Gólzáporos meccsen nyert a Vidi az Újpest ellen, kiütötte az MTK-t a Honvéd

Az NB I kilencedik fordulójában a Videoton 4-3-ra verte az Újpestet, kikapott a listavezető, a Honvéd pedig 5-0-ra gázolta le az MTK-t. Nem született gól Pakson, nem bírt a Mezőkövesddel a Diósgyőr.
Csakfoci Admin 2016. szeptember 17., szombat 18:32
Szerző: Csakfoci Admin 2016. szeptember 17., szombat 18:32

Az OTP Bank Liga állása itt!

Nem kezdődött nagy iramban a találkozó, az első nagy helyzetre viszont csak 9 percet kellett várni, Vass találta ekkor telibe a felsőlécet. Ezt követően a mezőnyjáték dominált, a félidő vége felé már meddő fölényben játszott a Paks, de gól nem született.

A második félidő elején is veszélyesebb volt a Gyirmót, Gévay vétett majdnem öngólt, a kapufa mentett, de a mezőnyben a Paks játszott fölényben. A végéhez közeledve egyre jobban dominált a Paks, de nem tudtak gólt szerezni, gyenge meccsen 0-0 született.

Paks – Gyirmót 0-0

Az első félidő elején nem estek egymásnak a csapatok, főleg a mezőnyben zajlott a játék, a vizes pálya sem segítette a csapatokat. A DVTK fokozatosan fölénybe került, de helyzeteket nem tudott kialakítani. Aztán egy távoli lövést követően egy szöglet után a 27. percben vezetést szerzett a Mezőkövesd. A gól után is többet volt a labda a hazaiaknál, de a kövesdi kontrákban több veszély volt, mint a diósgyőri támadásokban. A 38. percben Sós második sárgával kiállt. A félidő végéig már végig a Diósgyőr dominált, de maradt a 0-1.

A második félidő eleje sem hozott jó iramú játékot, a vendégek tördelték a játékot, és a védekezésre koncentráltak, a Diósgyőrben pedig nem volt átütő erő. Bognár az egyik oldalon, a másikon pedig Strestik veszélyeztetett egy-egy lövéssel. A 67. percben Novothny egyenlített. Az egyenlítés után végig nyomott a DVTK, sok helyzetet alakítottak ki, de nem sikerült újabb gólt szerezniük, maradt az 1-1.

DVTK – Mezőkövesd 1-1 (Novothny 67. ill. Egerszegi 27.)

Az első helyzet a Vasas előtt adódott, Pavlov 7 méterről, szorongatott helyzetben fölé lőtt. Negyedóra elteltével a Haladás is próbálkozott: Németh 17 méteres lapos lövése csak kevéssel ment el a kapufa mellett. A folytatatásban is valamivel veszélyesebb volt az angyalföldi csapat, de a kapuk nem forogtak veszélyben. Közvetlenül a szünet előtt Rózsának kellett védenie Remili távoli szabadrúgását.

A második félidő elejét nagyon megnyomta a Haladás. Egy távoli lövés után Nagy bravúrral kiütötte a labdát, amit Williams közelről a hálóba vágott, de lesről tette, így érvénytelen volt a találat. Pár perccel később aztán egy jobbról beívelt szabadrúgás után Iszlai fejelt a kapuba, megszerezve ezzel a vezetést a szombathelyieknek.  A 81. percben egyenlíthetett volna a Vasas, Remili szépen gurított vissza, Vida azonban 12 méterről fölé lőtt. A hajrában Saglik 21 méteres szabadrúgását ütötte ki bravúrral Rózsa.
A hosszabbításban egy kakaskodás után Bosnjak megkapta a második sárgáját, így kiállt.

Haladás – Vasas 1-0 (Iszlai 62.)

