Fotó: Mezőkövesd Zsóry FB

NB I: Óriási gólok és piros lap után meglepetés született a Kövesd-Debrecen meccsen - videó

A Debrecen tíz perc után kétgólos hátrányba került Mezőkövesden, ezután pedig úgy sem sikerült döntetlenre mentenie az állást, hogy az utolsó tíz percben emberelőnyben játszhatott.
Budai László 2023. november 4., szombat 14:20
Szerző: Budai László 2023. november 4., szombat 14:20

A három vereség után az előző fordulóban újra nyerő Mezőkövesd azt a Debrecent fogadta az NB I 12. fordulójában, amely kedden továbbjutott a Magyar Kupában, és három bajnoki óta is veretlen, igaz, legutóbbi hat NB I-es meccséből csak egyszer nyert. A bajnokság második körét a hazaiak a 11., a vendégek az 5. helyről kezdték meg.

Pazarul kezdte Kuttor Attila csapata a mérkőzést, miután Cseri saját 16-osánál történt labdaszerzése, majd gólpassza után Cseke az 5. percben 25 méterről óriási gólt ragasztott a bal felső sarokba (1-0). Két perccel később pedig már majdnem kettő volt a hazai előny: Drazic balról olyan jól tette középre a labdát, hogy az két társának is kiváló lövőhelyzetet hozott, de éppen ez volt a baj, mert Molnár és Babunski egymást is megzavarta, végül előbbi lőtt nem sokkal a jobb felső mellé.

De így sem kellett sokat várni a második kövesdi találatra: a vendégvédők a 10. percben Cserit hagyták üresen, aki 20 méterről, ballal lőtte ki a bal alsó sarkot, még a kapufa is hozzáért a labdához (2-0).

A Loki próbált magához térni a sokkból, előbb Loncar szerzett labdát jó pozícióban, majd 14-ről mellé lőtt, majd Dzsudzsák találta el egy távoli szabadrúgásból a felső léc tetejét.

A 25. percben meg is jött a Loki-gól: Ferenczi bal oldali beadását Bárány visszafele mozogva, kitekert mozdulattal, 15-ről varázsolta fejjel a bal felső sarokba - ez is gyönyörű találat volt (2-1).

A mérkőzés első három gólja tehát nem volt akármilyen, de ha a 44. percben bemegy Babunski félpályáról ráívelt labdája, akkor azt biztos még tovább mutogatták volna, a kísérlet szinte tökéletes is volt, de Megyeri visszafutott a kapujába, és nagyot mentett.

Egy-egy helyzet adódott a két oldalon a játékrész elején: a Loki részéről Dzsudzsák beadása után Ferenczihez került a labda, ő balról, 10 méterről az oldalhálóba lőtt, a kövesdiek Cseri bal alsóba tartó lövésével veszélyeztettek, de Megyeri vetődve védett.

A második félidő sokkal kevesebb történést hozott, mint az első, de Dzsudzsák így is gólt lőhetett volna a 80. percben: az ötös jobb oldalánál került elé a labda, amely kicsit felpattant talán, így a Loki csapatkapitánya óriási ziccerben fölé bombázott.

Egy perccel később emberelőnybe került a Debrecen, miután Pillár megkapta második sárgáját. A Loki azonban 10 ember ellen csak egy szöglet utáni közeli Bárány-fejesig jutott, ezt könnyedén fogott Piscitelli.

A Mezőkövesd így azok után, hogy egy hete megszerezte első hazai győzelmét az idei bajnokságban, rögtön hozzátette a következőt, és menekül a kiesőzónából (már a tizedik, de a ZTE később játszik). Míg a Loki zsinórban ötödik idegenbeli bajnokiján maradt nyeretlen, és Debrecentől távol továbbra sem nyert meccset.

Az első két kövesdi gól a bejegyzés második és harmadik oldalán

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

M4 Sport (@m4sportofficial) által megosztott bejegyzés

Jegyzőkönyv

NB I, 12. forduló

Mezőkövesd-DVSC 2-1 (Cseke 5., Cseri 10., ill. Bárány 25.) - Pillár 81. (Mezőkövesd)

Mezőkövesd: Piscitelli - Kállai, Pillár, Beriashvili, Vajda S. - Cseke, Gomis - Molnár (Lehoczky, 73.), Babunski (Lukic, 82.), Cseri (Filip, 57.) - Drazic.

DVSC: Megyeri - Kusnyír, Lagator, Romanchuk (Majdevac, 84.), Ferenczi - Ojediran, Loncar (Manrique, 69.) - Vajda B., Dzsudzsák, Bódi (Bévárdi, 69.) - Bárány.