NB I: Négy gól, két 11-es, egy kiállítás Bognár első meccsén

Begyűjtötte hazai pályán a három pontot a Paksi FC az NB I szombati játéknapjának kora délutáni összecsapásán.
Csakfoci Admin 2020. szeptember 26., szombat 16:36
Szerző: Csakfoci Admin 2020. szeptember 26., szombat 16:36

Az MTK Budapest elleni hazai találkozón irányíthatta először a Paksi FC-t a nemrégiben kinevezett vezetőedző, Bognár György, aki rögtön több változtatást is eszközölt az előző hetekben megszokottakhoz képest, a kezdőcsapatba jelölte például Hahn Jánost, Kulcsár Dávidot és Sajbán Mátét is.A mérkőzés elején nem sorjáztak a lehetőségek a kapuk előtt, többnyire a mezőnyben zajlott a játék és mindkét csapat fegyelmezetten védekezett.

Végül a paksiaknak sikerült hamarabb felpörögniük - akik láthatóan jobban pörögtek, mint az eddig eltelt fordulók során -, az első valamire való lehetőséget is a hazaiak dolgozták ki a 29. percben, amikor is Bertus szögletét Szabó csúsztatta tovább Baki szorításában, a labda Windeckerhez került, ám kisodródott helyzetből nem tudta a hálóba lőni a labdát.

A 37. percben Baki buktatta Hahnt a tizenhatoson belül, amiért megkapta a második sárga lapját az egyébként a mezőnyben a lapok és szabálytalanságok terén gyakran következetlenül ítélő Erdőstől, a megítélt büntetőt pedig Hahn magabiztosan lőtte a bal alsóba, 1-0.

A szünet után nem sokkal megduplázta előnyét a Paks: Herrera eladott labdájára Bertus csapott le, majd bal oldalról érkező beadását Szakály 6 méterről a kapu bal oldalába lőtte, 2-0.

Az 57. percben pedig már három lett közte: Ikenne-King buktatta a tizenhatoson belül Sajbánt, amiért újabb 11-est kapott a Paks - néhány másodperccel előtte az egyik paksi szabálytalankodott a mezőnyben, ezt azonban nem vette észre a játékvezető -, a büntetőt Hahn a jobb alsóba lőtte, 3-0.

Az MTK emberhátrányban sem adta fel, a 66. percben kis híján össze is jött a gól, de Ikenne-King jobb oldali beadása után Gera kapufát fejelt. Akár az MTK is kaphatott volna tizenegyest ezekben a percekben, de hiába esett el Gévay lábában Ikenne-King, a játékvezető nem ítélt büntetőt. A 78. minutumban Mezei végezhetett el szabadrúgást 22 méterről, a bal felsőbe tartó remek tekerését Hegedüs ütötte bravúrral szögletre.

Két perccel ezt követően meglőtte negyedik gólját az MTK hibáit kíméletlenül kihasználó Paks, Hahn pedig a harmadik mai találatát, miután Mijatovic rosszul vett át egy hátrapasszolt labdát, amire így lecsapott a tolnai támadó és az üres kapuba lőtt közvetlen közelről.

A hátralévő időben már nem változott  az állás, Bognár György így győzelemmel mutatkozott be a Paks kispadján.

NB I, 5. forduló

Paksi FC-MTK Budapest 4-0 (Hahn 38., 58., 80. - az első kettőt büntetőből, Szakály D. 53.)

A meccs minden fontos pillanata percről percre itt!

Paksi FC: Hegedüs - Kulcsár (Szakály D. - a szünetben), Szabó, Gévay, Lorentz, Osváth - Bertus (Haraszti, 79.), Balogh, Windecker - Sajbán (Csősz, 72.), Hahn

MTK Budapest: Mijatovic - Ikenne-King, Baki, Nagy, Herrera - Cseke, Mezei, Palincsár - Gera (Miovski, 67.), Bíró (Ferreira 42.), Schön (Kata 61.)

Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)