Czóbel Levente futballedző, aki korábban a Debreceni Sportiskola, majd a Debreceni Labdarúgó Akadémia (DLA) alkalmazásában is állt, a Facebookon támadta keményen a DLA szakmaiságát és Herczeg Andrásék, az utóbbi években elvégzett munkáját.
A tréner volt tanítványa, a 17 éves Kóródi Nándor NB I-es bemutatkozása apropóján szólalt meg, és méltatta a fiatal játékost, aki annak ellenére debütálhetett az FTC elleni bajnokin, hogy a korosztályos csapatában nem tartozott a legügyesebbek közé.
"...Kóródi Nándi, 17 évesen debütálhatott az NB I-ben a Nagyerdei Stadionban a Ferencváros ellen. Gondolom, sok kis focista palántának vannak hasonló álmai. Neki megvalósulhatott! Nyilván felmerülhet a kérdés, miért Neki sikerült ez? Miután hat évig az edzője voltam van rálátásom arra, hogy ezt miképp tudta elérni. Jogos a kérdés, hogy ezt annak köszönheti-e hogy „Messi génekkel” született? Szerintem nem! Sőt kijelenthetem, hogy még az Olasz Focisulis korosztályos csapatban is volt, olyan játékos, aki Nándinál jobb adottságokkal rendelkezett. Mégis miért ő debütált szombat este? Azért, mert ő tette a legtöbbet hozzá pluszban"
Czóbel szerint ugyanakkor a Fradi elleni meccsen látottak egyben a debreceni utánpótlás súlyos helyzetét is bemutatták.
"Persze a kitartás és a szorgalom mellett a szerencse is közre játszik egy karrier alakulásában. Ez Nándiéban is nagy szerepet játszott!
Egyik kulcs momentum volt, hogy nyár végén „kidurrant a DVSC lufi”. Legalábbis az egyik darabja, minek következtében egy más labdarúgó kultúrából érkezett szakember irányítja a Loki labdarúgó csapatát! S láss csodát, bár a nyáron a DVSC és a DLA „szakemberei”, majd tucat utánpótlás korú játékossal kötöttek profi szerződés, Pontes mester mégis olyan fiatal játékost vitt magával az edzőtáborba – s játszatott minden meccsen -, akinek a szerződtetése fel sem merült a „szakemberek” körében. Vajon miért? Talán azért is, mert volt egy olyan edzője hat évig, aki teljesen mást csinált, mint a DVSC-s protokoll. Aki meg merte tenni, hogy amíg a fiataloknál mások technikát meg aerob kapacitást fejlesztettek, addig ő játék szituációk megoldását próbálta megtanítani, és próbálta minél több döntés helyzet elő állítani a tanítványait.
Amíg mások régen elavult periodizációt csináltak, addig ő próbálta annak totál ellenkezőjét csinálni – persze nem azért mert ő ilyen okos, hanem mert a világ haladó részén is hasonlóképpen teszik. Valamint, míg a többiek játszották a „szent tehén” 4-4-2-öt – mert ezt fogja játszani a DVSC örökké, addig ő mást játszatott a csapatával. S láss csodát, jött egy ember nyugatról, s már hol van a 4-4-2? S lehet, hogy Kóródi Nándinak is könnyebb beilleszkednie egy olyan szerkezetbe, amit már játszott nagyon sokszor.
Én csak egy dolgot sajnálok nagyon. Azt, hogy a Nándinál jobb adottságú gyerekek - akik már ott vannak, vagy lesznek a Debreceni Labdarúgó Akadémián -, 99%-ának semmi esélyük nincs annak az érzésnek az átélésére – NB I-ben pályára lépni . Bármennyit dolgoznak és bármennyire szorgalmasak is, amíg Herczeg András és „szakértő sleppje” vezeti ezt az intézményt. Persze tudom, hogy dumában és papíron ez a legjobb akadémia, de a valóság nem ezt mutatja. A héten pályára lépő DVSC kezdő csapatában – amelyik nem a BL nyolcaddöntőben játszott, hanem az NB I. 10. helyén áll – 7 idegenlégiós és egy saját nevelésű – a 1991-es születésű Ferenci J. – volt. S erre Pontes edző becserélt két külföldit és azt a Kóródi Nándort, aki pályafutása 80%-ában nem ezt a fajta képzést kapta meg!
Szerintem ez elgondolkoztató!”