A DVSC történetének legsikeresebb trénerével, az idén 60 esztendős Herczeg Andrással készített interjút a Hajdú Online. Természetesen nem maradhatott ki a visszaemlékezés a sok siker közül a legnagyobbra, a 2009-es Bajnokok-ligája szereplésre.
Sokszor eszembe jut az a korszak és a mai napig, ha Bajnokok Ligája-meccset nézek és meghallom a BL-himnuszt, csodálatos érzés fog el, hiszen anno a DVSC-nek is eljátszották azt a dalt. Érdekes, amikor benne voltunk a történések sűrűjében, jöttek egymás után a mérkőzések, igazából fel sem fogtuk, hogy mit élünk meg. Emlékszem, a Liverpool találkozóját néztem a tévében és próbáltam edzői szemmel figyelni a játékot, jegyzeteltem és a nejem pont megjegyezte, hogy milyen érdekes, eddig szurkolóként nézted, most pedig elemzed a játékukat.
A szakember elárulta, véleménye szerint egy ehhez fogható sikerhez milyen összetevőkre van szükség.
Kell először is egy optimális felkészülés. Nyáron rövidebb az idő, mint télen. Ha sokat edzel, akkor kijön a fáradtság a kupameccsekre, ha keveset tréningezel, akkor pedig szezon közben fogy el az erő. Tehát fontos, hogy időnként sikerüljön frissíteni és feltuningolni a csapatot. Jó játékosállomány is szükséges a sikerhez, de elengedhetetlen egy lelkes szurkolótábor, egy megfelelő vezetés és a szerencse is elkél ilyen esetben.
2010 decemberében járt le Herczeg András és stábja szerződése, és bár a vezetőség ragaszkodott hozzá, ő mégsem vállalta tovább az első csapat irányítását.
Akkor úgy éreztem, hogy három esztendő után mást szeretnék csinálni. Nagyon hálás voltam, hogy a klubvezetés ragaszkodott hozzám, de úgy gondoltam, mindig kell egy új inger, egy új impulzus, nem csak nekem, hanem a közösségnek is.”
Azóta Herczeg a Debreceni Labdarúgó Akadémia ügyvezető igazgatója.
Amikor elkezdtük Pallagon a munkát, utánpótlásszinten kicsiknek számítottunk. Akkoriban öt nagy akadémia volt, az MTK-é, a Honvédé, a szombathelyi, a felcsúti és a győri, de mára sikerült fölzárkóznunk melléjük. A DLA életében nagy változások következtek be, bátran mondhatom, úgy működünk, mint egy vállalat. Van külön futball-, oktatási-, szociális-, sporttudományi-, logisztikai- és gazdasági részleg, nyilván mindnek megvannak a felelősei. Ezeknek a részlegeknek a koordinálása az én feladatom. Eddig párhuzamosan műveltem a szakmai és az ügyvezetői igazgatói munkát, de ez együtt nagyon sok volt, így nyár óta a portugál kollégák felügyelik a szakmát. Nagy öröm, hogy kiemelt akadémiává váltunk, a független belga cég, a Double Pass kétszer is minket tett az első helyre az országban az átfogó felmérések során. Ez azért is nagy szó, mert mi debreceni és környékbeli gyerekekkel foglalkoztunk eddig, míg a riválisok az ország minden tájáról foglakoztattak srácokat.
Kondás Elemér távozása után két bajnoki mérkőzés erejéig Herczeg irányította a Lokit, mind a két meccsen győzelmet szerzett a csapat.
Remekül éreztem magam abban a két hétben, ebben az is közrejátszott, hogy jól sikerültek a meccsek. Megtaláltuk a hangot a játékosokkal, kitűnő partnerek voltak mindenben és nagyon élveztem a közös munkát. Felnőtt csapatnak öt és fél éve nem tartottam edzést, az első tréning során úgy éreztem, szinte megújultam, még a felém guruló labdába is másként rúgtam bele, mint egyébként. Olykor eszembe jut, hogy jó lenne még hétről hétre egy csapatot irányítani, meglátjuk, mit hoz a jövő.