Fotó: nyiregyhazaspartacus.hu

NB I: Remek gólokkal verte a Nyíregyháza az egyre nagyobb gödörben lévő Kecskemétet - videók

Egy parádésan eltalált lövés és egy szép támadás után szerzett gólokkal nyert a Szpari a Kecskemét otthonában. Szabó István csapata visszacsúszott az utolsó helyre.
Nyikes Zoltán 2024. szeptember 28., szombat 18:55
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. szeptember 28., szombat 18:55

A DVSC elleni rangadón aratott szenzációs győzelmet követően a Nyíregyháza ahhoz a Kecskeméthez látogatott, amely az utóbbi időben nincs jó formában, zsinórban három vereséget szenvedett el az NB I-ben.

1. forduló

A második percben máris növelhetett volna egy kis önbizalmat a Kecskemét, nagy lehetőség adódott a hazaiak előtt, amikor egy balról érkező beadása kicsúszott Tóth Bence kezéből és éppen a kapu torkában álló Katona Leventéhez pattant a labda, ám Keresztes elképesztő becsúszása után a kapu fölé pattant a játékszer. A 17. percben Bocskay távoli lövése volt veszélyes, tíz percre rá azonban a túloldalon Kovácsréti kísérlete már nem csak veszélyes volt, hanem elképesztően pontos és látványos.

A 27. percben egy kis szögletet követően Belényesi Csaba szabadított volna fel, de éppen középre passzolta a labdát Kovácsréti Márknak, aki nem sokat teketóriázott, egy igazítás után hatalmas gólt lőtt a bal felsőbe nagyjából 26 méterről, 1-0.

Három minutummal később Babic fejesét védte szépen Varga, majd a másik oldalon is bemutatott bravúrt Tóth, ő Lukács helyzetét hatástalanította. Még a szünet előtt tovább növelte előnyét az újonc: a 42.percben Nagy Dominik gyorsan végzett el egy szabadrúgást és ugratta ki a balon meginduló Nagy Barnabást, akinek a remek centerezését Navrátil lőtte a hálóba 6 méterről, 2-0.

2. forduló

Szabó István vezetőedző kettőt is cserélt a félidőben, a kispadról érkező Montiel pedig gyorsan próbálta is észrevetetni magát egy lövéssel, ami végül egy blokkról szögletre pattant. A magyar válogatott Nikitscher távolabbról kísérletezett, de ő sem talált kaput.

Valamivel többet birtokolta a labdát ebben a periódusban a Kecskemét, de igazán nagy helyzetig csak nagyon ritkán jutott. A második játékrészben a 69. percben kellett először igazán nagyot védenie Tóthnak, ekkor Katona Bálint jobb felsőbe tartó lövését piszkálta ki.

A 77. percben Nagy Krisztián 14 méterről vette célba a jobb felsőt, de nem talált kaput, míg Nikitscher távolabbról próbálkozott, ekkor sem kellett közbe avatkoznia a Szpari kapusának. A 88. percben Nagy Krisztián került helyzetbe, ám a bevetődő Nagy Barnabás hatalmasat mentett.

Nem sokkal később a túloldalon Myke jobb alsóba tartó lövését védte bravúrral Varga, majd a kipattanónál Nagy Barnabás kísérletét lábbal hárította. A hosszabbításban utolsó pillanataiban Pálinkás kis híján gólt lőtt, de nem változott már az állás, így a Nyíregyháza megérdemelten gyűjtötte be a három pontot, a Kecskemét pedig zsinórban negyedik vereségét szenvedte el és visszacsúszott az utolsó helyre a rosszabb gólkülönbsége miatt.

A Nyíregyháza pedig remek formában készülhet a Diósgyőr elleni rangadóra, amire már egy héttel a meccs előtt elfogyott az összes jegy.

NB I, 8. forduló

Kecskeméti TE-Nyíregyháza 0-2 (Kovácsréti 27., Navrátil 42.)

KTE: Varga B. – Nagy K., Ryashko (Szabó A., 46.), Belényesi, Katona L., Zeke – Bocskay (Vágó, 78.), Nikitscher, Vattay (Montiel, 46.) – Katona B., Lukács (Pálinkás, 78.).

Nyíregyháza: Tóth B. – Gengeliczki, Alaxai, Keresztes – Navrátil, Toma (Pinte, 62.), Keita, Nagy B. – Nagy D. (Kovács M., 94.), Babic (Myke, 62.), Kovácsréti (Gresó 86.).

NB I: Fejesek okozták a ZTE vesztét Diósgyőrben, már öt meccse veretlenek a miskolciak - videók
A sok helyzetet kialakító ZTE pont nélkül maradt Diósgyőrben.
Hosszabbítottak a magyar tehetséggel
Fenyő Noah szerződését 2029 nyaráig meghosszabbította az Eintracht.
Kozármisleny
Őszintén beszélt a számokról a tulajdonos
Feleki Attila elárulta, maximum 500 ezer és 1 millió forintot fizettek játékosért, egyszer viszont 7 millióért adtak el valakit. Azt is elmondta, hogyan tudták megtartani Kirchner Krisztiánt, az előző szezon társgólkirályát.
La Liga-klubhoz igazolt a kapus
A Várda Labdarúgó Akadémián nevelkedett 16 éves kapus, Fedir Tkacsenko 2027 nyaráig szóló profi szerződést írt alá a Real Betisnél. Más akadémisták is váltás előtt állnak, ők portugál és osztrák kluboknál feleltek meg.