NB I: Megható búcsú Kantától, a Vidi már szinte biztosan dobogós - videó

A Vidi lesgyanús góllal szerzett vezetést, majd magabiztosan nyerte meg az MTK elleni bajnokiját, amelyen elbúcsúzott az MTK-tól az egész pályafutását a fővárosi kék-fehéreknél töltő Kanta József és utoljára lépett pályára az Amerikába igazoló Schön Szabolcs is.
Csakfoci Admin 2021. április 29., csütörtök 21:54
Szerző: Csakfoci Admin 2021. április 29., csütörtök 21:54

Az OTP Bank Liga utolsó előtti fordulójában az MTK Budapest a MOL Fehérvár FC-t fogadta a Hidegkuti Nándor Stadionban. A fehérváriak hétfőn kupadöntőt játszanak az Újpest ellen, ezért került sor csütörtök este a mérkőzésre.

Petrjak előtt adódott az első lehetőség, majd a másik oldalon Perkovic fejelt kevéssel fölé. A 18. percben aztán Funsho hozta ziccerbe Nikolicsot, aki ziccerből, de lesgyanús helyzetből a bal alsóba lőtt (0-1).

A 19. minutumban megható búcsút vettek a pályán lévők az MTK visszavonuló csapatkapitányától.

Kanta József a mezszámának megfelelően a 19. percig volt a pályán, amit a két együttes játékosainak díszsorfala között, taps közepette hagyott el - méltón fejezte be profi pályafutását a klubhűség mintaképe.

Az első félidőben vendég részről Stopira és Nego, a hazaiaktól Prosser előtt adódott még gólszerzési lehetőség, de a szünetig maradt a 0-1-es állás.

Az 58. percben Funsho ugratta ki a jobb oldalon Nikolicsot, akinek közeli lövését a szöget jól záró Mijatovic védte, majd a 65. minutumban Herrera kapta meg második sárga lapját, így emberelőnybe került a Vidi.

A 75. percben a frissen beállt Zivzivadze rögtön elment a bal oldalon, becselezte magát a tizenhatoson belülre, majd balról a kapu hosszú oldalába lőtt (0-2), hét percre rá pedig Houri egy 22 méteres szabadrúgásból lőtt a kapu bal oldalába (0-3).

Elhagyta a pályát Schön Szabolcs is, aki Dallasban folytatja pályafutását, és ma lépett utoljára pályára kék-fehérben, majd jött a szépítés: egy jobb oldali szöglet után nem tudtak felszabadítani a vendégek, végül Tiago lövését Kovács már csak a gólvonal mögül tudta kiütni (1-3).

A Fehérvár 3-1-es győzelmével jól hangolt a hétfői kupadöntőre, és így szinte már biztosra vehető, hogy a Vidi nem végez a harmadik helynél rosszabb helyen a tabellán.

MTK BUDAPEST - MOL FEHÉRVÁR FC 1-3

Gólszerzők: Tiago (88.) ill. Nikolics (18.), Zivzivadze (75.), Houri (82.)

MTK Budapest: Mijatovic - Perkovic, Ferreira, Nagy Zs. - Alho, Varju (Mezei, 46.), Kanta (Cseke, 19.), Herrera - Prosser (Vancsa, 76.), Varga R. (Antonijevic, 83.), Schön (Drljo, 83.)

MOL Fehérvár FC: Kovács - Bolla, Rus, Musliu, Stopira (Hangya, 87.) - Funsho, Nego, Pinto (Alef, 78.), Petrjak (Dárdai, 87.) - Nikolics (Zivzivadze, 75.), Houri (Bourard, 87.)

Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)