Fotó: vasasfc.hu

NB II: Nagyot küzdött a Haladás, de pont nélkül távozott az újra feljutó helyen álló Vasas otthonából - videó

Korábbi Haladás-játékos, Doktorics Áron lőtte a Vasas győztes gólját a Szombathely ellen.
Póczik Dávid 2024. május 13., hétfő 21:49
Szerző: Póczik Dávid 2024. május 13., hétfő 21:49

Az NB II 32. fordulójának hétfő esti zárómérkőzésén a Vasas a nehéz helyzetben lévő Haladás együttesét látta vendégül Budapesten.

A találkozó 16. percében a hazaiak előtt adódott hatalmas gólszerzési lehetőség, ekkor Tóth Milán a saját térfeléről iramodott meg, Jagodics egészen a 16-osig üldözte, ahol lerántotta, ezért 11-es következett. A büntetőt azonban a sértett Tóth kihagyta, jobban mondva, Pálfi védte a jobb sarokba tartó labdát. A 28. percben már összejött az első hazai gól: Berecz passza után Doktorics a 16-os bal széléről, védhetetlenül lőtte ki a bal alsó sarkot (1-0).

A második játékrészben a Vasas kissé ráült az eredményre, több területet engedett a Szombathelynek Gera Zoltán csapata. A Halinak voltak is lehetőségei, azonban gólt sem ők, sem az angyalföldiek nem tudtak szerezni. A Vasas így újra a második helyen áll, egy pont az előnye az ETO előtt, így a jövő heti ETO-Vasas rangadó döntő lehet a feljutás szempontjából. A Haladás pedig a bajnokság 13. helyén áll, három pont az előnye a már kieső pozícióban található PMFC előtt.

NB II, 32. forduló

Vasas-Haladás 1-0 (Doktorics 28.)

Vasas: Jova – Pávkovics, Baráth, Ódor – Bakti (Girsik, 62.), Berecz, Urblík, Hinora (Vida, 82.), Doktorics – Tóth, Radó (Bukta, 73.)

(cserék: Uram, Bánfalvi, Litauszki, Holender, Rab, Szánthó, Deutsch, Vida, Bukta, Girsik, Szalay, Zimonyi)

Haladás: Pálfi – Nyíri (Csernik, 73.), Jagodics, Ene, Bolla – Horváth R., Rácz (Jancsó, 85.), Zvekanov (Szakály, 80.), Erdei, Szijjártó (Katona, 73.) – Mohos (Kelemen, a szünetben)

(cserék: Verpecz, Baján, Szakály, Csernik, Katona, Rétyi, Horváth, Bosnjak, Kelemen, Jancsó, Beronja, Pintér)

Így befolyásolhatja több csapat sorsát, ha nem kap licencet a hatalmas bajban lévő Haladás - a részletek
Nincs licence a következő szezonra, lemondott a vezetőedző és az ügyvezető is. Egyelőre kilátástalannak tűnik a korábbi NB I-es klub jövője. Egy biztos, hétfőn este a Vasas ellen játszik a Haladás az NB II 32. fordulójában. Minden más bizonytalan a szombathelyi klubot illetően.
Komáromi Szlovéniában folytatja
A Puskás 22 éves támadója a 16-szoros szlovén bajnok Maribornál folytatja. Sallai Roland után Komáromiért kapta a második legtöbb átigazolási díjat a felcsúti klub.