Hosszabb interjút adott Kubatov Gábor, az FTC elnöke a Lokálnak. Ebből kiderült, hogy a Fradi nem bajnok szeretne, hanem bajnok akar lenni idén is. Kubatov Gábor ismét bírálta az MLSZ egyes bizottságainak munkáját, a szurkolóktól pedig azt várja el, hogy úgy viselkedjenek, ahogy a válogatott meccsén. A vénaszkenner mindenképpen marad.
– Mi a véleménye az átigazolási szezonról?
– Rég voltunk ilyen aktívak, és úgy érzem, sikerült elérnünk, hogy már most megvan annak a csapatnak a gerince, amellyel nyáron neki tudunk menni a BL-selejtezőnek. Ez persze nem jelenti azt, hogy a bajnokság vége után ne igazolnánk, hiszen a sikeres játékospolitikánk miatt a Ferencváros egyre vonzóbb alternatíva a magyar és a külföldi játékosok számára is. Az elmúlt három évben két és fél milliárd forintért adtunk el labdarúgókat a magyarnál sokkal erősebb bajnokságokba, ezzel pedig azt tudjuk üzenni, hogy a Fradiba érdemes jönni, mert innen tovább lehet lépni.
– Azt mondja, BL-selejtező. Annak ellenére ez a cél, hogy a csapat a negyedik helyen áll?
– Természetesen! Nálunk csak az első hely az elfogadható, és ezt mindenki tudja és át is érzi. Nem félünk kimondani, hogy a Fradi nem szeretne, hanem akar bajnok lenni!
– A Magyar Labdarúgó Szövetséggel az utóbbi időben finoman szólva is ambivalens a viszonyuk. Több elismerést is kaptak, most viszont megbüntették Thomas Dollt a nyilatkozatai miatt. Mi a véleménye a hercehurcáról?
– Úgy gondolom, hogy Thomas személyiségéből adódóan kicsit indulatosan beszélt, de nem lépte túl a határokat. A fegyelmi bizottság döntése értelmében kétmillió forintot kell fizetnie. Számomra felfoghatatlan, hogy Magyarországon mindenkit büntetlenül lehet kritizálni, kivéve a labdarúgó-szövetséget és a bírókat. Hiányolom továbbá a transzparenciát és a konzisztenciát az MLSZ részéről. Sajnos nem tudják megmondani, hogy miért mi jár. Ezen változtatni kell.
– Ezek szerint továbbra is kitart a hatpontos terve mellett?
– Csak az átláthatóság oldhatja meg a helyzetet. A futballban miért ne lehetne rögzíteni és visszahallgatni a bírók beszélgetéseit, ha ezt a Forma–1-ben meg lehet tenni? Ugyanez a helyzet az ellenőri jelentésekkel. Valami titkolnivalójuk lenne talán?
– Ha jól sejtem, ön szerint most van.
– Maradjunk annyiban, hogy vannak kétségeim.
– Ki vagy mi lehet ennek az oka?
– Meggyőződésem, hogy Csányi Sándor a rendszerváltás óta eltelt időszak legjobb MLSZ-elnöke, de úgy gondolom, nem igazán látja át az alatta dolgozó apparátus döntéseit. Ez egy elnöknek nem feltétlenül feladata, ha az a bizonyos apparátus megfelelően működik, viszont jelenleg hiányzik a transzparencia és a konzisztencia a döntéseikből. De hagyjuk a bírókat egy pillanatra. Hogyan lehetséges, hogy már most tudni lehet, novemberben mikor lesz meccsnapjuk a válogatottaknak, nálunk viszont a szezon elején se tudják megmondani, hogy hány hét szünet lesz két bajnoki forduló között? Mondok másik példát: előfordult olyan, hogy a meccs előtt egy héttel még nem tudtuk a pontos kezdési időpontot. Így nem lehet jegyeket értékesíteni, pedig nálunk komoly marketing folyik azért, hogy minél több jegyet eladjunk és látható, hogy minden fordulóban a mi stadionunkba jön ki a legtöbb ember.
– Akik kevesebben vannak, mint lehetnének… Történt valami elmozdulás az ultrák ügyében?
– Szögezzük le gyorsan, hogy az ultrák nincsenek kitiltva a stadionból, hanem elhatározták, hogy nem jönnek be.
– Ettől még hiányozhatnak ezek az emberek a lelátóról.
– Hát hogyne hiányoznának, hiszen ők is a Ferencváros családjának tagjai. De ehhez az is hozzátartozik, hogy annak ellenére, hogy a távolmaradást választják, nem lettek kevesebben a meccsen. A megüresedett helyeket betöltik új szurkolók, akik értékelni tudják azt, hogy kulturált keretek között biztathatják a csapatot.
– Mik most egy megegyezés feltételei?
– Tulajdonképpen a kulturált keretek és az azonosíthatóság, másképpen: a felelősségvállalás a tettekért. Olyan szurkolást szeretnénk, mint amilyen a válogatott meccseire jellemző. Ott is becsúszik egy-két káromkodás, de a szurkolók alapvetően a magyar csapatot biztatják, és nem egymást fenyegetik vagy az ellenfelet szidalmazzák ordenáré stílusban.
– Ott van még az azonosíthatóság.
– Csak annyit kértem az ultráktól, hogy becsüljék meg a Fradi befektetett munkáját, de az elmúlt évek során kiderült, hogy nem vállalják a felelősséget a tetteikért, ezért nem tudok megbízni bennük.
– Ezek szerint marad a szkenner?
– Amíg én vagyok az FTC elnöke, addig igen.
Mobilról olvasod ezt a hírt? Ez érdekelni fog - kattints ide!
A teljes interjú itt olvasható el, ahol szóba kerülnek a népligeti fejlesztések is.