Fotó: Racz Ádám

Nemzetek Ligája: Szoboszlai-kapufáig és nagy helyzetekig jutott a magyar válogatott, de gólt megint nem szerzett - videó

Egy bosszantó gólnélküli döntetlennel szerzett pontot a magyar válogatott kedden, Bosznia-Hercegovina ellen, a Nemzetek Ligája A-divíziójában, a Puskás Arénában.
Csakfoci.hu 2024. szeptember 10., kedd 22:40
Szerző: Csakfoci.hu 2024. szeptember 10., kedd 22:40

Egy félidőt követően 0-0-ra állt a két csapat a magyar nemzeti arénában, de többször is közel járt ahhoz Marco Rossi - alaposan átalakított - csapata, hogy vezetést szerezzen.

Varga Barnabás például egyedül háromszor is betalálhatott volna. Először a 17. percben, amikor Szoboszlai jobb oldali szögletét fejelte a földre a Ferencváros csatára, a labda pedig a kapu jobb oldalába tartott, ám hatalmasat vetődött és védett a bosnyákok kapusa, Nikola Vasilj.

A német St. Pauli hálóőr a folytatásban is munkában maradt: a 24. percben a Nagy Zsolt bal oldali beadását követő Varga-fejest szedte ki a léc alól, majd a 33. percben Sallai 12 méteres lövését terelte éles szögből kapura a magyar középcsatár, ám Vasilj némi üggyel-bajjal, de a gólvonalon térdelve menteni tudott.

Hogy aztán bemutasson egy újabb bravúrt is a 35. percben, amikor Nagy Zsolt dropból elereszett 17 méteres lövését is kiütötte a bal alsóból.

Így maradt a 0-0 a szünetre.

A németországi találkozóhoz képest mindenképpen előrelépést jelentő első játékrészt egy magyar szemppontból ugyancsak aktív második követte. Az 52. percben Bicakcic mentett óriásit Varga közeli lövésénél, azaz maradt a hazai fölény.

A félidő közepén azért a bosnyákok is megvillantak, a 66. percben Dzeko ballal tüzelt a bal alsóra, de védeni tudott Dibusz, aki két perccel később Bicakcic távoli kísérletét is hatástalanította.

A 71. percben megint közel jártunk a gólhoz, de Szoboszlai 23 méteres, a ssorfalon is megcsúszó szabadrúgása a lécen csattant. Két percre rá Varga fejelt a kapu fölé nem sokkal. A hajrában viszont már a cseréje, Ádám Martin nyerhette volna meg a meccset a mieinknek, de a 85. percben közeli fejesét védte a mezőny legjobbja, Vasilj, majd a 92. minutumban Szoboszai bal oldali beadását volt képtelen átvenni a támadó, így az utolsó lehetőségünk is elúszott.

A csoport másik meccsén Hollandia 2-2-s döntetlent játszott Amszterdamban Németországgal, így mindkét gárda veretlenül és 4 ponttal áll két fordulót követően.

Nemzetek Ligája, A-divízió, 3. csoport:

Magyarország - Bosznia-Hercegovina 0-0

Magyarország: Dibusz - Botka (Balogh, 82.), Orbán, Dárdai M. - Bolla (Csoboth, 75.), Nikitscher, Schäfer, Nagy Zs. (Kerkez, 82.) - Sallai, Szoboszlai - Varga B. (Ádám, 82.)

Bosznia: Vasilj - Barisic, Katic, Saric (Gigovic, 61.), Bicakcic - Gazibegovic, Basic (Huseinbasic, 61.), Burnic (Tahirovic, a szünetben), Dedic - Dzeko, Demirovic (Bajraktarevic, 77.)

Szoboszlai: "Leszálltunk a földre; mintha hárman álltak volna a kapuban" - így látta a cséká a bosnyák meccset
Szoboszlai Dominik szerint visszatértünk a jó útra és büszke a csapatra a düsseldorfi 0-5 után nyújtott teljesítménye miatt.
10-szeres bajnok nézte ki
Loic Nego
A Saint-Étienne fontolgatja a Le Havre 33 éves magyar válogatott játékosának a szerződtetését.
Ajánlat Dibuszért
Kubatov Dibusz korábbi francia ajánlatáról: "Kijött neki, hogy 1500 euró pluszért nem mozgatja a családját, emellett van vele egy hosszú távú megállapodásunk, és jól is érzi magát, szerintem már nem is kellene neki mozognia."