Fotó: pfla.hu

NB I: Majdnem belealudt a Puskás Akadémia a kétgólos vezetésbe, de hibátlan maradt - videó

A Puskás Akadémia harmadik szezonbeli bajnokiját is megnyerte vasárnap (3-1), de 2-0 után váratlanul izgalmassá vált a felcsútiak számára az újonc Nyíregyháza elleni meccs - egészen a hajráig.
Csakfoci.hu 2024. augusztus 11., vasárnap 22:09
Szerző: Csakfoci.hu 2024. augusztus 11., vasárnap 22:09

A tiszta fehérben futballozó Puskás Akadémia gyorsan megszerezte a vezetést az újonc Szpari ellen, Nagy Zsolt előzte meg a kapujából rosszul kimozduló Fejért, majd beadott balról, az érkező Komáromi pedig közvetlen közelről az üresen maradt hálóba lőtt (1-0).

Folytatta a rohamokat a gól után is a felcsúti gárda, amely ekkor egyértelműen ellenfele fölé nőtt, és az első félóra leteltét követően nem sokkal megszerezte a második találatot is. A 35. percben megint Nagy Zsolt centerezett remekül, ezúttal viszont Levi volt az érkező, a svéd középpályás 12-13 méterről lőtt ballal a jobb felsőbe (2-0).

Pár perccel később Nagy Zsolt el is dönthette volna a találkozót, de 15 méterről nem találta el a kaput. A nagy mezőnyfölényben is futballozó hazai csapat teljesen megérdemelten vezetett a szünetben két góllal.

A szünet után is folytatódott a Fejér megyeiek dominanciája, előbb Maceiras lövését védte bravúrral Fejér, majd Nagy Zsolt találta el a lécet 18 méterről. Semmi nem utalt arra, hogy ebből még egy szoros meccs lehet, de az lett!

Köszönhetően annak, hogy az 56. percet követően - amikor Levi egy remek fejessel találta el a lécet -, a helyzeteit kihagyó Puskás Akadémia visszább vett a tempóból, amire rögtön lecsapott a Nyíregyháza és szépített. A 65. percben, Nagy Barnabás bal oldali beadását követően Beke közelről a hálóba fejelt (2-1).

Szinte a semmiből jött a vendéggól, de jó időre megváltoztatta a meccs képét, a Szpari többször is rohamozhatott az egyenlítésért, de nem volt elég pontos a kapu előtt. A hajrára fordulva aztán a Puskás visszavette a kezdeményezést, majd Colley kiharcolt egy 11-est, amit Plsek értékesített is (3-1).

Ezzel dőlt el a meccs, a felcsútiak harmadszor is győztek a bajnokságban, így jó hangulatban várhatják az Ararat-Armenia elleni Konferencia Liga-visszavágót. A jövő héten, vasárnap pedig a szintén hibátlan MTK-val játszanak majd rangadót a Pancho Arénában.

OTP Bank Liga, 3. forduló:

Puskás Akadémia - Nyíregyháza 3-1 (Komáromi 2., Levi 35., Plsek 92. - 11-esből, ill. Beke 65.)

PAFC: Markek - Maceiras, Golla, Stronati, Markgráf (Brandon, 81.) - Favorov (Plsek, 74.), Levi (Colley, 81.), Nissilä - Komáromi (Soisalo, 74.), Puljic (Vékony, 95.), Nagy Zs.

Szpari: Fejér - Temesvári, Alaxai, Jokic - Farkas, Kesztyűs (Tamás O., 85.), Nagy B., Leoni (Kovács M., 62.) - Navrátil (Gresó, 46.), Babic (Beke, 46.), Kovácsréti (Eppel, 80.)

ETO FC Győr - MTK Budapest 1-2

Újpest FC - Fehérvár FC 4-1