Fotó: pfla.hu

NB I: Már nem százszázalékos otthon a Puskás Akadémia, de így is megelőzte a Fradit - videók

A felcsútiak furcsa góljára a szünetet követően a két és fél hónap után visszatérő Bényei Ágoston válaszolt.
Nyikes Zoltán 2024. október 26., szombat 16:36
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. október 26., szombat 16:36

A Ferencváros közvetlen üldözője, a Puskás Akadémia az idegenben három mérkőzés óta veretlen Diósgyőrt fogadta az NB I 11. fordulójának nyitómeccsén.

1. félidő

Nagyon bekezdett a hazai csapat, amely már a harmadik percben gólt szerzett - méghozzá egy elég különlegeset. A találatból oroszlánrészt vállalt a továbbra is pazar formában játszó Nagy Zsolt, ám mégsem őt jegyezhettük fel gólszerzőnek, lövése ugyanis arcon találta az ötösön helyezkedő Lamin Colleyt, így vágódott a bal sarokba a labda, 1-0.

Ezt követően is támadásban maradt a Puskás, Colley lábbal, Golla fejjel próbálkozott, majd a 22. percben Levi helyzeténél Odyntsov védett nagyot. Négy minutummal később Soisalo jobbról érkező beadásánál Levi fejelt 11 méterről, Odyntsov azonban ismét hárítani tudott, míg a kipattanót Nagy Zsolt ellőtte keresztbe.

Az első Diósgyőr-lehetőségre a 39. percig kellett várni, ekkor Adedokun bal oldali beadását fejelte öt méterről fölé Edomwonyi.

2. félidő

A fordulás után nem sokkal Levi bombájánál máris védenie kellett a DVTK kapusának. A 61. percben Colley szerzett meg egy szöglet utáni kipattanót a saját 16-osan előterében, majd hatalmas egyéni szólóba kezdett, egészen a Diósgyőr 16-osán belülre száguldott a labdával, de fölé bombázott. Két perccel később Soisalo a 16-oson belül laposan középre lőtt, ahol a röviden érkezett Colley, a bal sarokba tartó kísérletét azonban védte a röviden Odyntsov.

A 68. percben a semmiből egyenlített a DVTK: Soisalo szöglete után Edomwonyi fejelte ki a labdát Acolatséhoz, aki a saját kapujától 20 méterre megszerezte azt és óriási sprintbe kezdett, létszámfölényben vezethetett kontrát a DVTK, aminek a végén Acolatse becsapta a 16-oson belül Maceirast, majd a középre gurítása a kapu torkában becsúszó Golláról lecsorgott, éppen Bényei elé, akinek néhány lépésről már csak az üresen tátongó kapuba kellett helyeznie, 1-1.

Bényei Ágoston még augusztus 10.-én, a Ferencváros elleni bajnokin szenvedett részleges combfeszítőizom-szakadást, közel 2,5 hónapos kihagyást követően tért vissza ezen a találkozón a pályára, rögtön góllal.

Ezt követően sokáig nem volt dolguk a kapusoknak, a 88. percben aztán Odyntsovnak kellett ismét egy nagy védést bemutatnia Golla fejesénél, a szögletből ismét a lengyel védő fejelhetett, de ezúttal nem talált kaput. A meccset Nagy Zsolt lövése zárta le.

A DVTK végül elrabolt egy pontot a Puskás Akadémia otthonából, amely ezt megelőzően minden meccsét megnyerte a Pancho Arénában a most futó idényben. A felcsútiak ezzel a döntetlennel megelőzték ugyan a Ferencvárost az élen, de a zöld-fehérek két mérkőzéssel kevesebbet játszottak, vasárnap a Győr otthonában foglalhatják vissza újra az első helyet.

NB I, 11. forduló

Puskás Akadémia–Diósgyőri VTK 1-1 (Colley 3., ill. Bényei 68.)

Puskás: Pécsi – Maceiras, Golla, Stronati, Favorov (Kerezsi, 82.) – Nissilä, Duarte (Plsek, 82.) – Soisalo, Levi (Szolnoki, 69.), Nagy Zs. – Colley (Puljic, 69.)

DVTK: Odyntsov – Gera (Szatmári, 89.), Chorbadzhiyski, Lund, Sanicanin – Adedokun, Komlósi (Holdampf, 54.), Klimovich (Bényei, 54.), Jurek (Acolatse, 46.), Franchu (Rharsalla, 46.) – Edomwonyi

Interjú: „Ronaldo nincs nálunk, de így is erősek vagyunk” – az ETO román jolly jokere a Fradiról és a süllyedő Vidiről
Az előző, ETO-feljutással végződött idény legjobb győri játékosa az élvonalban is megkezdte a gólgyártást, győztes találattal jelezte edzőjének a ZTE ellen, hogy formája újra a régi sérülését követően. A magyar válogatottságról jelenleg nem akar beszélni, szerinte a Ferencváros elleni hétvégi bajnokin is lehet keresnivalója az egyre jobb formába lendülő győri újoncnak, annak ellenére jól kijön Révész Attilával, hogy a szakember Kisvárdán az NB III-ba zavarta, és szerinte a Vidi akkor kezdődött süllyedése is kellett ahhoz, hogy neki se jöjjön össze a fehérvári időszaka. Interjú a román Claudiu Bumbával.
Máté Csaba jövője kérdéses
Elképzelhető, hogy még a DVSC keddi, Mezőkövesd elleni Magyar Kupa-mérkőzése előtt leülnek a vezetőséggel, hogy beszéljenek a tréner jövőjéről.