A DVSC-t társtulajdonosként vezető Debrecen város polgármestere, Papp László szerint célszerűbb lett volna, ha korábban, az eredmények hajszolása helyett inkább az akadémiával és a jövő együttesével foglalkoztak volna, akkor talán nem a kiesés ellen küzdene most a csapat. A haon.hu-nak adott interjújában többek között erről, a csapatnál elkezdett portugál vonalról, Leonel Pontes kiválasztásáról és a támogatók hiányáról is beszélt.
- Természetesen eljutott hozzám is ez a hír, ami nagyon rossz megközelítése a dolgoknak – válaszolta a polgármester arra a pletykára, hogy a városvezetés erőltette a portugál vonalat. - A történet ott kezdődött, hogy az akadémiánál szakmai frissítést akartunk, és az volt a tulajdonosi koncepció, hogy magasan jegyzett futballközegből érkezzen az új szakember és csapata. Herczeg András hívta el Magyarországra és mutatta be nekem, illetve a DVSC és az Egyetem vezetésének Luis Castrót, aki korábban előadást tartott a Debreceni Futballegyetem elnevezésű egyetemi rendezvényen. Így került képbe Castro, akit konszenzus alapján fogadott el a három tulajdonos. Leonel Pontes kiválasztásakor több edző is számításba jött, a DVSC vezetése több trénert is meghívott. Magam is meghallgattam a holland és a portugál pályázót, s egyöntetű vélemény alakult ki a tulajdonosok között, hogy Pontessel dolgozzunk együtt a továbbiakban.
A Debreceni Labdarúgó Akadémiát több kritika érte az elmúlt időszakban, a polgármester szerint nem is laptalanok ezek a vélemények.
- Ha megnézzük az első csapat összetételét, akkor azt nyugodtan megállapíthatjuk, hogy valami hiányzik a nemzetközileg is elismert debreceni utánpótlás-nevelésből. Az elmúlt években kevésbé tudunk számítani a saját fiatal tehetségeinkre, mint korábban. Annak ellenére, hogy tavasszal két saját nevelésű labdarúgó, Kóródi Nándor és Barna Szabolcs is bemutatkozott a Lokiban, idáig az volt a tendencia, hogy csak nagyon-nagyon korlátozott mértékben számítottak az első csapatnál a feltörekvő fiatalokra. Sok-sok évvel ezelőtt elindult az a folyamat, még az előző vezetőedző időszakában, hogy nem preferencia a fiatal helyi játékosok beépítése a DVSC-nél.
Ez lehet, összefügg azzal, hogy hajszoltuk az eredményeket, és kevésbé foglalkoztunk a jövő építésével. Elképzelhető, hogy most nem lennénk a 10. pozícióban, ha az elmúlt években mondjuk egy bronzérmet „elengedünk”, vagy akkor, amikor az ötödik helyre értünk be a végelszámolásnál, akkor azt mondtuk volna, legyünk hetedikek, de adjunk lehetőséget azoknak, akikben tehetséget látunk.
Ezt hibának érzem, de még egyszer hangsúlyozom: szakmai kérdésekbe nem szólok bele, csak magánvéleményt alkotok.
Bár sok lokálpatrióta befektető van Debrecenben, a futballcsapatot inkább elkerülik és a többi sportágba tesznek pénzt. Papp szerint emiatt a DVSC-nek nehezebb a helyzete, mint riválisainak.
- Azt gondolom, többségi tulajdonosként Szima Gábor a lehetőségeihez képest ma is a legtöbbet teszi a csapatért.
Láthatjuk azt, hogy különböző klubokhoz milyen pénzek, mekkora támogatások áramlanak: beszélhetünk a Fradiról, a Videotonról, de akár még a Haladásról vagy a Honvédról is. De hiába gondolja azt bárki, hogy valaki kívülről parancsoljon rá a szponzorokra, mert Debrecennek is járna valami.
(…) Van egy gyönyörű stadionunk, elkészült a Red and White nevű szurkolói klubként működő létesítmény, azaz remek helyszínekből lehet válogatni, ahol a támogatók, illetve szponzorálásra képes nagyvállalkozók találkozhatnának, beszélgethetnének a játékosokkal, edzőkkel, klubvezetőkkel. Sőt, meghívnám ezeket az embereket idegenbeli mérkőzésekre, szerveznék hozzá egy buszt, amivel nem nehézség nekik elutazni egy-egy ilyen programra. Érezniük kell a törődést, s azt, hogy a klub nemcsak elvár, hanem szolgáltatást is nyújt, mint ahogy teszik ezt a női kézilabdánál.