Fotó: MTI/Derencsényi István

NB I: Piros lap, kapufák és egyetlen, mindent eldöntő gól a Debrecen-Diósgyőr rangadón - videó

Bár a Debrecen végig, még a kiállítás után is nagyon aktívan játszott, a Diósgyőrben is "maradtak gólok" - az 1-0-s vendégsikerrel a DVTK megszerezte idei első győzelmét.
Budai László 2024. augusztus 17., szombat 19:02
Szerző: Budai László 2024. augusztus 17., szombat 19:02

A szezont igen eltérően kezdő csapatok találkoztak szombat délután a DVSC-DVTK keleti rangadón. A debreceniek két meccs alatt négy pontot szereztek, a diósgyőriek három találkozón csak egyet. A Lokinál először kezdett a 22 éves elefántcsontparti csatár, Silué, míg Kocsis Dominik ebben a szezonban első játékperceit kapta meg, szintén a hazaiaknál.

Az első félórában inkább a Debrecen vezetett veszélyesebbnek tűnő támadásokat, Siluét rendre megtalálták a hazaiak, de ez nagyobb helyzetekben nem mutatkozott meg. A Diósgyőr is el-eljutott azért ellenfele kapujáig, a 8. percben pedig kapuralövése is volt: egy bal oldalon szépen felépített támadás végén Sanicanin tette középre a labdát, Edomwonyi kapura fordult, majd 12-ről laposan lőtt, de a gyenge kísérletet Megyeri könnyedén védte.

Hiába a hazai fölény, a 31. percben a DVTK szerezte meg a vezetést: Franchu távolról középre ívelt szabadrúgására Chorbadzhiyski érkezett kiválóan és üresen, majd négy méterről, jobb külsővel a léc alá helyezett, Megyeri mozdulni sem tudott (0-1).

Az első, közepesen komolyabb DVSC-lehetőségre a 38. percig kellett várni: Kocsis lőtt 12-ről, jobbról a bal kapufa mellé.

A félidő utolsó perceiben még Gera fejelt nem sokkal fölé egy bal oldali nagy bedobás - és továbbfejelt labda - után. A szünet előtt mégsem ez, hanem Pellumbi "akciói" váltak a legizgalmasabbá, a debreceni balhátvéd pár perc alatt két sárgát is összegyűjtött, így gyorsan kiállíttatta magát.

Emberhátrányban is gyorsan egyenlíthetett volna a Debrecen: Szuhodovszki bal oldali beadását Sentic ütötte nagyon rossz helyre, éppen Silue lábára, de a támadó nem tudott elég gyorsan reagálni és a kapuba továbbítani a labdát.

Hamar jött a diósgyőri válasz a hazai helyzetre: Klimovich indította jól Edomwonyit, aki átvette a labdát, majd a 16-oson belül egy kis szerencsével kicselezte Dreskovicot és Gera elé készített, utóbbi pedig hat méterről, kissé "estében" a kapufát találta el.

Pár percre rá a DVSC is eltalálta a kapufát: Silue emelte volna a 16-oson belülről, jobbról a hosszúra a labdát, amely végül majdnem a kapuba hullott és a lécről pattant vissza a mezőnybe, rögtön ezután Szuhodovszki ívelt középre balról, Dreskovic pedig kevéssel fejelt fölé.

Nagyon megélénkült ekkor a meccs, Stojkovic jobb oldali, megpattant beadása is kis híján a kapuban kötött ki, de Sentic résen volt, majd nem sokkal később ismét a diósgyőri kapus védett, már a nagyon aktív Silue kiszorított helyzetből leadott lövésénél.

A 79. percben Szűcs szólózott szépen, majd 17-ről nem sokkal bombázott fölé. A DVTK előtt még nagyobb helyzet adódott: Varga Z. tökéletesen középre ívelt szabadrúgását Rakonjac három méterről, ziccerben fejelte Megyeri kezébe.

Aztán Rakonjac hagyott ki egy óriási helyzetet a csereként beállt Acolatse remek centerezése után, a diósgyőri játékos közelről elhibázta a lehetőséget.

NB I, 4. forduló

DVSC-DVTK 0-1 (Chorbadzhiyski 31.) - piros: Pellumbi 45. (DVSC)

DVSC: Megyeri - Stojkovic, Dreskovic, Lagator, Pellumbi - Szuhodovszki (Szécsi, 67.), Szűcs T. - Kocsis (Braga, 46.), Dzsudzsák (Shaghoyan, 84.), Domingues (Vajda, 89.) - Silue.

DVTK: Sentic - Szatmári (Acolatse, 89.), Lund, Chorbadzhiyski, Sanicanin - Franchu (Varga Z., 69.), Holdampf, Klimovich - Gera, Edomwonyi (Rakonjac, 59.), Pozeg Vancas (Rharsalla, 69.).

Ádám: "A mai napig Anglia az álmom, gyalog is mennék, ha jönne onnan egy ajánlat" – elárulta, mihez kezd a visszavonulása után
Ádám Martin álma továbbra is az, hogy Angliában játsszon, de azt is elárulta, hogy az Ulsantól való távozását követően melyik brazil élvonalbeli csapat hívta.
10-szeres bajnok nézte ki
Loic Nego
A Saint-Étienne fontolgatja a Le Havre 33 éves magyar válogatott játékosának a szerződtetését.
Ajánlat Dibuszért
Kubatov Dibusz korábbi francia ajánlatáról: "Kijött neki, hogy 1500 euró pluszért nem mozgatja a családját, emellett van vele egy hosszú távú megállapodásunk, és jól is érzi magát, szerintem már nem is kellene neki mozognia."