Petrjak arra készül a Vidivel, ami még egyszer sem jött össze Fehérváron: "A mai napig akadnak problémák"

Ivan Petrjak számára eddig a kommunikáció jelentette a legnagyobb gondot Magyarországon, ahol nagy céljai vannak új csapatával, a MOL Fehérvár FC-vel: egyszerre akarja megnyerni a bajnokságot és a kupát is a Vidivel.
Dudás Gábor 2019. szeptember 10., kedd 18:28
Ivan Petrjak számára eddig a kommunikáció jelentette a legnagyobb gondot Magyarországon, ahol nagy céljai vannak új csapatával, a MOL Fehérvár FC-vel: egyszerre akarja megnyerni a bajnokságot és a kupát is a Vidivel.
Szerző: Dudás Gábor 2019. szeptember 10., kedd 18:28

Ivan Petrjak tavaly nyáron igazolt Magyarországra, a Sahtar Donyeck csapatától kölcsönbe a Ferencvároshoz, majd egy évvel később - emlékezetes körülmények között - lett a MOL Fehérvár FC játékosa. Az ukrán válogatott szélső szerint nagyon nehéz döntés volt otthagyni szülőhazáját.

- Nagyon nehéz döntés volt, hiszen korábban sosem szerepeltem külföldön.

A mai napig akadnak kisebb-nagyobb problémák, amik főleg a nyelvi nehézségek miatt alakulnak ki. Számomra a magyar nyelv nagyon nehéz, és mivel korábban angolul sem kellett beszélnem, ezért az első időszakban többször megfordult a fejemben, hogy tényleg jó döntést hoztam-e. Amikor a Ferencvárosba igazoltam, akkor nem volt még ott rajtam kívül más ukrán, a nyelvi akadályok miatt pedig nehéz volt az első pár hónap.

Elkezdtem angolul tanulni, ma pedig már sikerült eljutnom arra a szintre, hogyha nem is tökéletesen, de azért minden csapattársammal és stábtaggal tudok kommunikálni itt a Vidiben. Akik nem ismernek, azok számára esetleg egy kicsit zárkózottabbnak tűnhettem korábban, pedig egyáltalán nem vagyok az, csak tényleg nehezen ment az elején a kommunikáció, de ma már egyre bátrabban használom az angolt - mondta a futballista a molfehervarfc.hu-nak adott interjúban.

Petrjak a második NB I-es szezonját kezdte el, így van már egy kis rálátása a magyar futballra, emiatt aztán vállalkozott arra is, hogy az NB I-et összehasonlítsa az ukrán élvonallal.

- Az ukrán bajnokságban van két kiemelkedő topcsapat, a Dinamo és a Shakhtar, gyakorlatilag minden évben köztük dől el a bajnoki cím, a többi csapatra pedig akár 15-20 pontot is rávernek. Ezzel szemben Magyarországon sokkal kiegyenlítettebb a bajnokság és ez nagyon tetszik nekem. Nincsenek előre lefutott meccsek, egy a tabella végén lévő csapat is pontot, pontokat rabolhat azoktól a csapatoktól, akik a bajnoki címért küzdenek. Ez Ukrajnában sokkal nehezebben képzelhető el.

A 25 éves támadó végül azt is elárulta, hogy milyen tervekkel érkezett a Vidibe a nyáron.

- Duplázni szeretnék a Vidivel. Tudom, hogy a bajnoki címet és a Magyar Kupát is többször megnyerte már a csapat, de arra még nem volt példa, hogy egy szezon alatt mind a két címet elhódítsa a klub.

Ebben szeretném a Vidit a legjobb tudásom szerint segíteni. Szeretnék minden meccsen jó teljesítményt nyújtani, és a játékommal örömet okozni a Vidi-szurkolóknak.

TOVÁBB: A teljes interjú itt olvasható el!

Neked ajánljuk
Átigazolások
Ferencváros
Adama Traoré
Egy elemzés szerint az FTC egyik legértékesebb futballistájáért fokozódik a külföldi érdeklődés, Angliából és Ausztriából is lehet majd kérője.
Dorog/Sopron
Bekő távozott, Bücs érkezett
Bekő Balázs elhagyta a Dorogot, amelynek az irányítását az eddig a rivális Sopronnál dolgozó Bücs Zsolt vette át. Sopronban pedig Finta Zoltán lett az ideiglenes edző.
Vasas
Rossi korábbi bajnoka érkezhet
Honlapunk úgy értesült, hogy Prosser Dániel ismét Pintér Attilával dolgozhat, ugyanis a Vasas szerződést köthet a 30 esztendős támadóval.
Tovább az összes átigazoláshoz