NB I: Simán verte a Diósgyőr az előző idény meglepetéscsapatát - videó

Meglehetősen simán, 3-1-re verte az újoncnak számító DVTK az előző NB I-es idény ezüstérmesét, a Kecskemétet az OTP Bank Liga 8. fordulójának zárómeccsén. Miskolcon.
Dudás Gábor 2023. október 1., vasárnap 19:29
Szerző: Dudás Gábor 2023. október 1., vasárnap 19:29

Zsinórban három vereség után érkezett a DVTK-hoz a Kecskemét, ráadásul egy olyan újonc otthonába, amely az eddigiek alapján nem a kiesés elkerülése ellen, hanem a dobogós helyekért harcolhat majd a szezonban.

Az előjelek a Diósgyőr sikerét sugallták és végül a pályán is megmutatkozott a két csapat formája közötti különbség. Már a 9. percben előnybe került a DVTK, miután Holdampf lábára rálépett Zeke és a játékvezető a VAR segítségével 11-est ítélt. A büntetőt a szlovén Vancas magabiztosan értékesítette (1-0).

Szűk tíz perccel később összeomlani látszottak a kecskeméti pontszerzés tervei, miután Pernambuco jobb oldali beadását Gera Dániel az ötös magasságából a jobb felsőbe fejelte (2-0).

A Marco Rossi és Gera Zoltán által is a helyszínen figyelt találkozón próbált rákapcsolni a KTE, de nagy helyzetet nem tudott kialakítani, miközben a diósgyőriek kis híján meglőtték a harmadik góljukat is az első félidőben, Vallejo csúsztatott bele Holdampf lövésébe, de kevéssel célt tévesztett a 48. percben.

Mintegy 7300 szurkoló láthatta a stadionban, ahogy a második játékrészben is nagyobb részt az történik a pályán, amit a hazaiak akarnak. Az 53. percben Szatmári hagyott ki nagy helyzetet Vancas beadása után, öt perccel később viszont a másik kapunál, a kényszerből védő (két kapusa is kidőlt a Diósgyőrnek) Odincov hárított szépet Leoni löketénél. Újabb két perc elteltével aztán Szuhodovszki passzából találhatott volna be Horváth, de kísérletét blokkolta Szatmári, majd a kivetődő diósgyőri kapusé lett a lecsorgó labda.

A 70. percben aztán eldőlt minden: a mezőny talán legjobbja, Vancas passzát a csereként beállt Jurina vágta a kapuba (3-0).

A 77. minutumban Horváth Krisztofer veszélyes lövése még az oldalhálóban kötött ki, a 86.-ban viszont már eredményes volt a kecskeméti támadó középpályás, egy saját maga által kiharcolt 11-est értékesítve (3-1).

A hazai sikert viszont nem igazán veszélyeztette semmi, a Diósgyőr a 3-1-s győzelemmel fellépett a dobogó alsó fokára, a KTE újabb vereségével viszont maradt az alsóházban.

OTP Bank Liga, 8. forduló:

Diósgyőr - Kecskemét 3-1 (Vancas 9. - 11-esből., Gera D. 17., Jurina 70., ill. Horváth K. 86. - 11-esből)

DVTK: Odincov - Gera, Szatmári, Bárdos, Stephen - Holdampf (Bényei, 80.), Vallejo, Vancas (Klimovich, 73.) - Pernambuco (Jurek, 80.), Edomwonyi (Jurina, 22.), Lukács D. (Acolatse, 73.)

KTE: Varga B. - Iyinbor (Nagy O., 55.), Belényesi, Szalai G. (Katona, 82.) - Szűcs, Vágó (Meskhi, 73.), Zsótér, Szuhodovszki, Zeke (Leoni, 46.) - Pálinkás (Szendrei, 46.), Horváth K.

Fehérvár FC - Kisvárda FC 3-1

Ezért nem lett edző a Fradinál Radenkovic
Radenkovic korábban tagja volt Stankovic stábjának a Zvezdánál, így akár az FTC-hez is követhette volna korábbi főnökét: "Elmondtam neki, hogy vezetőedzőként szeretném folytatni."
Fontos bejelentés a gólerős játékosról
A Szpari 2027 nyaráig meghosszabbította a remek formában játszó Kovácsréti Márk szerződését.
DAC
Már nem Skrtel a sportigazgató
Szeptember közepén érkezett, valamivel több mint egy hónap után távozott a DAC sportigazgatói pozíciójából a korábbi klasszis védő, Martin Skrtel.