Fotó: DVTK

NB I: Tovább tart a Diósgyőr jó formája, klasszis góllal nyerte a telt házas keleti ragadót - videó

A Nyíregyháza ugyan sokat támadott, de a DVTK két szép góllal eldöntötte a keleti rangadót és tovább építi remek sorozatát.
Budai László 2024. október 5., szombat 21:26
Fotó: DVTK
Szerző: Budai László 2024. október 5., szombat 21:26

Két jó formában lévő csapat találkozott a Nyíregyháza-Diósgyőr bajnokin. A Szpari előző két találkozóját megnyerte, míg a DVTK legutóbbi öt NB I-es meccsén veretlen már, ebből ráadásul háromszor győzött is.

Hazai helyzettel kezdődött a mérkőzés: Kovácsréti 22 méterről, ballal lőtt, Sentic nehezen tudott mit kezdeni a kísérlettel, de végül valahogy hárította azt.

Ezután azonban sorra jöttek a diósgyőri lehetőségek: a 7. percben Gengeliczki adta el csúnyán a labdát a 16-oson belül, amelyet Klimovich át is vehetett volna, ehelyett 16-ról egyből lőtt, így Tóth B.-nek nem volt nehéz dolga - ebben több volt.

Nem sokkal később Edomwonyi tüzelt balról, hétről, de nem túl erősen, Tóth B. magabiztosan fogta a labdát.

A 14. percben azonban már a kapus sem mentette meg a Szparit: Vallejo pazar indítását Gera vette át kiválóan, indította Edomwonyit, ő pedig 10 méterről a léc alá bombázott (0-1).

Kis híján jött a nyíregyházi egyenlítés: a diósgyőri tizenhatoson belül Keita emelte középre a labdát, Ramos fantasztikus mozdulattal ollózott, a felső lécről azonban épphogy nem a gólvonal mögé pattant a labda - az esetet VAR-ozták is, de maradt a 0-1.

Majd Tomának volt nagy helyzete, de lövését Sentic a kapufára tolta - igaz, az akció korábbi részében már les volt, így nem ért volna a találat.

A félidőt egy dupla Szpari-helyzet zárta le: előbb Nagy D. 15 méteres cikázó lövését Sentic ütötte fel, a háló tetején landolt a labda; majd Keita lőtt egy ide-oda pattogó labdát nagy helyzetben, kapásból, hat méterről fölé.

Hiába az első félidő hajrájában látott nyíregyházi nyomás, a második játékrész elején azonnal betalált a DVTK: egy előre emelt labdáért Edomwonyi küzdött meg, a játékszer végül Gerához került, akinek első lövését blokkolták, ám ezután zseniális mozdulattal, a 16-os vonaláról a kinn álló kapus fölött a kapuba emelt (0-2).

A Szparinak sem szegte kedvét a második kapott gól: Nagy B. révén próbálkozott, lapos és nem túl erős kísérletét fogta a DVTK kapusa.

A 65. percben Navrátil kapott pazar labdát, át is tudta emelni azt a kijövő Sentic felett, de Sanicanin visszaért és nagyot mentett a bal sarok közeléből. Szűk tíz perc múlva Gengeliczki lőtt 11-ről, nagy erővel, nem sokkal fölé.

Az utolsó percekben Nagy D. szépíthetett volna, de 25 méteres szabadrúgását Sentic bravúrral kiszedte a jobb alsó elől.

A Nyíregyháza tehát ugyan sokat támadott, de a DVTK két szép góllal eldöntötte a keleti rangadót és tovább építi remek sorozatát.

NB I, 9. forduló

Nyíregyháza-DVTK 0-2 (Edomwonyi 14., Gera 46.)

Nyíregyháza: Tóth B. - Navrátil, Gengeliczki, Baki (Alaxai, 59.), Keresztes - Kovácsréti (Radosevic, 79.), Keita (Beke, 79.), Toma (Babic, 88.), Nagy B. - Ramos (Eppel, 59.), Nagy D.

DVTK: Sentic - Szatmári (Bárdos, 67.), Lund, Chorbadzhyski, Sanicanin - Vallejo - Rakonjac (Rharsalla, 79.), Holdampf, Klimovich (Komlósi, 90.), Gera (Acolatse, 79.) - Edomwonyi.

NB I: Csak centik kellettek volna az év góljához, még VAR-ozták is az esetet, de hiába - videó
Egészen zseniális volt Myke Ramos ollózása, de nem volt szerencséje a Szpari-játékosnak.