Az első percekben mindkét csapat rendkívül pontatlanul játszott, a Vidi labdajáratásába az újpesti kapu előtt rendre hiba csúszott, a hazaiak kontrái pedig nem voltak igazán veszélyesek. Az első játékrész feléhez érve vezetést szereztek a vendégek, Lazovic tekert szép mozdulattal, szabadrúgásból Balajcza kapujába. Nem sokkal később megszületett a második fehérvári találat is, Géresi tört be a tizenhatoson belülre, és magabiztosan értékesítette a ziccert.  Kis híján gyorsan jött a válasz, Kovácsik azonban bravúrral védte Balogh csavarását. A félidő utolsó pillanataiban feltette 45 perces teljesítményére a koronát a Vidi, Stopira indult meg a bal oldalon, szépen kényszerítőzött Lazoviccsal, a visszakapott labdát pedig Balajcza fölött a kapuba pörgette.

A második játékrészben elképesztő feltámadást produkáltak a lila-fehérek, először lesről találtak a Vidi kapujába, ezután pedig már a szabályos gólok is jöttek.
Tíz perc játék után Windecker fejelt a kapuba egy balról érkező beadást, nem sokkal később pedig Diarra kapott remek kiugratást, és nem hibázta el a ziccert. Mindkét csapat nyílt sisakkal támadott, a kapuk percenként forogtak veszélyben, a 70. percben pedig Pátkai révén ismét kettőre növelte előnyét a vendégcsapat. A válogatott középpályáshoz kis szerencsével került oda a labda, ő pedig kihasználta a lehetőséget. Az Újpest ettől a góltól sem roppant össze, és Kovácsiknak több alkalommal is nagy védést kellett bemutatnia. Különösen Diarra volt elemében, de a túloldalon is akadtak lehetőségek. Az Újpest hiába tett meg mindent, mindössze a 93. percben sikerült újabb gólt szerezniük Bardhi nagyszerű szabadrúgásából. Itt még felcsillant a pontszerzés esélye a hazaiak előtt, azonban már nem maradt idejük semmire, így a Videoton értékes három pontot szerzett a forduló rangadóján.

Újpest - Videoton 3-4 (Windecker 54., Diarra 57., Bardhi 93. ill. Lazovic 26., Géresi 29., Stopira 44., Pátkai 70.)

Az első félidőben a Honvéd sokkal aktívabban kezdett, és már a 16. percben megszerezte a vezetést: Lanzafame indította remekül Prossert, aki jobbról befelé lódult és szépen gurított a hosszúba. Négy perc múlva egy gyors akció végén 11-eshez jutott a kispesti csapat: az olasz csatár a jobb alsóba helyezett, miközben Petrovics az ellenkező irányba vetődött.

Ezután magasabb fokozatba kapcsolt az MTK, ám a félidő végén Prosser szabadrúgását Koszta bólintotta a hálóba.
A második félidő elején hatalmas eső zúdult a pályára, a felázott talaj láthatólag jobban ízlett a fürge kispesti támadóknak: a 65. percben ismét jobb oldalról Prosser szabadrúgás, ezúttal kavarodás után Bobál volt eredményes. A 72. percben Zsótér lövését blokkolták a vendégvédők, ám a felpattanó labdát Nagy Gergő fejelte Petkovics felett a hálóba. Ezután a Honvéd magabiztosan tartotta meg az előnyét.

Honvéd - MTK 5-0 (Prosser 16., Lanzafame 20. - 11-esből, Koszta 43., Bobál D. 65., Nagy G. 72.)

Ezért nem lett edző a Fradinál Radenkovic
Radenkovic korábban tagja volt Stankovic stábjának a Zvezdánál, így akár az FTC-hez is követhette volna korábbi főnökét: "Elmondtam neki, hogy vezetőedzőként szeretném folytatni."
Fontos bejelentés a gólerős játékosról
A Szpari 2027 nyaráig meghosszabbította a remek formában játszó Kovácsréti Márk szerződését.
DAC
Már nem Skrtel a sportigazgató
Szeptember közepén érkezett, valamivel több mint egy hónap után távozott a DAC sportigazgatói pozíciójából a korábbi klasszis védő, Martin Skrtel.