NB I: A Vasas kiütéssel nyert, a Loki nyerte a keleti rangadót - eredmények

A Vasas a bajnokság harmadát követően vezeti a tabellát. A Videoton jó meccset nyert meg a Honvéd ellen, meglepetésre kikapott a Haladás az újonctól.
Csakfoci Admin 2016. szeptember 24., szombat 17:57
Szerző: Csakfoci Admin 2016. szeptember 24., szombat 17:57

ÍGY ÁLL AZ NB I - TABELLA

A Vasasnál kényszerű váltás is volt az elején, a bemelegítés közben megsérült Korcsmárt Vaskó váltotta. A mérkőzést a vendégek kezdték aktívabban, Sós előtt gyorsan adódott egy ziccer, de Nagy Gergely hárított. Bacelic-Grgic is vezetést szerezhetett volna, ám nagy helyzetben mellé lőtt. Idővel felpörgött a listavezető, Ádám előbb fejjel, majd lábbal veszélyeztetett. Sőt, a hajrában gólt is szerzett: Murka beadása után Dombóról kijött a labda, a támadó pedig közelről nem hibázott (1-0).

A második félidőt jobban kezdte az angyalföldi csapat: a Berecz buktatásáért megítélt büntetőt Ádám értékesítette (2-0). Szépségdíjas találattal növelte előnyét a Vasas: Murka jó beadása után Berecz kapásból volt eredményes (3-0). Bacelic-Grgic szépíthetett volna, ám fejese a kapufát találta el. Született még egy gól: a lefújás előtt Vida találta be 13 méterről, így a helyzeteit sokkal jobban kihasználó Vasas 4-0-ra győzött, és maradt a tabella élén.

Vasas - Mezőkövesd 4-0 (Ádám 43., 50., 11-esből, Berecz 63., Vida 91.)

Mintegy 6000 néző fogadta a csapatokat a keleti rangadón, amelyen Holman szerezhetett volna vezetést egy szép szóló után, de Lipták nagyot mentett. A túloldalon Makrai kiugrása után mentett Danilovic, majd Holman helyzetei következtek: a fiatal támadó folyamatosan kapta a labdákat a jobb szélről, de kimaradtak a lehetőségei. Egészen a 27. percig, amikoris egy beívelés után közelről volt eredményes (0-1). Szűk tíz perccel később növelte előnyét a vendégcsapat: Szakály egy kipattanót vágott 18 méterről a hálóba (0-2), így a Loki biztos előnnyel várhatta a második félidőt.

Amely aztán nehéz helyzetbe hozta magát: a diósgyőri hármascsere megtette a hatását, a DVSC pedig hibát hibára halmozott. Előbb egy elkerülhető büntetőből Novothny szépített, majd Brkovic "állíttatta" ki magát, felélesztve ezzel a miskolci reményeket. Makrai egyenlíthetett is volna, ám Elek labdájáról egy kevéssel lekésett, míg a túloldalon Mészáros fejese a kapufáról pattant ki. Makrai előtt újabb ziccer adódott - kimaradt, nem sokon múlott a diósgyőri egyenlítés. A meccset Tőzsér szabadrúgásgólja zárta le (közvetlenül Tamás piros lapja után), így a Loki 3-1-re nyerte a fordulatokban gazdag, végig izgalmas rangadót.

DVTK - DVSC 1-3 (Novothny 57., ill. Holman 27., Szakály 36., Tőzsér 88.)

Jó iramban kezdődött a meccs, az első nagy helyzet a Videotoné volt, Fiola fejesét bravúrral védte Gróf. A Honvédnak is akadtak lehetőségei, többet is birtokolta a labdát a hazai csapat, de a fehérvári kontrákban is volt veszély, főleg Feczesin révén. Aztán a 34. percben egy szöglet után Juhász fejesével vezetést szerzett a Videoton. Ezután is maradt a jó iram, mindkét csapat támadószellemben futballozott. A játékrész utolsó perceire kicsit leült a játék, az utolsó pillanatban azonban egy szerencsés góllal egyenlített a Honvéd. 1-1-el fordultak a csapatok, jó első félidőt láthattunk.

A második félidőben is folytatódott a jó iram, az 52. percben Géresi szép góljával vezetést szerzett a Videoton. A gól után kicsit leült a meccs, nagy taktikai harc folyt, kicsit talán a Honvéd játszott fölényben, de a Videoton veszélyesebb volt. Gól a lefújásig már nem született, 2-1-re nyert Kispesten a Videoton.

