Edzőmeccsek: A Fradi nagyon megverte a bolgár bajnokot, az Újpest döntetlennel kezdte a nyarat

A Ferencváros 3-0-ra győzött a Ludogorec ellen Ausztriában, a két csapat szombati felkészülési mérkőzésén. Az Újpest közben ikszelt szlovák másodosztályú ellenfelével, de döntetlen lett a Vasas és a Kisvárda mérkőzése is (2-2).
Dudás Gábor 2022. június 25., szombat 19:00
Szerző: Dudás Gábor 2022. június 25., szombat 19:00

A Ferencváros a második félidőben fordította a maga javára a bolgár Ludogorec elleni felkészülési edzőmeccsét. Az addig is több lehetőséget kialakító magyar bajnok az 54. percben, egy rossz kapusfelszabadítás után, Marquinhos révén került előnybe (1-0), hogy aztán a rivális hálóőre több helyzetben is bravúrral védjen.

A 81. percben azonban Sluga is tehetetlen volt már, Marquinhos lekészítése után a csereként beállt Wingo kíméletlenül lőtte ki a kapu jobb oldalát (2-0) - írja a fradi.hu. A 92. percben aztán végképp lezárta a találkozót az FTC, Wingo második, ezúttal jó 30 méteres (bomba)góljával alakult ki a 3-0-s végeredmény az ausztriai Kufsteinben.

A Fradi új igazolásai közül Knoester, Mercier és Traoré is pályára lépett.

Ferencváros - Ludogorec 3-0 (Marquinhos 54., Wingo 81., 92.)

FTC: Dibusz - Botka (Wingo, 58.), Kovacevic (Auzqui, 75.), Knoester, Pászka (Civic, 58.) - Esiti, Laidouni (Mercier, 62.) - Zachariassen (Loncar, 58.), Tokmac (Marquinhos, 46.), Traoré (Besic, 75.) - Boli

Az Újpest a szlovák másodosztályú Somorja ellen játszotta első nyári felkészülési meccsét a Vízművek pályáján és 1-1-s döntetlen született a zártkapus összecsapáson. A nyáron egyelőre inkább csak gyengülő lilák gólját Miroslav Bjelos szerezte.

Újpest FC - Somorja 1-1

Újpest: Banai – Kovács D., Máté Zs., Kuusk, Antonov – Onovo, Mack, Bjelos – Simon K., Kone, Katona M.

(Fotó: ujpestfc.hu)

Az NB I ezüstérmese, a Kisvárda a BVSC Tatai úti sporttelepén találkozott az élvonalba visszatérő Vasassal. Az első félidőben még csak kapufákig jutottak a csapatok, a második félidő elején aztán előnybe kerültek a várdaiak Camaj góljával.

Az angyalföldiek Bobál Gergely góljával egyenlítettek a 84. percben, majd a csatár Makowski találatára is szinte azonnal válaszolni tudott, így lett 2-2 a zuglói találkozó vége.

Vasas FC - Kisvárda 2-2 (Bobál G. 81., 85., ill. Camaj 52., Makowski 83.)

Vasas: Dombó (Uram, 46.) - Hidi M (Szivacski, 46.), Otigba (Litauszki, 46.), Baráth (Szilágyi Z., 46.) - Márkvárt (Pátkai, 30., Bobál, 60.), Berecz (Sztojka, 46.), Géresi (Pekár, 30., Vida, 60.), Szilágyi Sz. (Hinora, 46.) - Cipf, Novothny (Szalai, 30., Faragó, 60.), Radó

Kisvárda: Hindrich - Hej (Bíró, 75.), Szőr (Králik, 61.), Rubus (Szimovics, 61.), Peteleu (Leoni, 46.) - Karabeljov (Makowski, 46.), Zlicsics (Melnik, 46.) - Asani (Navrátil, 46.), Ötvös (Heles, 75.), Czérna (Camaj, 46.) - Mesanovic (Nagy M. K., 46.)

(Fotó: vasasfc.hu)

Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)