NB I: Nem gálázott, de a BL után a bajnokságban is győzött a Fradi - videó

Adama Traoré kiugrása és gólja döntötte el a Ferencváros-Kecskemét bajnokit.
Budai László 2024. augusztus 3., szombat 21:41
Szerző: Budai László 2024. augusztus 3., szombat 21:41

A hétközben a BL-selejtezőben továbbjutó Ferencváros is lejátszotta első bajnokiját a szezonban, az FTC az első fordulóban döntetlent játszó Kecskemétet fogadta a Groupama Arénában.

21 percig szinte semmi sem történt a mérkőzésen, aztán a Kecskemét a kapujától 40 méterre eladta a labdát, amelyre Traoré csapott le, meglódult a kapu felé, közben minden vendégvédőt lefutott, majd a 16-oson belülre beérve higgadtan a rövid alsóba gurított (1-0).

Nem sokkal később egy Traoré-beadás utáni fejfejelt, majd az égből lehulló labdát Maiga fejelt kapura hét méterről, Kersák lábbal védett nagyot.

A 35. percben Owusu lőtt balról, éles szögből, körülbelül 10 méterről, jócskán fölé. Két percre rá az első kecskeméti helyzetet is láthattuk, Kovács B. 20 méteres lapos lövését könnyedén fogta Dibusz.

A játékrészt Fradi-helyzet zárta le: Rommens jobbról, hét méterről, kiszorított szögből az oldalhálót találta el.

A szünetben Lukács érkezett Pálinkás helyére, utóbbi az első félidő hajrájában fejelt össze csapattársával, és agyrázkódás gyanúja miatt nem tudta folytatni.

Az első nagyobb helyzet a vendégek előtt adódott: egy hátul eladott labdára Lukács csapott le, majd 16 méterről mellé tekert. A lehetőség nem a véletlen műve volt, a KTE más taktikával állt fel, mint az első félidőben, és alaposan letámadta a zöld-fehéreket, akiknek ez láthatóan nem mindig tetszett.

Bő egy óra után a Fradi frissített csapatán: Botka, Ben Romdhane és Kady érkezett Cissé, Maiga, valamint Traoré helyére.

A következő helyzet egy későbbi csere, Civic előtt adódott, aki a 73. percben állt be, majd pár percre rá a 16-os bal csücskének közeléből próbálkozott, Kersák lábbal védett.

A KTE is hajtott az egyenlítésért: Zsótér szabadrúgásból előre ívelt labdáját Katona L. fejelte a felső léc tetejére. A másik oldalon Civic remek bal oldali beadását fejelte fölé nagy helyzetben, senkitől sem zavartatva Pesic. Majd Ben Romdhane 15 méteres löketét hárította bravúrral Kersák.

A mérkőzés tehát csak egyetlen gólt hozott, a Fradi ezzel a Traoré-találattal verte 1-0-ra a KTE-t.

NB I, 2. forduló

FTC-Kecskemét 1-0 (Traoré 22.)

FTC: Dibusz - Makreckis, Raul Gustavo, Cissé (Botka, 63.), Ramírez - Rommens, Maiga (Ben Romdhane, 63.) - Traoré (Kady, 63.), Zachariassen (Abu Fani, 85.), Owusu (Civic, 73) - Pesic.

Kecskemét: Kersák - Májer, Szabó A., Belényesi, Katona L., Zeke - Nikitscher (Nagy K., 80.), Vágó (Meszhi, 65.), Kovács B. (Zsótér, 65.) - Helmich (Vattai, 80.), Pálinkás (Lukács, 46.).

NB I: A KL-továbbjutás után a Vidi a Diósgyőr ellen is örülhetett - videó
Serafimov már 39 másodperc után vezetést szerzett a Fehérvárnak, és bár a DVTK nem sokkal később egyenlített, a Vidi a csereként beálló Babos és Katona találatával megszerezte a három pontot.
Hosszabbított a kulcsember
A lejárat előtt meghosszabbította szerződését a Diósgyőr szlovén légiósa, Rudi Pozeg Vancas, aki tavaly nyári érkezése óta 8 gólt és 14 asszisztot jegyzett tétmeccsen.