Fotó: dvsc.hu

NB I: Megérkezett a szokásos gólzápor a Honvéd-Lokin, most a vendégek bánták

A Loki a második félidő elején még felállt a kétgólos hátrányból, de ezt követően már nem tudott válaszolni a Honvéd újabb két találatára.
Nyikes Zoltán 2022. március 5., szombat 21:21
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. március 5., szombat 21:21

A szombati játéknap utolsó meccsén a Budapest Honvéd látta vendégül a Debreceni VSC-t, a szurkolók pedig bízhattak benne, hogy sok gólt láthatnak a Bozsikban, hiszen a most futó szezonban ez a párharc hozta eddig a legtöbb gólt, miután Kispesten 4-1-re, Debrecenben 5-3-ra nyert a Loki.

Aktívabban kezdett a Honvéd, az 5. percben Zsótér kiugratása után Lukic lőtt 14 méterről a bal alsó mellé, majd megmaradt a hazaiak mezőnyfölénye, így nem mondhatni, hogy a semmiből szerezték meg a vezetést a 22. percben: Doka szerzett labdát a balszélen, majd belépett vele középre és remekül ugratta ki Nagy Dominikot, aki megcsinált egy cselt, majd 13 méterről a bal alsóba lőtt.

A félidő előtt Zsótér lőtt 19 méterről, a labda pedig éppen Gróf előtt pattant fel a gyepen, ami így megviccelte a kapust és kis híján gól született. Ezt még megúszta a Loki-kapus, a 43. percben azonban ismét a hálóból kellett kiszednie a labdát, ekkor Machach szöglete után a hosszún lévő Petkovichoz szállt át a beadás, a középpályás megszelídítette a labdát és egy csel után középre passzolt, ahol Batik öt méterről a kapu közepébe gurított, 2-0.

Az első játékrészben mutatott játék alapján nem, ám a mostani szezonban látott egymás elleni két meccs alapján bízhattak a feltámadásban a Loki-szurkolók, hiszen az 1. és a 12. fordulóban is hátrányból nyert a hajdúsági csapat.

A folytatásban pedig nagyon úgy tűnt, hogy ismét bekövetkezhet a fordítás, hiszen az 56. és az 58. percben is betalált a DVSC: előbb Ugrai kapott labdát a baloldalon, majd kettőt tolt befelé és 17 méterről nagy gólt lőtt a bal felsőbe, aztán pedig Dorian Babunski kapott egy szép kiugratást, majd középre passzolt Dzsudzsákhoz, Doka azonban közbelépett, de tőle visszapattant a labda a debreceni támadóhoz, aki így ziccerben találta magát és 6 méterről a jobb sarokba lőtt - 2-2.

A gólzápornak azonban még itt nem volt vége, a Honvéd újra előnyhöz tudott jutni a 75. percben: Gale szögletét Lukic a röviden megcsúsztatta a hosszúra, Petkovic pedig négy méterről, kapásból a bal alsóba lőtt - 3-2.

Nem sokkal később Lukic betalált, de lesről, így egészen a 90. percig kellett várni arra, hogy eldőljön a három pont sorsa, amikor is Gale baloldalról átíveli a hosszúra a labdát Jónsonnak, aki a 16-oson belül nagyon pontosan centerezett, Traorénak csak pár lépésről kellett a hálóba találnia - 4-2.

A két csapat tehát a szokásoknak megfelelően ezúttal is gólzáporos meccset játszott, amiből most a Honvéd jött ki jobban.

NB I, 23. forduló

Budapest Honvéd–Debreceni VSC 4-2 (Nagy D. 22., Batik 43., Petkovic 75., Traoré 90., ill. Ugrai 56., Do. Babunski 58.)

Honvéd: Szappanos – Petkovic, Lovric, Batik, Doka – Hidi, Zsótér (Gale, 71.), Petrusenko (Kadiri, 71.) – Nagy D. (Jónsson, 82.), Lukic (Traoré, 82.), Machach (Bőle, 57.).

DVSC: Gróf – Poór (Baranyai, 82.), Pávkovics, Deslandes, Ferenczi – Baráth (Bényei, 82.), Da. Babunski (Varga, 71.) – Bódi (Sós, 71.), Dzsudzsák, Ugrai – Do. Babunski.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)