A Fradi három javaslatot tett a bírókról az MLSZ-nek - itt vannak a részletek Kubatovtól

Kubatov Gábor, a Ferencváros elnöke évet értékelt, dicsért és kritizált. 
Dudás Gábor 2017. január 2., hétfő 10:31
Kubatov Gábor, a Ferencváros elnöke évet értékelt, dicsért és kritizált. 
Szerző: Dudás Gábor 2017. január 2., hétfő 10:31

 

Kubatov Gábor elnök az FTC hagyományos szilveszteri koccintásán mondott beszédet az egyesület vezetői, támogatói, sportolói jelenlétében. A csakfoci.hu a férfi labdarúgó-csapatot érintő témákat emelte ki a beszédből, amely a cikk alján teljes egészében is megtekinthető.

 

A 2016-OS ÉVRŐL:

"A labdarúgócsapat sikere óriási dolog, de ha naptári évet nézünk, akkor a csapat őszi szereplése kicsit csalódás volt. De csak négy pont a lemaradásunk és ha az MTK elleni, szerencsétlen meccset megnyerjük, akkor csak kettő, de így sem vészes a különbség. De mi lett volna, ha a régi stadionunkban vagyunk, olyan elaggott műszaki körülmények között, infrastruktúrával, játékoskerettel és gazdasági háttérrel hogyan lehettünk volna bajnokok?"

 

A FIATALOKRÓL ÉS AZOK BEÉPÍTÉSÉRŐL, ILLETVE AZ EZT ÉRINTŐ PROBLÉMÁKRÓL:

"Nehéz helyzetben vagyunk, mert azt várják, hogy a Ferencvárosnál minden évben újuljon meg a keret, hogy kerüljenek be fiatalok. A tényszerűség kedvéért elmondok néhány dolgot, amik szerintem lényegesek. 16 éves gyerekeknek ajánlunk profi szerződéseket, egy fiatal évi 1,2 millió forintot tud keresni nettóban. A szerződés öt évre szól, és amikor a kontraktus végén jár és sikeres futballista, egy évben 20 millió forintot tud hazavinni. De ezek a gyerekek nem akarnak hozzánk szerződni. Ennek több oka is van, pedig sikeres csapataink, jó infrastruktúránk és jó szakmai munka van, jó edzőink. Nem lehet azt mondani, hogy az első keretbe ne kerülnének fiatalok nálunk, de van a magyar futballkultúrában egy furcsa helyzet és azt mondják a gyereknek, hogy "menjél inkább külföldre”. És ebben legnagyobb sajnálatomra vannak olyan volt fradisták is, akik mentorként részt vesznek, és azt sugdossák a gyerekeknek, hogy "inkább menjél a Benficához, ott sokkal jobb lesz neked". És kijátsszák a Ferencváros rendszerét. Van egy játékosunk, elment 16 évesen (Csoboth Kevin – a szerk.) a Benficához, átigazolt a Kozármislenyhez, onnan ment tovább. Mi feljelentést tettünk az UEFA-nál az ügyben, mert nevelési költséget is kapnunk kellett volna, tizenvalahány millió forintot, de azt nem fizették ki, inkább elvitték egy olcsóbb klubhoz, és onnan igazolták tovább. Aki szereti a magyar futballt, az nem csinál ilyet. Addig fejjük ezt a tehenet, a magyar futballt, addig nem adunk neki enni, amíg éhen fog dögleni."

 

A KLUBVEZETÉST ÉRT KRITIKÁKRÓL:

"Nagy Dominikkel egy éve szerződést hosszabbítottunk. Voltak olyan megjegyzések, hogy ez költségvetési csalás volt. Most, amikor eladjuk a játékost, azzal jönnek, hogy miért adtuk el ilyen olcsón, vagy hogy egyáltalán miért kellett eladni? Ugyanígy van az edzőnkkel is. Thomas Doll, aki Novák Dezső mellett a legtöbb címet nyerte a Ferencvárossal, 21 pont előnnyel nyert bajnokságot, és az a kérdés, hogy el kell küldenünk? A lelátón és a klubban is vannak ilyen hangok, de mi végre? Sir Alex Ferguson 5-6 éven át sikertelen volt Manchesterben az elején, a klub azonban kitartott mellette. Szerintem felelőtlen magatartás lenne az edzőváltás. Az igazolások terén is vitába szállnak velünk, megemlítik, hogy érdemes lenne talán egy sportigazgatót fogadnunk, de mi vagyunk a sportigazgatók is. A Ferencváros az elmúlt két és fél évben 2,5 milliárd forintért értékesített magasabb futballkultúrákba labdarúgókat. Majdnem az egyéves költségvetésünket kitermeltük a játékoseladásokból. Nincs ma magyar klub, amely hasonlóra lett volna képes. ha egy játékos tovább akar lépni Magyarországról egy magasabb futballkultúrájú országba, akkor a Fradiba kell jönnie"

 

AZ NB I-ES ÁTIGAZOLÁSOK EGYIK FŐ NEHÉZSÉGÉRŐL:

"Egy magyar játékosnak a piacon két ára van: van egy általános ára, amikor 100-200 ezer euróért eladják. Ha a Fradinak kell, 4-500 ezer. Ez minden klubnál így van."

