NB II: Növelte előnyét az MTK, zsinórban hét meccse veretlen a Haladás - eredmények

A másodosztály 28. fordulójának fővárosi rangadója remek iramot és négy gólt hozott, a Haladás ezúttal a Békéscsabát múlta felül, míg a Szeged Grumic találatával győzött. NB II-es eredmények.
Nyikes Zoltán 2020. március 14., szombat 19:26
Szerző: Nyikes Zoltán 2020. március 14., szombat 19:26

Az NB II 28. fordulójának rangadóján az éllovas MTK Budapest a remek formában lévő és a tavasszal még veretlen Vasas FC-t fogadta az Új Hidegkuti Nándor Stadionban.

Az első játékrész nagyszerű iramot hozott és mindkét oldalon kialakultak helyzetek, ám ekkor még nem esett gól, egyik kapus eszén sem lehetett túljárni. A szünet után azonban már jöttek a gólok is, három perc alatt háromszor is rezgett a háló: előbb a 62. percben 18 méterről talált be, majd rögtön érkezett rá a válasz a túloldalon Vernestől, aki 11 méterről a bal sarokba vágta a labdát, a gyors adok-kapoknak pedig a 65. percben Prosser vetett véget, amikor is Schön beadását váltotta gólra.

A hátralévő időben a Vasas becsülettel küzdött és hajtott az egyenlítésért, ám egy kontrából a hajrában Baki döntötte el a három pont sorsát, így az MTK öt pontra növelte előnyét a Budafokkal szemben.

NB II, 28. forduló

MTK Budapest-Vasas FC 3-1 (Cseke 62., Prosser 65., Baki 93., ill. Vernes 64.)
Szombathelyi Haladás-Békéscsaba 1912 Előre 3-1 (Tóth B., 7., 43., Kiss B. 29., ill. Gréczi 11.)

BFC Siófok-Dorogi FC 0-0
Szeged-Csanád Grosics - Budaörs 1-0 (Grumic 15.)
Nyíregyháza Spartacus FC-WKW ETO FC Győr 0-1 (Priskin 63. - 11-esből)
Szolnoki MÁV FC-Aqvital FC Csákvár 1-1 (Novák 21. - 11-esből, ill. Daru 45.)

korábban játszották:
Gyirmót FC Győr-Soroksár SC 0-0
Vác FC-Kazincbarcika 0-1
Budafoki MTE-Duna Aszfalt TLC 0-0

Fotó: adatbank.mlsz.hu
Interjú: A légiósok nem tisztelnek minket - Mátyus már lenyugodott és egyre több dolgot vesz észre
Mátyus János a biztos kiesőnek hitt Haladással tett kisebb csodát hat meccs alatt. A szakember elmondta, milyen sokkoló látvány fogadta őt vezetőedzőként, beszélt a nálunk játszó légiósok tiszteletlenségéről, arról, miért keveredik szóváltásba az ellenfelek edzőivel. Interjú.
Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)