NB III: Kiprich-gólpasszal lett 10 év után NB II-es a Tatabánya, de a Békéscsaba is feljuthat még

A Tatabánya és a Szentlőrinc már biztosan másodosztályú, de a Bányász elleni visszavágót elbukó Békéscsaba is készülhet alighanem az NB II-es indulásra.
Csakfoci.hu 2024. június 9., vasárnap 18:01
Szerző: Csakfoci.hu 2024. június 9., vasárnap 18:01

Több mint 2 ezer szurkoló előtt került megrendezésre a Békéscsaba-Tatabánya visszavágó, és a remek hangulatban a játék iramára és az izgalmakra sem lehetett panasz.

A félidő közepén pörögtek fel igazán az események a nagy hőségben, előbb a csabai Pósernek kellett védenie Szalánszki szabadrúgását, majd a másik oldalon Buna mentett nagyot Ilyés kísérleténél. Még újabb helyzetek alakultak ki a kapuk előtt, de a félidőig már nem esett gól.

A szünet után viszont meglódultak a csapatok: a 47. percben az addig is igen aktív Hodonicki élesen belőtt labdájába a menteni igyekvő Buna ért bele szerencsétlenül - öngól (1-0). Nem sokáig örülhettek azonban a viharsarkiak, az 50. percben Katona lépett meg a bal szélen, remekül is centerezett, majd a labdát az egyik csapattárs még átlépte, mielőtt Letenyei 6 méterről, Zvarát megelőzve szépen a bal alsó sarokba belsőzött volna (1-1).

Az 57. percben a gólnál lemaradó Zvara majdnem javított, de nagy lövését Lóth bravúrral védte.

A hajrára fordulva a veszélyes kontrázó tatabányaiak két lehetőséget is kialakítottak, de Póser mindkétszer a helyén volt, pár perccel később viszont már előnybe került a vendégcsapat. A 82. percben az egykori Bányász-ikon, Kiprich József fia, Kiprich Dávid Kiprich remek átadása után Árvai egyedül tört kapura és a 10 méterről a kapuba lőtt (1-2).

Rákapcsolt a Békéscsaba, Kovács lövésénél a gólvonalon mentettek a vendégek, de aztán elszálltak a hazai győzelmi remények, amikor Albert kapott piros lapot, miután megrúgta Árvait. Hiába a hatperces hosszabbítás, a Tatabánya végül győzött 2-1-re és 10 év után feljutott az NB II-be. Erre a Csabának is lehet még esélye, hiszen a Haladás nem kapott másodosztályú licencet, az MLSZ pedig alulról töltheti fel a mezőnyt, méghozzá a legjobb, fel nem jutott csapattal.

A másik ágon a Szentlőrinc a putnoki 1-1-s döntetlent követően összességében magabiztosan húzta be 2-0-ra a vsiszavágót, így a baranyai gárda is tagja lesz a következő idényben az NB II-es mezőnynek.

A meccs krónikájához hozzátartozik, hogy a 11-est is hibázó vendégcsapat már a 13. percben nehéz helyzerbe került Mészáros piros lapja miatt, és végül emberhátrányban ki is kapott.

NB III-as osztályozó mérkőzések, visszavágók:

Békéscsaba - Tatabánya 1-2 (Buna 47. - öngól, ill. Letenyei 50., Árvai 82.) - piros lap: Albert (Békéscsaba, 85.)

Feljutott a Tatabánya, 4-3-s összesítéssel.

Szentlőrinc - Putnok 2-0 (Tamás L. 51., Helesh 88. - 11-esből) - piros lap: Mészáros D. (Putnok, 13.)

Feljutott a Szentlőrinc, 3-1-s összesítéssel.

Komáromi Szlovéniában folytatja
A Puskás 22 éves támadója a 16-szoros szlovén bajnok Maribornál folytatja. Sallai Roland után Komáromiért kapta a második legtöbb átigazolási díjat a felcsúti klub.