 

A BÍRÓI ÍTÉLETEKRŐL:

"Nyilvánvaló, hogy a konkurens klubok nem fognak tenni a mi boldogságunkért, de azt is látjuk, hogy a szövetségben és még inkább a bírói testületben is vannak olyan törekvések, hogy a Ferencváros ne legyen bajnok.

De az a helyzet, hogy mi bajnokok leszünk, ledolgozzuk ezt a négy pontot és mi nyerjük az NB I-et. Csányi Sándor az elmúlt 25 év legjobb MLSZ-elnöke, mert sosem tesz semmit az egyéni érdekei szerint. Inkább apparátusi hibák vannak alatta, és mivel elfoglalt ember, nem tud mindennel foglalkozni. Azt például elfogadhatatlannak tartom, hogy öt fordulónként sorsolják a magyar bajnokságot, ezzel ő sem érthet egyet. Volt olyan meccsünk, amelynek az időpontját a mérkőzés előtt egy héttel még nem tudtuk. Azt gondolom, hogy a játékvezetői testület – amelyet nyilván nem kézzel irányít az elnök – is össze van zavarodva az elmúlt időszakban. Állandó értékrend nélkül dolgoznak, nem túl konzekvensek. Van csapat, amely nyolc 11-est rúgott a bajnokságban, mi kettőt. 34 büntetőből 9 a Ferencvárosé, ennyit ítéltek ellenünk, az európai topligákban nincs ilyen csapat, mint a miénk. A második legtöbb piros lapot és a legtöbb sárgát is mi kaptuk. Mi támadófocit játszunk, nem egy "beseggelő", védekező focit, és valami hiba mindig történik."

 

A FRADI JÁTÉKVEZETÉST ÉRINTŐ REFORM-JAVASLATAIRÓL:

"Orosz Pállal szeretnénk részt venni személyesen a hibák kijavításában. Pál nem véletlenül jött el az NB I-es bizottságtól, szeretnénk a bírói traszparencia ügyében megnyilvánulni az elkövetkezendő időszakokban és minden elkövetni azért, hogy a bírói testület minél átláthatóbban tudjon dolgozni. Ezért az fogjuk kérni:

- hogy a meccsjegyzőkönyveket, a meccsellenőri jelentéseket, a bírói jelentéseket hozzák nyilvánosságra

- a bírói testületi és fegyelmi bizottsági jegyzőkönyveket hozzák nyilvánosságra: ki, mit nyilatkozott és hogyan indokolta

- hogy a bírói, mérkőzések közbeni rádióforgalmazású beszélgetésekbe bele lehessen hallgatni, hogy lehessen hallani, hogy egy meccsen mi történik és mi nem"

 

A MEGÚJULÓ INFRASTRUKTÚRÁRÓL, AMELY VALAMENNYI SZAKOSZTÁLYT ÉRINTI:

"Az a célunk, hogy 2020-ra a Ferencváros Európa legmodernebb sportegyesülete legyen. Nem Magyarország, nem Közép-Kelet Európa, hanem Európa legmodernebb sportegyesülete."

 

A NÉZŐSZÁMOKRÓL:

"Amikor a Ferencváros 2004-ben bajnok volt, akkor a hazai átlagnézőszám 6659 volt. Most 7750 ember, amikor bajnok lett a csapat. És azt mondják, hogy fogynak a nézők…"

 

A SZURKOLÓKRÓL:

"Közel 100 ezer szurkolói kártyát adtunk már ki, egyetlenegy személyiségi jogsértés sem derült ki közülük, hiába hozták ezt fel ellenünk, ez nem volt helytálló. Sokkal kevesebb pénzbírságot kapunk a bevezetése óta, a lelátói magatartás változott, és szerintem van egy szurkolói attitűd-váltás is. Az emberek kezdenek rájönni, hogy a csapatot jobb buzdítani, mint szidni. Ennek a változásnak nem tartunk még csak az egyharmadánál, de jó úton járunk. Az egyik meccsen megnéztük, és a kilátogató nézők majdnem 20 százaléka gyerek volt. Ha ezt a hangulatot megteremtjük, akkor kijöhetnek a családok, gyerekek."

A hazai átigazolási híreket ITT találod - kattints!

Neked ajánljuk
Átigazolások
Diósgyőr
Szabadlistára tettek egy légióst
A továbbiakban nem számít Mohammed Rharsalla játékára a DVTK, aki szabadlistára került és megfelelő ajánlat esetén távozhat a klubtól - jelentette be az NB I-es csapat hivatalos oldala.
Soroksár
Eldőlt a 11-szeres válogatott játékos sorsa
További egy évvel meghosszabbította a nyáron lejáró szerződését a Soroksár középpályása, Vass Ádám. A 11-szeres magyar válogatott játékos eddig 59 mérkőzésen lépett pályára sárga-feketében.
Diósgyőr
A sportigazgató az edzőkérdésről és új igazolásokról
Több, az átigazolásokat is érintő témáról beszélt Horváth Csenger, a DVTK közelmúltban kinevezett sportigazgatója.
Tovább az összes átigazoláshoz