NB I: Nem született gól az őszi idény zárómérkőzésén

Nem hozott gólt a Puskás Akadémia-Mezőkövesd bajnoki.
Póczik Dávid 2023. december 17., vasárnap 19:53
Szerző: Póczik Dávid 2023. december 17., vasárnap 19:53

A 17. forduló - és egyben az őszi idény zárómérkőzésén - a Puskás Akadémia a Mezőkövesd csapatát fogadta a felcsúti Pancho Arénában.

A harmadik percben percben a hazaiak előtt adódott a mérkőzés első lehetősége, ekkor Piscitelli fogta könnyedén a felcsútiak próbálkozását. A folytatásban ismét Hornyák Zsolt együttese veszélyeztetett: Levi 20-ról jócskán a kapu fölé lőtt. Egy perccel később Nagy Zsolt baloldali beadása után Colley 6-7 méterről bólintott a kövesdi kapus ölébe. Levi nevéhez újabb helyzetet jegyezhettünk fel, a svéd középpályás lövését blokkolták a vendégek.

A 26. percben Molnárral szemben Szolnoki volt szabálytalan 25 méterre a kaputól, így szabadrúgás következett, a sértett a bal alsót vette célba, azonban Markek vetődve szögletre ütötte a labdát. Újabb nagyszerű védőmunkát láthattunk a kövesdiektől, ezúttal Beriashvili vetődött bele önfeláldozóan Favorov lövésébe. Szolnoki próbálkozását kísérte kapu fölé Piscitelli a 40. perc legvégén, ezzel pedig lezárult az első 45 perc helyzeteinek sora.

A fordulást követően előbb Molnár ballábas tekerése akadt el egy felcsúti védőben, majd a túloldalon Colley lövése is egy blokkban halt el. A Puskás támadója nem sokkal később újfent helyzetbe került, ezúttal a kapu fölé fejelt. A 61. percben a mérkőzés eddigi legnagyobb lehetőségét láthattuk, Nagy Zs. lövése még kijött Piscitelliről, Soisalo érkezett, de a vendégek kapusa estében elrúgta előle a labdát. Tíz perccel később a csereként beállt Gruber lőtt kapu mellé. A 83. percben Puljic közvetlen közelről a hálóba pofozta a labdát, azonban asszisztens lest jelzett, így nem adták meg a találatot. A kevés helyzetet és nulla gólt hozó összecsapáson végül több említésre méltó megmozdulást nem jegyezhettünk fel, így a Mezőkövesd 0-0-s döntetlennel távozott Felcsútról.

Az egy pontnak köszönhetően a Felcsút a negyedik helyen telel, míg a Kövesd a vonal felett, a Kisvárda és a Zalaegerszeg előtt várja a folytatást.