Fotó: Mezőkövesd Zsóry

NB II: Hiába a magyar tini gólja, a Szeged csodacseréje az utolsó percekben fordított a Kövesd ellen - videó

Cibla Flórián góljával sokáig vezetett a Kövesd, de a csereként beállt Borvető Áron a hajrában előbb egyenlített, majd a győztes gólt is előkészítette.
Budai László 2024. augusztus 26., hétfő 21:51
Szerző: Budai László 2024. augusztus 26., hétfő 21:51

Két, a bajnokságot igen rosszul kezdő csapat találkozott egymással a Mezőkövesd-Szeged NB II-es bajnokin hétfő este. A tavaly még az NB I-ben szereplő hazaiak négy meccsen szerzett négy ponttal az utolsó előttiek, a vendégek egy találkozóval többet játszva és egy ponttal többet szerezve a 13.-ak voltak a meccs előtt.

A 22. percben alakult ki az első komolyabb helyzet, igaz, az rögtön egy 11-es volt: Haris bal oldali beadását kézzel blokkolta Kállai, a büntetőt maga Haris végezte el, de a középre tartó kísérletet Winter kivédte, a kipattanó labda pedig a felső lécről fölé táncolt. Nem sokkal később ismét Winter védett, ekkor egy jobbról leadott 12 méteres Papp-lövést.

Aztán a Kövesd is megmutatta magát: előbb Cibla adott be jobbról, majd Varjas fejelt kapura, de Molnár védeni tudott. Majd a 41. percben Kállai adott be a jobb oldalról, ezúttal Cibla érkezett, a 19 éves játékos pedig 11 méterről nagy erővel a bal sarokba fejelt (1-0).

A végén még láthattunk egy szegedi lehetőséget, jobb oldali szöglet után Pejovic érkezett jól, a bólintását Winter fogta magabiztosan.

Az 58. percben egyenlíthetett volna a Szeged, de Takács-Földes külsős lövése egy kevéssel elkerülte a kaput.

Körülbelül egy óra játék elteltével mindkét csapat frissített és három-három új játékost cserélt be - a hazaiaknál Krausz, Kojnok és Csirmaz, a vendégeknél Borvető, Sarr, valamint Mohos érkezett.

A szegediektől sorra jöttek a beadások, de ezek vajmi kevés veszélyt hoztak az ellenfél tizenhatosán belül.

A mezőnyfölény és a sok 16-oson belülre bejuttatott labda végül csak gólt ért: egy nagy bal oldali beadást Novák csúsztatott tovább, majd Szilágyi tette a labdát Borvetőnek, aki hét méterről a kapuba lőtt (1-1).

Sőt: a 91. percben Kurdics kapott egy ajándéklabdát, amelyet balról középre is ívelt, Borvető tovább fejelte azt, majd Novák közelről a kapuba lőtt (1-2).

A találkozót tehát egy nagy fordítással a Szeged nyerte 2-1-re.

NB II, 5. forduló

Mezőkövesd-Szeged 1-2 (Cibla 41., ill. Borvető 84., Novák 91.)

Mezőkövesd: Winter - Kállai (Zachán, 86.), Bora, Varjas, Vajda - Cseri (Krausz, 55.), Posztobányi (Kojnok, 67.), Zvekanov - Harsányi (Csirmaz, 67.), Bartusz (Bányai, 86.), Cibla.

Szeged: Molnár - Gera N. (Palincsár, 88.), Szilágyi Z., Pejovic (Kurdics, 76.), Tóth B. - Papp Á. (Borvető, 63.), Márkvárt, Haris, Takács-Földes (Sarr, 63.) - Varga B. (Mohos, 63.), Novák.

Itt az első edzőváltás az NB I-ben: Blagojevic állásába került az Újpest elleni vereség
A Csakfoci úgy tudja, Srdjan Blagojevic elhagyja a DVSC-t, és már a hétfői edzést is Dombi Tibor vezette. Az edző távozását később hivatalosan is bejelentették.
Hosszabbított a kulcsember
A lejárat előtt meghosszabbította szerződését a Diósgyőr szlovén légiósa, Rudi Pozeg Vancas, aki tavaly nyári érkezése óta 8 gólt és 14 asszisztot jegyzett tétmeccsen.