Fotó: honvedfc.hu

Felkészülés: A Topolya legyőzte a Honvédot, harmadosztályú csapatnak lőtt ötöt az Újpest - eredmények

A Honvéd csak szépíteni tudott a Topolya ellen, az Újpestnek könnyű falat volt a Brodarac, a Vasas-Kozármislenyen nem született gól.
Nyikes Zoltán 2022. szeptember 24., szombat 18:54
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. szeptember 24., szombat 18:54

Szombat délután a Budapest Honvéd a szerb élvonalbeli Topolyát látta vendégül felkészülési mérkőzésen.

A 21. percben Nikola Colic elé pattant egy kis szerencsével egy jobbról érkező beadás, a vajdasági együttes támadója pedig hat méterről a jobb alsóba lőtt. Az 51. percben egy remek hosszú indítást szelídített meg Luka Ilic és 16 méterről a jobb alsóba helyezett, ezzel már kétgólos volt a Topolya előnye.

A kispesti klubhonlap beszámolója szerint 57. percben újoncot avatott Tam Courts, egykori csapata ellen Nenad Lukic fejezte be a játékot, akit a 18 éves Krajcsovics Ábel váltott, nem sokkal később pedig ki is harcolt egy büntetőt.

A 62. percben tizenegyesből sikerült szépítenie a Honvédnak, Plakuscsenko magabiztosan lőtt a jobb felsőbe. Az egyenlítés azonban nem jött össze, így a Topolya nyerte az edzőmeccset.

Felkészülési mérkőzés, Honvéd-MFA utánpótlásközpont

Budapest Honvéd–Topolya (szerb I.) 1-2 (Plakuscsenko 62. - 11-esből, ill. Colic 21., Ilic 51.)

Honvéd: Dúzs – Vidar, Capan, Lovric, Kerezsi – Gomis (Klemenz, 57.), Plakuschenko (Traore, 72.), Zsótér – Domingues, Lukic (Krajcsovics, 57.), Sampeiro (Pukhtieiev, 80.)

Topolya: Filipovic (Bursac, 72.) – Cvetkovic (Petrovic, a szünetben), Krsmanovic (Stojkovic, a szünetben), Stojic (Jovanovic, 62.), Krstic, Pavlovic Ilic (Angelkovic, 78.), Milosavljevic (Krpic, 78.), Stanojev, Spalek (Mirchevski, 62.), Colic (Antonic, 62.)

Az Újpest is pályára lépett, ellenfele a szerb harmadosztályban szereplő FK Brodarac volt.

Az első találatra a 29. percig kellett várni, ekkor Fernand Gouré törte meg a csendet, majd Katona Mátyás a 43. percben volt eredményes, de a szünet előtt még egy kavarodást követően újra Gouré talált be.

A fordulás után a csereként beállt Jack Lahne növelte a lila-fehérek előnyét, a végeredményt pedig Matija Ljujic állította be tizenegyesből.

Felkészülési mérkőzés, Szusza Ferenc Stadion

Újpest FC–FK Brodarac (szerb III.) 5-0 (Gouré 29., 45., Katona 43., Lahne 53., Ljujic 62. - 11-esből)

A Vasas sem maradt program nélkül a válogatott szünetben, a Zalaegerszeg elleni bajnoki találkozó előtt a Kozármisleny együttese ellen játszott.

Ahogyan az várható volt, a mérkőzés nagy részében a Vasas játszott mezőnyfölényben, az első játékrészben is több helyzetet sikerült kidolgozni az NB I-es csapatnak a klubhonlap beszámolója szerint, főként Géresi és Novothny volt aktív, de Berecz előtt is adódott ziccer. Jova sem unatkozott, Vajda szabadrúgását kellett bravúrral védenie.

A második félidőben is többnyire a Kozármisleny térfelén zajlott a játék, de az NB II-es együttes kapusa, Lékai remek napot fogott ki és nem tudtak túljárni az eszén a Vasas-játékosok. Amikor pedig mégis és Zimonyi a hálóba lőtt, az asszisztens jelzett lest, így végül nem esett érvényes találat a találkozón és maradt a 0-0.

Felkészülési mérkőzés, Illovszky Rudolf Stadion

Vasas–Kozármisleny (NB II) 0-0

Vasas: Jova – Baráth, Litauszki, Otigba, Silye – Berecz, Hinora, Hidi – Géresi, Novothny, Holender.
Csereként pályára lépett: Uram, Ihrig-F., Márkvárt, Hidi M, Ódor, Pátkai, Vida, Szilágyi, Cipf, Deutsch, Zimonyi

Kozármisleny: Lékai – Beke, Horváth D., Füredi, Turi – Kosznovszky, Tölgyesi, Károly, Vajda – Vogyicska, Tóth Z.
Csereként pályára lépett: Somogyi, Guth, Kotroczó, Bognár, Gál, Nagy, Osei, Berdó, Szabó, Hampuk

NL: Mit értünk el a németek legyőzésével és mit jelentene a magyar válogatottnak a csoportelsőség? Itt vannak a válaszok
Az már biztos, hogy az Eb-selejtezők sorsolását az első kalapból várhatjuk, a csoportelsőség a pótselejtezők rangsorolásánál való még jobb pozíciót, valamint az NL négyes döntőjét jelentheti.
Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)