Honvéd – Videoton 1-2 (Lanzafame 47. ill. Juhász 34., Géresi 52.)

Mindkét csapat biztonsági játékkal kezdte a találkozót, rendkívül szervezetten, már a középpályán is nagyon masszívan zárt a két gárda, így sokat kellett várni az első nagy lehetőségre. A félidő első felében távoli lövésekkel próbálkoztak a csapatok, ám Németh Márió és Csiki sem célzott elég pontosan.
A hazaiak előtt adódott az első helyzet, Williams életerős lövése a felső lécről pattant ki. Nem sokkal később már a túloldalon is feljegyezhettünk egy gólszerzési esélyt, sőt, Sallói szép kapáslövésével megszerezték a vezetést a vendégek. A fiatal támadó üresen érkezett egy beadásra, és jobbal lőtt a kapuba. A lefújás előtt még Csiki lőhetett volna gólt, azonban szép csel után a rövid sarok mellé lőtt.

A második játékrész első lehetősége a szombathelyiek előtt adódott, Rácz fordult szépen kapura, azonban Sebők magabiztosan védett. Alig egy perccel később Williams lőhetett 10 méterről, de futtából kapu fölé küldte a labdát.
Adódott még egy lehetősége a szombathelyi csatárnak, a Halmositól kapott labdát azonban közelről nem tudta a kapuba juttatni, Sebők bravúrral védett.
Kis híján eldöntötte a meccset a vendégcsapat, a szombathelyi védők tétovázását kihasználva szinte üres kapuig játszották ki a lehetőséget, azonban a kapufáról kipattant a labda.

Ezzel el is lőtte minden puskaporát a szombathelyi csapat, hiába próbáltak kezdeményezni és birtokolták többet a labdát, igazi helyzetet már nem tudtak kialakítani a nagyon szervezetten és taktikusan játszó Gyirmót ellen, akik így rendkívül fontos 3 pontot szereztek. Sőt, az utolsó pillanatban megszerezhette volna második gólját az újonc, villámgyors kontra végén Sallói szolgálta ki önzetlenül Madarászt, aki a felső lécre emelt, majd a kipattanóból ismét próbálkozhatott, ám lövését a gólvonalon álló védő blokkolta. A Gyirmót ezzel ötödik meccse veretlen.

Haladás - Gyirmót 0-1 (Sallói 41.)

A Paks nagy labdabirtoklási fölénnyel kezdte a találkozót, de csupán kisebb helyzetig jutottak. Egészen a 20. percig, amikor az egyébként is igen aktív Bertus 12 méterről üresen lőhetett, de Petkovics kitornászta a labdát a jobb sarokból.
A kihagyott helyzet majdnem megbosszulta magát, az MTK első valamirevaló helyzetéből könnyen gól születhetett volna: Kanta jobb oldali szabadrúgását Poór fejelte nagy erővel a felső lécre! Ezt követően kiegyenlítettebb lett a labdabirtoklás a félidő végéig, amely egyébként visszafogott iramot hozott.

A második játékrész iramában az elsőhöz hasonlított, bár próbálkoztak a csapatok, de egyik sem találta a fogást a másikon. Az MTK annyival közelebb állt a győzelemhez, hogy ismét kapufáig jutott, ezúttal Torghelle fejelt nagy erővel a keresztlécre. A hajrában mindkét csapat még óvatosabban játszott, láthatólag a vereség elkerülése volt az elsődleges cél. Ez sikerült is, egyik fél sem érdemelt 3 pontot, így igazságos a döntetlen.

Paks - MTK 0-0

Ezért nem lett edző a Fradinál Radenkovic
Radenkovic korábban tagja volt Stankovic stábjának a Zvezdánál, így akár az FTC-hez is követhette volna korábbi főnökét: "Elmondtam neki, hogy vezetőedzőként szeretném folytatni."
Fontos bejelentés a gólerős játékosról
A Szpari 2027 nyaráig meghosszabbította a remek formában játszó Kovácsréti Márk szerződését.
DAC
Már nem Skrtel a sportigazgató
Szeptember közepén érkezett, valamivel több mint egy hónap után távozott a DAC sportigazgatói pozíciójából a korábbi klasszis védő, Martin Skrtel.