Fotó: vasasfc.hu

NB II: A Vasas nyerte a nagy rangadót, az újonc Tatabánya kétgólos hátrányból fordított - eredmények, videók

A Kisvárda szerzett vezetést, de a Vasas háromszor tudott válaszolni - betalált a frissen igazolt Könyves Norbert is. A Mezőkövesd nem bírt a BVSC-vel, a Gyirmót Soroksáron nyert.
Nyikes Zoltán 2024. július 28., vasárnap 21:33
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. július 28., vasárnap 21:33

Az NB II új szezonjának nyitómeccse drámai hosszabbítást és hat gólt hozott Budafokon, ezt követően 19 órától pedig további nyolc mérkőzést rendeztek egy időben.

Közülük a legnagyobb érdeklődésre az egyaránt feljutásra, illetve bajnoki címre pályázó Vasas és Kisvárda egymás elleni találkozója tett szert. A 13. percben Cipetic óriási keresztlabdával indította a balszélen Camajt, aki Pávkovicsot és Ódort is kicselezte, majd 10 méterről a jobb alsóba gurított. A Vasasnak az első játékrész hosszabbításában sikerült egyenlítenie, ekkor Radó szabadrúgása után Urblík fejelt a bal sarokba 14 méterről. A fordulás után nem sokkal pedig a fordítás is összejött a hazaiaknak, ezúttal Tóth Milán passzolt Radóhoz a 16-oson belül, aki 14 méterről lőtt, a labda pedig a lécről a hálóba vágódott. A három pont sorsa a 87. percben dőlt el, a frissen igazolt Könyves Hidi M-től kapott jó kiugratást egy kontrát követően, majd 11 méterről Hrabina alatt a hálóba gurított.

A Kisvárda mellett a másik OTP Bank Ligából érkezett csapat, a Mezőkövesd gól nélküli döntetlent játszott a vendég BVSC-Zuglóval. Az újoncok közül a Békéscsaba egy pontot szerzett Kozármislenyben, míg a Tatabánya nagy meglepetésre kétgólos hátrányból fordítva 3-2-re legyőzte a feljutást célul kitűző Szegedet.

NB II, 1. forduló

Aqvital FC Csákvár-Kolorcity Kazincbarcika SC 3-2 (Haragos 18., Karacs 71., Dusinszki 94., ill. Pethő 73., Kártik 82.)

Mezőkövesd Zsóry FC - BVSC-Zugló 0-0
Soroksár SC-Gyirmót FC Győr 1-2 (Halmai 22., ill. Ugrai 68., Pyshchur 83.)

FC Ajka-Szentlőrinc 0-1 (Tóth-Gábor 26. - 11-esből)
HR-Rent Kozármisleny - Békéscsaba 1912 Előre 1-1 (Kirchner 94., ill. Pintér 87.)
Opus Tigáz Tatabánya - Szeged-Csanád Grosics Akadémia 3-2 (Szegleti 55., Jagodics 61., Soltész 82., ill. Varga B., 23., 49.)

Vasas FC-Kisvárda Master Good 3-1 (Urblík 45+2., Radó 56., Könyves 87., ill. Camaj 13.)
Kiállítva: Lippai 92. - Kisvárda

NB I: Az újjáalakult Újpest hazai vereséggel kezdett egy 15 perces őrület után, a Diósgyőr a hajrában mentett pontot, a Vidi csak érvénytelen gólig jutott - eredmények, videók
Vereséggel mutatkozott be Bartosz Grzelak az Újpest kispadján, Böde betalált Diósgyőrben, Schön a 98. percben hagyott ki ziccert Kecskeméten.