotó: Győr+/ Csendes Szonja

NB I: Hiába a győri bombagól, a Szpari nyerte a "nagy visszatérők" csatáját a nyitófordulóban - videó

A Nyíregyháza küzdős meccsen győzte le az ETO-t az élvonalba kilenc év után visszajutott csapatok csatáján.
Csakfoci.hu 2024. július 26., péntek 22:11
Szerző: Csakfoci.hu 2024. július 26., péntek 22:11

A Nyíregyháza albérletben, Mezőkövesden fogadta a szintén újonc ETO csapatát az első fordulóban. Mindkét együttes kilenc év után játszott újra élvonalbeli mérkőzést.

A mérkőzés elején valamivel aktívabban kezdett az ETO, Bumba lövését oldalra ütötte Fejér az első percekben. Később aztán a Szpari is egyre többet tűnt fel az ETO kapuja előtt, elsősorban Kovácsréti veszélyeztetett, először a 25. percben, ez pedig igencsak fontosnak bizonyult, ugyanis a támadó lövése levágódott Boldor kezéről, amiért a játékvezető - a VAR jelzésére - büntetőt adott. A 11-est Kovácsréti értékesítette, hiába érezte az irányt Gyurákovics (1-0).

A 42. percben a Szpari gólszerzője ismét helyzetbe került, ezúttal egy eladott labdára csapott le Kovácsréti, aki ezután 12 méterről a bal alsó mellé tekert. Az első játékrész hosszabbításában még két győri helyzetet láthattunk: előbb Lukic tett kapu mellé estében egy balról jövő beadást, majd Kröhn bombázta fölé Csontos remek ívelését.

A fordulást követően Bumba vette célba a bal alsót, nem sokkal tévedett az ETO támadója. Pár perccel később aztán megszületett a második hazai gól: Bitri adott el egy labdát a saját térfelének közepén, amiből Gresó indította Bekét, ő pedig higgadtan, Gyurákovics mellett a bal alsóba passzolt (2-0). A Nyíregy nem lassított a folytatásban sem: Pinte lekészítése után Beke ballal lőtt kapura, Gyurákovics nagyot vetődve védte a bal sarokba tartó labdát.

A csereként beállt Krivokapic nevéhez fűződött a legnagyobb ETO-helyzet: a támadó közelről fejelt volna a léc alá, de Fejér ekkor még óriásit védett. Nem úgy a 78. percben: ekkor Krivokapic két szép csel után, 18 méterről, elemi erővel bombázott a nyíregyházi kapuba (2-1).

A folytatásban még ment a második gólért az ETO, azonban több találat nem született, így a Szpari 2-1-re verte a győrieket a nyitófordulóban.

NB I, 1. forduló

Nyíregyháza-ETO FC Győr 2-1 (Kovácsréti 28. - 11-esből, Beke 55., ill. Krivokapic 78.)

Szpari: Fejér - Rjaskó, Temesvári (Jokic, 82.), Alaxai - Farkas B. (Navrátil, 59.), Kesztyűs (Tamás, 82.), Nagy D., Nagy B. - Beke (Babic, 75.), Gresó (Pinte, 59.), Kovácsréti

(cserék: Tóth B., Babic, Eppel, Gengeliczki, Horváth K., Jokic, Kovács M., Navrátil, Oláh, Pinte, Tamás)

ETO: Gyurákovics - Vera, Szépe (Bitri, a szünetben), Boldor, Csontos - Anton (Ntsama, 89.), Tóth R. (Krivokapic, 61.) - Kröhn (Gavric, a szünetben), Bumba, Skvarka - Lukic (Farkas B., 68.)

(cserék: Ruisz, Bánáti, Bitri, Farkas B., Gavric, Krivokapic, Krpic, Marku, Ntsama, Vianna)

Komáromi Szlovéniában folytatja
A Puskás 22 éves támadója a 16-szoros szlovén bajnok Maribornál folytatja. Sallai Roland után Komáromiért kapta a második legtöbb átigazolási díjat a felcsúti klub.