Fotó: mtkbudapest.hu

Nemzetközi porondon a Vidi: 80 perc emberelőny után nyert néggyel a Fehérvár - videó

A Fehérvár 4-0-ra győzött, így matematikailag is biztossá vált, hogy a Vidi nyártól a nemzetközi porondon is érdekelt lesz majd.
Csakfoci.hu 2024. május 3., péntek 21:51
Szerző: Csakfoci.hu 2024. május 3., péntek 21:51

Már a mérkőzés harmadik percében helyzettel jelentkeztek a fehérváriak: Katona lapos beadását Csongvai lőtte kapura 13 méterről, Rácz vetődve védett, az MTK színeiben az első NB I-es mérkőzésén. A 10. percben aztán nagy fordulatot vett a találkozó, Kádár szabálytalankodott utolsó emberként a meginduló Karamokóval szemben a felezővonal környékén, amiért a játékvezető kiállította. Érdekesség, hogy a két csapat őszi mérkőzésén Kádár ugyanígy piros lapot kapott Fehérváron, akkor a 20. percben állították ki.

A 17. percben Schön adta be az alapvonalról a labdát, Rácz kivetődött, de csak beleütni tudott a labdába, amely épp Christensen elé pattant, ő azonban nem találta el jól a labdát. Ez a helyzet még kimaradt, de a következő lehetőségét már gólra váltotta a Vidi: Schön passza után Katona éles szögből lőtte ki a rövid alsót (1-0). A folytatásban megduplázták előnyüket az emberelőnyben játszó hazaiak: egy gyorsan elvégzett kisszöglet után a labda Christensen elé került, aki egy csel után 16 méterről kapura lőtt, a labda Kocsisról pattant a saját kapujába 2-0).

A 40. percben aztán a 3-0 is összejött, ekkor Csongvai szánta rá magát egy távoli lövésre, a labda pedig kikötött az MTK kapujában. A játékrész lefújása előtt még Nagy Zsombor lőtt 19 méterről kapura, Tóth óriási bravúrral tornázta ki a jobb felső elől a labdát, így a félidőben 3-0-ra a házigazda vezetett.

A fordulást követően a Vidi őrizte előnyét, de az MTK is próbálkozott: Bognár 19 méteres lövése egy védőről pattant szögletre. A második játékrész közepe kevés helyzetet hozott, aztán Christense közeli lövését hárította Rácz. Később négyre nőtt a különbség a két csapat, miután a csereként beállt Pető Milán távoli bombája kikötött a bal sarokban (4-0). Ez volt a Vidi fiataljának első NB I-es gólja.

A 84. percben Kata kezezése után büntetőhöz jutott a Vidi, a 11-est Karamoko végezte el, a jobb sarkot vette célba, ám Rácz remekül védeni tudott. A hajrában még Kocsis lövése jócskán fölé szállt, míg Rácz még egyet védett. Az eredmény ezután nem változott, így matematikailag is biztossá vált, hogy a Vidi nyártól a nemzetközi porondon is érdekelt lesz majd.

NB I, 31. forduló

Fehérvár-MTK Budapest 4-0 (Katona 23., Christensen 32., Csongvai 40., Pető 77.)

Kiállítva: Kádár 10.

Vidi: Tóth - Bese, Spandler, Serafimov (Simut, 59.), Gergényi, Schön - Sigér, Csongvai (Stefanelli, 74.), Christensen (Berki, 74.) - Katona (Pető, 74.), Karamoko (Gradisar, 85.)

(cserék: Veszelinov, Rockov, Gradisar, Berki, Tóth, Stefanelli, Simut, Hangya, Pető)

MTK: Rácz - Kocsis, Kádár, Nagy Zs. - Hej (Kovács M., a szünetben), Kata, Varju, Horváth A. (Végh, 88.), Antonov (Kovács P., 75.) - Németh K. (Jurina, 65.), Bognár (Stieber, 65.)

(cserék: Demjén, Stieber, Jurina, Végh, Kovács M., Vadnai, Kovács P.)