MTK

NB I: Egy félidő félhomályban, két gól és két kapufa a szezon második meccsén

Döntetlent hozott a Gyirmót és az MTK péntek esti bajnokija, amelyen a világítással is meggyűlt a gondjuk a csapatoknak.
Csakfoci Admin 2021. július 30., péntek 22:50
Szerző: Csakfoci Admin 2021. július 30., péntek 22:50

A Paks-Mezőkövesd (2-3) nyitómérkőzés után a Gyirmót-MTK Budapest találkozóval folytatódott az OTP Bank Liga 2021/2022-es szezonjának első fordulója, amelyen a hazaiak négy év elteltével tértek vissza az élvonalba.

Négy perc elteltével Miovski lövése jelentette az első veszélyt a gyirmóti kapura, majd Herrera szabadrúgása szállt kevéssel fölé. A 21. minutumban hazai részről Major lőtt kevéssel fölé, majd a 27. percben megszerezte a vezetést a Gyirmót: Herjeczki lépett ki egy indítással a jobb oldalon, majd középre adott volna, a labda viszont a menteni próbáló Ferreiráról a kapuba vágódott (1-0).

A játékrész hajrájában Palincsár egyenlíthetett volna, miután a bal oldalon lépett ki, lövése azonban kipattant a bal oldali kapufáról. Gyirmóti oldalon még Széles előtt adódott helyzet, majd a világítással akadtak problémák a félidő ráadásában.

Utóbbi a szünetben sem oldódott meg, a második félidő így jelentős késéssel kezdődött, de végül az a döntés született, hogy nem teljes világítás mellett is lejátsszák a mérkőzés hátralevő részét.

Az 54. percben egyenlítettek a vendégek: Dimitrov passza után Miovski a jobb oldalon tört kapura, majd közelről a kifutó Hársfalvi felett, elegánsan emelt a kapuba (1-1).

Hazai részről Major, a vendégektől Grozav próbálkozott, majd a 80. percben a gyirmóti Medgyes találta el a kapufát. A hajrában még Ferreira kapott piros lapot egy eredetileg sárga lappal büntetett, majd VAR-ral visszanézett és felülbírált szabálytalanság után, az eredmény azonban már nem változott, így 1-1-es döntetlennel ért véget a szezon második bajnoki meccse.

OTP Bank Liga, 1. forduló

Gyirmót - MTK Budapest 1-1 (Ferreira 27. -öngól, ill. Miovski 54.) - kiállítva: Ferreira  88. (MTK Budapest)

Gyirmót: Hársfalvi - Major M., Cornel, Széles, Zeke M. - Nagy P. (Radics, 92.), Hajdú Á. (Csonka, 46.), Vass Á. - Medgyes (Lencse, 92.), Herjeczki (Hasani, 85.), Varga B. (Simon, 78.)

MTK Budapest: Mijatovic - Alho, Varju, Ferreira, Herreira - Ramadani, Weir (Nagy Zs., 46.), Palincsár (Mezei, 85.), Dimitrov (Prosser, 67.) - Grozav, Miovski (Kovácsréti, 78.)

Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)