A legfőbb cél, hogy a régi stadion elbontásával ne vesszenek oda pótolhatatlan sport- és kultúrtörténeti értékek, hogy azok a későbbiekben mind az új DVTK stadionban lévő sportmúzeumban, mind más kiállításokon, illetve az új stadion körülvevő közösségi tereken kiállíthatóak legyenek. - írja az amigeleken.hu.
Az „értékmentő csapat” létrejöttét október 6-án a városi közgyűlés egyhangúan jóváhagyta, a DVTK stadion területén lévő ingatlanok bejárását, a tárgyak begyűjtését és rendszerezését a Herman Ottó Múzeum hatáskörébe utalta.
A feladatra kijelölt munkacsoport szerdán bejárta a DVTK Stadion területén lévő ingatlanokat, és egyeztettek az értékmentő projekt további lépéseiről, a kimenteni kívánt tárgyakról – pontosan melyek azok az elemek, amiket az építkezés során a kivitelező újra akar hasznosítani (pl. a Napos oldali lelátó elszállítása az MVSC pályára), illetve melyek azok a tárgyak, amiket a klub kíván értékesíteni.
Kiderült, hogy a másfél évvel ezelőtti bejáráshoz képest is rosszabb a helyzet, ami a megmentendő relikviákat illeti, hiszen azóta több is eltűnt. Az egykori kupák, érmek, serlegek…stb., tehát a kiállítható emlékek 99%-a feltételezhetően egykori játékosok, klubvezetők, valamint szurkolók tulajdonában vannak.
A bejáráskor készült egy lista a mozgatható, valamint a kibontandó emlékekről. A mozgatható emlékeket október 29-ig, a kibontandókat a terület átadása után a múzeum illetékesei a kivitelezőkkel összhangban fogják összeszedni, kibontani, majd elszállítani.
A szervezők egy kiállítást is terveztek, amelyhez a stadionban a múzeum 3D-s és gömbpanoráma fotókat, valamint drón felvételeket készít majd a vizuális hatás fokozására. A fő vezérelv a DVTK, mint család bemutatása, amiben az egyesület a legerősebb az országban. - írja az amigeleken.hu.
Épp ezért a kiállításban hangsúlyos szerepet kapna maga a szurkoló is, olyan történetekkel, amiben a klub 106 éves története során szintén bővelkedik (buszborogatás, bírókergetés, emlékezetes balhék, a szurkolói kerítésfestés, a lelátói koreográfiák, a vasgyári kohászok társadalmi munkája a régi stadion építésekor). A Magyarországon egyedülálló közeg szintén kiemelendő. Tehát leginkább történeteket fog a kiállítás megjeleníteni, erős hang és videoeffektek felhasználásával.
A bontás megkezdése után az illetékesek megkezdenek egy olyan gyűjtést, ahol a szurkolók egy-egy náluk lévő, a DVTK történetében fontos vagy érdekes eseményhez kapcsolódó relikviát felajánlhatnak a leendő DVTK Múzeum számára. Ez lehet egy régi mez, kupa, zászló, koreográfia, aláírás, meccsjegy, fénykép, videó, bármi. Akik nem szeretnének emlékeiktől megválni, azokat arra kérik, hogy a Múzeum dolgozói katalógusba vehessék a relikviákat, fénykép vagy egyéb digitális felvétel készülhessen róluk.
Az utolsó mérkőzést október 29-én rendezik a Ferencváros ellen, majd ezt követően november 2-án adja át a DVTK az ingatlant a bontást végző vállalkozóknak.