NB I: Jansen elmondta, min kell még dolgoznia a Fradinak; Szabó kreatív játékosokat igazolna - edzői értékelések

Így látták a vezetőedzők a szombati NB I-es bajnokikat.
Budai László 2024. augusztus 3., szombat 22:35
Szerző: Budai László 2024. augusztus 3., szombat 22:35

A Ferencváros a KTE-t (1-0), az MTK a Nyíregyházát (3-0), a Fehérvár pedig a Diósgyőrt (3-1) verte szombaton az NB I-ben. Így látták a vezetőedzők a mérkőzéseket.

FTC-KTE 1-0

Beszámoló itt.

Pascal Jansen (FTC): - Minden meccsnek megvan a maga története. Az első nemzetközi meccsünkön 25 perc alatt lőttünk három gólt, ellenfelünk védelme nem is tudott összeállni. A mai mérkőzésnek két kemény találkozó után mentünk neki, így azt mondtam a játékosaimnak, hogy az első bajnoki lesz a legnehezebb. A Kecskemét nem azért jött ide, hogy kinyíljon, így nekünk nagyon türelmesnek és gyorsnak kellett lennünk a megfelelő helyzetekben. Sok technikai hibánk volt, ez sem könnyítette meg a dolgunkat az ellenfél mellett. Ezen dolgoznunk kell, és dolgozni is fogunk, hogy a nemzetközi meccsek mellett a bajnokikon is megfelelően teljesítünk. (kecskemetite.hu)

Szabó István (KTE): - Tudtuk, hogy jobb ilyen képességekkel rendelkező játékosai vannak az FTC-nek, így tömör védekezésre építettünk, abból pedig az átmenetekre. Szünetben sajnos kényszerű okokból kellett váltanom, ami hatással volt az előre játékunkra is, de megdicsértem a csapatomat, mert szervezettek voltunk.

A játékfelépítés a támadózónában kevesebb volt ezen a napon, de most is dolgozunk azon, hogy kreatív játékosok megszerzésével ezen változtassunk, hiszen az utolsó pillanatban kiesett Banó-Szabó, illetve ma Szűcs sem lépett már pályára.

- Annak örülök, hogy a második félidőben felvállaltuk a letámadást, ami egy ilyen kaliberű csapat ellen nagyon nehéz, hiszen ha kihozzák a labdát, gyakorlatilag azonnal helyzetbe is kerülnek. Becsülettel tettük a dolgunkat, mindent megtettünk, ez ma ennyire volt elég. (kecskemetite.hu)

MTK-Nyíregyháza 3-0

Horváth Dávid (MTK):

Minden olyan megtörtént ezen az estén, aminek örülni lehet: újra nyertünk, győzelem után értünk el győzelmet, ráadásul gólt sem kaptunk. Nagyon jó szellemben léptünk pályára, jól kezeltük a Nyíregyháza nyomását, és az sem zökkentett ki minket, hogy korán cserélnünk kellett.

- Antonovot a balesetibe kellett vinni, a válla kiugrott, nem tudom, mennyit fog kihagyni majd. A mi szánk íze szerint zajlott a mérkőzés, jól kontrolláltuk a találkozót, sikerült egy pontrúgás után vezetést szerezni, ami kulcs volt. A második félidőben magabiztosabban játszottunk, erőteljesebb volt a labdabirtoklásunk, többször odaszegeztük a kapuja elé a Nyíregyházát. Teljesen elégedett vagyok a produkcióval, remélem, többször is meg tudjuk ezt ismételni majd.

Tímár Krisztián (Nyíregyháza): - Gratulálok az MTK-nak, megérdemelten nyerte meg a mérkőzést. A saját csapatom nem tudta azt nyújtani, amit elvártunk és amit eddig szokott. Túlságosan tiszteltük az ellenfelet, nem vittük ki azt az igazi harcosságot a pályára, ami eddig jellemzett minket. Meccs előtt említettem, hogy szeretnénk ráerőltetni az akaratunkat az ellenfélre, hát' nem ez történt, hanem mi próbáltuk felvenni az ő stílusukat. Az MTK próbálta sok passzal lassítani a játékot, míg mi sok labdát vesztettünk a térfelünkön, és ezek megbosszulták magukat. A szünet után próbáltunk javítani, de egy enervált félidő után nem sikerült megújulni. A cserék ugyan jól szálltak be, de nem sikerült gólokat szerezni. Hosszú még a bajnokság, tudtuk, hogy lesznek nehéz mérkőzéseink, fel kell vennünk ezt a ritmust, hogy hétről hétre megfeleljünk ennek a színvonalnak. Nem adjuk fel, rá kell jönni, hogy minden héten háború van, jövő héten megpróbálunk bravúrt hozni, megint csak idegenben.

Fehérvár-DVTK 3-1

Pető Tamás (Fehérvár):

Jól kezdtük a mérkőzést, minden edző ilyenről álmodik. A korai találat elaltatott minket, ennek köszönhetően ajándékoztunk egy gólt az ellenfélnek. A második félidő első fele a mezőnyben való küzdésről szólt, itt többet vártam magunktól.

- Aztán feljavultunk, a cserék jól szálltak be, több lehetőségünk is volt. Boldog vagyok, hogy fiatal játékosunk, Babos Bence megszerezte élete első NB I-es gólját. Nagyot küzdöttünk, kilenc nap alatt ez volt a negyedik mérkőzésünk. Le a kalappal a csapat előtt! (fehervarfc.hu)

Vladimir Radenković (DVTK): - Mindenekelőtt gratulálok a Fehérvárnak a győzelemhez! Mi jól játszottunk, uraltuk a középpályát, és ennek köszönhetően helyzeteket tudtunk kialakítani. A kispadon nyugodtan figyeltem a mérkőzést, mert úgy éreztem, közel járunk az újabb gólhoz. A legnagyobb esélyünk 1-1-nél akkor akadt a vezetés megszerzésére, amikor Holdampf Gergő 4-5 méterről próbálkozott, de ilyen a foci, néha sikerül gólt lőni, máskor nem. A második félidő közepén azonban két kényszerű cserét kellett végrehajtanom, ami megváltoztatta a mérkőzés képét, hiszen a középpálya közepéről kivált két meghatározó játékos. Francisco Feuillassier lába görcsölt, Vladislav Klimovich pedig rúgást kapott a térdére, ami miatt nem tudott futni. Ezt követően elvesztettük a fonalat, a támadók nem kaptak elég támogatást a középpályáról, és végül az ellenfél szerzett két gólt. (dvtk.eu)

Légiósok: Újabb magyar válogatott játékosért tett ajánlatot egy angol klub, de másik kontinensről is csábítják a középpályást
A Sky Sports szerint a West Bromwich próbálja megszerezni Callum Stylest, aki iránt MLS-klubok is érdeklődnek.
Hosszabbított a kulcsember
A lejárat előtt meghosszabbította szerződését a Diósgyőr szlovén légiósa, Rudi Pozeg Vancas, aki tavaly nyári érkezése óta 8 gólt és 14 asszisztot jegyzett tétmeccsen.