Fotó: dvsc.hu

9 év után NB I-es meccs Győrben, 5 perc alatt eldöntötte a Loki - videó

Két vereséggel kezdte az idényt az NB I-be hosszú évek után visszatérő ETO FC, amely 3-0-ra kapott ki hazai pályán pénteken, az OTP Bank Liga 2. fordulójának nyitómeccsén a DVSC ellen.
Csakfoci.hu 2024. augusztus 2., péntek 20:56
Szerző: Csakfoci.hu 2024. augusztus 2., péntek 20:56

A DVSC Győrben, mintegy 4000 szurkoló előtt kezdte meg az NB I-es idényt, hiszen a múlt heti meccse elmaradt a Ferencváros ellen. A hazai pályán 9 év után élvonalbeli meccset játszó ETO közben javítani készült, hiszen az első fordulóban kikapott a Nyíregyháza elleni újonccsatán, ráadásul nyolc éve nem tudta legyőzni a debrecenieket.

A Loki dominálta a győri meccs első negyedóráját, több veszélyes szituáció alakult ki a hazai térfélen, de aztán kétszer is veszélyeztetett az ETO, előbb Megyeri kifutásánál, ahol Ferenczi blokkolta végül Bumba lövését, majd Krivokapic pörgetésénél, ahol a debreceni kapus volt a helyén.

A 34. percben Vera löketét védte bravúrral Megyeri, majd nem sokkal később Csontos remek kísérleténél is nagyot fogott a rutinos hálóőr. Ezután egy furcsa közjáték és hálószerelés szakította meg a játékot percekre, hogy aztán a szünet előtt Megyeri még Krivokapic lövésénél is megóvja a kapuját a góltól. Maradt a 0-0 a félidő végére.

Megyerinek a fordulás után is akadt dolga, Lagator lövését szedte ki a léc alól. Győri kollégáját, Ruiszt viszont alaposan becsapta Domingues, aki egy ravasz, beadásszerű lövéssel szerzett vezetést a Lokinak az 55. percben (0-1).

Öt perccel később még nagyobb bajba került a DVSC: Dzsudzsák remek beadása után az első gólt előkészítő Bárány 6 méterről fejelt a kapuba (0-2).

Cserékkel próbáltak frissíteni és lendületet kapni a győriek, a padról beszállt Diarra meg is kínálta Megyerit egy távoli lövéssel a 65. percben, de a debreceniek kapusán megint nem lehetett kifogni.  A félidő közepén már ő is verve volt, kifutásánál üresen maradt a debreceni kapu, de Skvarka 25 méterről hiába ívelt a háló felé, Lagator a gólvonalon felugorva kifejelte a labdát.

A debreceniek aztán becseréltek egy friss igazolást, Siluét, aki a 84. percben eldöntötte a meccset, a szintén a kispadról beállt Szécsi beadása után szerezte meg a Loki harmadik gólját. 0-3 lett így a vége, azaz tovább tart az ETO nyeretlensége az NB I-ben és a DVSC ellen is.

OTP Bank Liga, 2. forduló:

ETO FC Győr - DVSC 0-3 (Domingues 55., Bárány 60., Silue 85.)

ETO: Ruisz - Vera, Bitri, Boldor, Csontos - Anton (Bánáti, 64.), Tóth R. (Lukic, 81.) - Gavric (Diarra, 64.), Skvarka, Bumba - Krivokapic (Farkas B., 46.)

DVSC: Megyeri - Stojkovic, Lagator, Pellumbi, Ferenczi - Ojediran, Szűcs - Vajda (Szécsi, 71.), Dzsudzsák (Dreskovic, 77.), Domingues (Sagojan, 86.) - Bárány (Silué, 77.)

NB I: Brazil középpályás lehet a DVSC következő erősítése, már csak az orvosi van hátra
Kazahsztánból érkezik a Lokihoz Victor Braga, akinél ha minden rendben lesz az orvosi vizsgálatokon, aláírja új szerződését a magyar csapatnál.
Komárominak magyar kérője is volt
A Puskás Akadémiától a Mariborhoz klubrekordot jelentő összegért szerződő Komáromi Györgynek "volt egy rendkívüli ajánlata" itthonról, de a PAFC nem akarta erősíteni egyik riválisát. (Nemzeti Sport)
Dragan Vukmir
Vukmir újra kispadot kapott
Dragan Vukmir vette át a szerb másodosztályú Radnički Sremska Mitrovica vezetőedzői posztját.
Sallai Roland
Sallai Roland klubot váltott, a magyar válogatott támadó a Galatasaray együtteséhez igazolt a Freiburgtól.