Fotó: paksifc.hu

NB I: Már a negyedik vereségét szenvedte el a Vidi, a forduló egyik legszebb gólja is kellett a Paks győzelméhez

A második félidőben két gólt is szerzett a Paks, így otthon tartotta a három pontot a Vidi ellen.
Nyikes Zoltán 2023. szeptember 2., szombat 21:22
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. szeptember 2., szombat 21:22

1. félidő

Az egyaránt csak egy-egy győzelemmel álló Paksi FC és MOL Fehérvár FC összecsapásával folytatódott az NB I szombati játéknapja.

Már a 2. percben kialakult egy kisebb veszély a tolnai kapu előtt, amikor Kalmár élesen középre lőtt szabadrúgása Schöntől Karamoko elé került, de a légiós nem találta el a labdát jó helyzetben. A 12. percben Fiola középre gurítása után Katona vette célba a jobb alsót, Szappanos nagyot védett. A 25. percben Tóth Balázsnak is akadt dolga, Könyves 20 méterről leadott lapos lövését kellett kiütnie. Nyolc minutummal később a középen meginduló Balogh remek labdát tett ki jobbra Könyvesnek, aki nagy helyzetben, 9 méterről az oldalhálóba lőtt.

A 35. percben Kalmár végzett el szabadrúgást 22 méterre a kaputól, a bal sarokba tartó labdát Szappanos ki tudta ütni. Egy percre rá Silye találta el rosszul a labdát, ami Könyvesen megpattanva még jó lett Harasztinak, a támadó pedig 17 méterről kevéssel lőtt a bal alsó mellé.

2. félidő

A szünet után nem sokkal megszületett a találkozó első gólja: Silye balról érkező beadását Windecker 4 méterről, kapásból a bal sarokba lőtte Spandler mellett, 1-0.

A 67. percben komoly egyenlítési lehetőség adódott a Vidi előtt, Szabó Levente lépett ki nagy helyzetben, de hosszan tolta meg a labdát, így közel került hozzá a jól kimozduló Szappanos, aki így védeni tudott. Egy perccel később pályára lépett a hazaiaknál az egyik közönségkedvenc, Böde Dániel, aki rövid idő alatt kétszer is felhívta magára a figyelmet, előbb egy nagy erejű lövése szállt fölé, majd Osváthtól kapott labdát a 16-oson belül, megcsinált egy cselt Deybi Flores mellett, majd lőtt, de épp középre, így Tóth könnyedén védett.

A 73. percben már kettő volt közte: Osváth passza után Mezei hatalmas gólt lőtt 24 méterről, a labda a nagy erővel vágódott a jobb alsó sarokba, Tóthnak esélye sem volt, 2-0.

Négy percre rá ismét Szabó Levente alkotott, a csereként beállt támadó a 16-oson kívülről lőtt, kevéssel ment el a labda a bal alsó mellett. A hajrára elfogyott a Vidi ereje, támadásban keveset mutatott a vendégcsapat, így még a szépítés sem jött össze, bár a 95. percben még Szappanosnak kellett egy nagyot védenie Szabó közeli lövésénél.

A fehérváriak a negyedik vereségüket szenvedték már el ebben a szezonban, míg a Paks a második sikerét könyvelhette el.

NB I, 6. forduló

Paksi FC-Fehérvár FC 2-0 (Windecker 54., Mezei 73.)

Paks: Szappanos - Lenzsér (Mezei, 55.), Kinyik, Szabó J. - Kovács K. (Osváth, 46.), Papp, Balogh, Windecker, Silye (Bőle, 68.) - Haraszti (Hahn, 88.), Könyves (Böde, 68.).

Vidi: Tóth B. - Csongvai, Serafimov, Spandler, Fiola (Bambock, 80.) - Christensen (Deybi Flores, 58.), Karamoko (Pető, 72.) - Schön (Kastrati, 58.), Kalmár, Katona (Szabó L., 58.) - Kodro.

Kerkez aligha lesz a Chelsea vagy az MU játékosa
Fabrizio Romano szerint a Chelsea jelenleg nem akarja, a Manchester United pedig túl drágának tartja őt.
Máté Csaba
Eldőlt a sorsa a DVSC nyeretlen vezetőedzőjének - itt a hivatalos bejelentés.
Máté Csaba jövője kérdéses
Elképzelhető, hogy még a DVSC keddi, Mezőkövesd elleni Magyar Kupa-mérkőzése előtt leül az edző és a vezetőség, hogy beszéljenek a tréner jövőjéről.