Fotó: RB Leipzig

Örülhettek a magyarok Németországban: Gulácsiék, Schäferék és Sallaiék is továbbjutottak - videó

Gulácsi Péter, Willi Orbán és Schäfer András is kezdőként lépett pályára, Sallai Roland azonban nem volt csapata keretében.
Budai László 2024. augusztus 17., szombat 17:28
Szerző: Budai László 2024. augusztus 17., szombat 17:28

Három magyar érdekeltségű csapat is pályára lépett szombat délután Németországban, ahol kupafordulót rendeztek.

A Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló RB Leipzig Safi bal sarokba helyezett lövése után már két perc után hátrányba került a harmadosztályú Essen ellen, de Sesko és Openda még a szünet előtt megfordította az állást, majd Nusa és Simons találata a hajrában végleg eldöntötte a meccset (1-4). Mindkét magyar válogatott játékos végig a pályán lehetett.

Schäfer András szintén kezdett klubjában, az Union Berlinben, amely a negyedik vonalban szereplő Greifswalder együtteséhez látogatott. A találkozót egyetlen gól döntötte el, ezt az Union szerezte Vertsessen révén a 67. percben (0-1). A gólszerző éppen két perccel azelőtt állt be Schäfer helyére.

Sallai Roland edzéshiány miatt nem volt a Freiburg keretének a tagja. Csapata nélküle is magabiztosan nyert, Holer, Grifo és Adamu (2) góljával 4-0-ra verte a harmadosztályú Osnabrücköt.

Az Essen-Leipzig góljai (a videók a bejegyzésekre kattintva láthatóak)

RW Essen 1-0 RB Leipzig - Ramien Safi 2'
byu/Meladroitdimage insoccer

RW Essen 1-[1] RB Leipzig - Benjamin Sesko 12'

RW Essen 1-[2] RB Leipzig - Lois Openda 40'

Légiósok: Ed Sheeran is a helyszínről figyelte, ahogy Szoboszlai passza után gólt lőtt Salah és győzelemmel kezdett a Liverpool - videó
Megnyerte első bajnokiját a Liverpool kispadján Arne Slot vezetőedző. Szoboszlai Dominik végig a pályán volt, ám egyelőre kérdéses, hogy beírnak-e a számára egy gólpasszt.
Hosszabbított a kulcsember
A lejárat előtt meghosszabbította szerződését a Diósgyőr szlovén légiósa, Rudi Pozeg Vancas, aki tavaly nyári érkezése óta 8 gólt és 14 asszisztot jegyzett tétmeccsen.