A Vasas nyerte a rangadót és bejelentkezett a bajnoki címért

Az angyalföldiek Nagy Gergely fantasztikus kapusteljesítményének köszönhetően a forduló nyertesei lettek.
Budai László 2017. április 22., szombat 20:21
Szerző: Budai László 2017. április 22., szombat 20:21

Bár a bajnoki cím két esélyese találkozott, nem sok helyzetet hozott a Vasas-Honvéd mérkőzés első félideje. Az angyalföldiek Berecz, a kispestiek Lanzafame révén próbálkoztak egyszer, mindkét lehetőséget védték a kapusok. A vezetést aztán a Vasas szerezte meg: egy szabadrúgás után a Honvéd-játékosok már kifejelték a labdát, de Hangya visszaívelt Sagliknak, aki középre emelt, az üresen érkező Burmeister pedig az üres kapuba lőtt (1-0).

A második játékrész már sokkal eseménydúsabb volt. A Honvéd többször is közel járt az egyenlítéshez. Lanzafame tizenegyest is kiharcolt, az olasz csatár büntetőjét azonban Nagy Gergely szépen védte. Nem sokkal később pedig Ikenne-King közeli lövésénél védett óriásit az angyalföldi kapus. Az utolsó percekben kétszer is gólt szerezhetett volna a Honvéd: Baráth egy szöglet után tette kapura a labdát, erre Nagy G. vetődött rá, majd Koszta lőhetett hatalmas ziccerben, Nagy azonban ismét óriásit fogott. A Vasas remek kapusteljesítményének köszönhetően megtartotta előnyét, és három pontra feljött a Honvéd, Videoton kettős mögé, ezzel ismét bejelentkezett a bajnoki címért.

Vasas-Honvéd 1-0 (Burmeister 41.)

ÍGY ÁLL AZ NB I - TABELLA

Fontos bejelentés a gólerős játékosról
A Szpari 2027 nyaráig meghosszabbította a remek formában játszó Kovácsréti Márk szerződését.
DAC
Már nem Skrtel a sportigazgató
Szeptember közepén érkezett, valamivel több mint egy hónap után távozott a DAC sportigazgatói pozíciójából a korábbi klasszis védő, Martin Skrtel.