NB I: Kapufát igen, gólt azonban nem hozott a Kecskemét kispesti vendégjátéka

Tamás Krisztián egy szép fejesig, míg Banó-Szabó kapufáig jutott a 0-0-s döntetlenre végződő találkozón.
Póczik Dávid 2022. szeptember 10., szombat 19:35
Szerző: Póczik Dávid 2022. szeptember 10., szombat 19:35

A 10. percben a kispestieké volt a találkozó első lehetősége: Tamás Krisztián futotta le Vágót a bal oldalon, beadását a védők Gomis elé fejelték ki, aki 22-23 méterről lőtt, de Varga fogta a löketet.  Pár perccel később Kocsis cselezett befelé a jobb oldalról, majd 17 méterről lőtt. Ballábas tekerése elkerülte a jobb felső sarkot.

A 24. percben Mitrovic szabadrúgása után Lukic csúsztatott a bal alsó mellé. A 39. percben a mérkőzés legnagyobb lehetősége a Honvéd előtt adódott. Mitrovic jobbról adott be, a 11-es ponton Tamás érkezett nagy lendülettel, majd épphogy a jobb kapufa mellé fejelt.

A fordulást követően a Kecskemét is helyzettel jelentkezett. Banó-Szabó vezette át a félpályán a labdát, nem támadták meg, majd ballal, távolról lőtt, bivalyerős lövése a keresztlécen csattant.

A 66. percben Kocsis cselezte be magát a tizenhatoson belülre, középen Ennin érkezett, de a kapu előtt csúsztatta el a labdát. A 80. percben Szuhodovszki távoli szabadrúgását fogta magabiztosan Szappanos.

A találkozó több eseményt nem hozott, a Kecskemét elhozott egy pontot a Bozsik Arénából és továbbra is a tabella harmadik helyén áll. A Honvéd maradt a hetedik helyen és sorozatban a harmadik mérkőzésén nem kapott gólt.

OTP Bank Liga, 8. forduló

Honvéd-Kecskemét 0-0

Honvéd: Szappanos - Cirkovic (Lovric 71.), Prenga, Gomis, Szabó A., Tamás - Bocskay, Mitrovic (Domingués 68.), Samperio - Kocsis (Plakuschenko 68.), Lukic (Ennin, a félidőben)

(cserék: Tujvel, Dúzs, Plakuschenko, Zsótér, Traoré, Ennin, Lovric, Jónsson, Luka, Kerezsi, Domingués)

Kecskemét: Varga B. - Szalai, Belényesi, Szabó A., Zeke - Vágó, Szuhodovszki (Ryashko 93.), Banó-Szabó (Gréczi 88.) - Katona (Szabó L., 59.) Tóth B., Nagy K.

(cserék: Varga Á., Kersák, Sági, Grünvald, Pejovic, Duranovic, Szabó L., Bodor, Buna, Ryashko, Meskhi, Gréczi)

Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)